• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Przechodniu, siądź na skwerku i odpocznij sobie

on
27 maja 2023, godz. 09:00 
Opinie (91)
Skwer na Ołowiance. Stojące tu ławki często zajmowane są przez tych, którzy czekają na opuszczenie kładki prowadzącej na drugi brzeg Motławy. Skwer na Ołowiance. Stojące tu ławki często zajmowane są przez tych, którzy czekają na opuszczenie kładki prowadzącej na drugi brzeg Motławy.

W cieniu drzew, w zieloności traw i szumu poruszanych przez wiatr liści - takich miejsc w centrum Gdańska nie ma może wiele, ale strudzony spacerem prawie zawsze znajdzie coś dla siebie. W ostatnich latach udało się zaaranżować przestrzenie, w których mieszkańcy i turyści chętnie odpoczywają, robią sobie zdjęcia i chłoną miasto. Oto mini poradnik dla spacerowiczów szukających wytchnienia.Czy masz swoje ulubione zielone miejsce w centrum Gdańska?

Kierując się na Główne i Stare Miasto czy też w jego okolice raczej nie myślimy kategoriami odpoczynku w parku czy na skwerze. Ale po dłuższym spacerze dobrze jest usiąść i odetchnąć. I nie zawsze musi to być ogródek jakiejś kawiarni czy restauracji.

Oczywiście wiele z nich, ze względu na swój urok i zaciszną lokalizację bywa miejscem celowych spotkań i romantycznych randek.

Kino z widokiem na dachy gdańskich kamienic Kino z widokiem na dachy gdańskich kamienic

1. Na ławce, nad kanałemPark przy Targu RakowymMapka - to wprawdzie nie Główne Miasto, ale miejsce chętnie uczęszczane przez spacerowiczów czy pasażerów komunikacji miejskiej. Park przecina kanał Raduni, która niespiesznie tamtędy przepływa. W ostatnich latach - ze względu na okoliczne inwestycje park przeszedł metamorfozę.

Park przy Targu Rakowym daje wytchnienie od zgiełku i ostrego słońca. Park przy Targu Rakowym daje wytchnienie od zgiełku i ostrego słońca.
Przy Raduni, już na terenie Starego Miasta, w miejscu związanym z Janem Heweliuszem jest Skwer przy Wielkim Młynie między ulicami KorzennąMapka RajskąMapka. Tutaj kaskada wody i działająca w sezonie letnim fontanna wypełniają wodnym dźwiękiem miejską przestrzeń.

Skwer przy Wielkim Młynie i niewidocznym Domu Młynarzy. Skwer przy Wielkim Młynie i niewidocznym Domu Młynarzy.
Kawałek dalej znajduje się nieco schowany skwer na tyłach Hotelu Mercure przy ul. WodopójMapka. Ma swój urok o każdej porze roku.

Skwer jest nieduży, ale to tylko podkreśla jego urok. Skwer jest nieduży, ale to tylko podkreśla jego urok.

Catering w Śródmieściu Gdańska - sprawdź oferty2. Na większe okazje i na obrzeżachPark ŚwiętopełkaMapka to miejsce, które również kilka lat temu przeszło przemianę, dzięki czemu przyciąga i małych i dużych. Na czas Jarmarku św. Dominika staje się areną jarmarkowych działań służąc aktywnemu wypoczynkowi i kulturze.

Park Świętopełka ma dogodną lokalizację - znajduje się "po drodze" i zachęca do odpoczynku, zabawy i rekreacji - jak np. w czasie jarmarku. Park Świętopełka ma dogodną lokalizację - znajduje się "po drodze" i zachęca do odpoczynku, zabawy i rekreacji - jak np. w czasie jarmarku.
Miejsce, które znajduje się nieco na obrzeżach Głównego Miasta, ale które również warto polecić jest zieleniec wkomponowany w zabytkowe mury miejskie, nieopodal Teatru Szekspirowskiego.

Mini skwer przy Teatrze Szekspirowskim miedzy ul. Zbytki a Słodowników. Mini skwer przy Teatrze Szekspirowskim miedzy ul. Zbytki a Słodowników.
A kawałek dalej, miedzy ulicami ZbytkiMapkaSłodownikówMapka jest dość duży skwer z ławkami i leżankami, które zachęcają na spędzenie tam dłuższego czasu niż tylko chwila.

Park z ławkami i leżankami wśród zieleni - w samym centrum Gdańska. Park z ławkami i leżankami wśród zieleni - w samym centrum Gdańska.

3. Oddech nad MotławąMiejscem, które przyciąga głównie turystów - ale przychodzą też mieszkańcy - jest skwer na OłowianceMapka przy napisie Gdańsk. To też idealna miejscówka dla tych, którzy oczekują na zwodzenie kładki - jako punkt obserwacyjny i "poczekalnia". Zresztą widoki z tego miejsca są piękne.

Skwer przy napisie Gdańsk na Ołowiance to popularne miejsce wśród turystów. Skwer przy napisie Gdańsk na Ołowiance to popularne miejsce wśród turystów.
on

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (91)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane