Fakty i opinie

Przed sąd za brutalne pobicie 13-latka

Prokuratura wysłała właśnie w tej sprawie akt oskarżenia przeciwko 21-latkowi.
Prokuratura wysłała właśnie w tej sprawie akt oskarżenia przeciwko 21-latkowi. fot. trojmiasto.pl

Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie brutalnego pobicia 13-latka, do którego doszło w czerwcu na przystanku autobusowym. Sprawa jest bulwersująca, bo 21-letni podejrzany pobił do nieprzytomności chłopca bez powodu, tylko dlatego, że chłopiec przestawił piwo stojące na ławce. Napastnikowi grozi do trzech lat więzienia.Sprawcy przestępstw przeciwko nieletnim:

powinni być traktowani tak samo jak sprawcy innych przestępstw 25%
powinni być karani surowiej 75%
zakończona Łącznie głosów: 1836
Do pobicia doszło 8 czerwca na przystanku autobusowym na terenie Suchanina. Wszystko działo się w biały dzień, ok. godz. 15. Grupa nastolatków czekała na autobus. Jeden z nich - 13-letni chłopiec - chciał usiąść na ławce pod wiatą, na której stała otwarta butelka z piwem. Chłopiec wziął ją do ręki i przestawił.

- Wówczas zza krzaków wybiegł nieznany mu mężczyzna i zaatakował go. Napastnik uderzał chłopca pięściami w twarz oraz kopał. Jeden z kolegów bitego poprosił napastnika, aby przestał. Wówczas mężczyzna zagroził, że i jego pobije. Uciekł dopiero wtedy, gdy na przystanek podjechał autobus, z którego wysiedli pasażerowie - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Pobity do nieprzytomności chłopiec został przewieziony do szpitala.

Napastnikiem okazał się 21-letni mieszkaniec Gdańska. Policjanci zidentyfikowali go niemal od razu po zajściu, ale mężczyzna ukrywał się przez kilka dni. Wpadł 13 czerwca podczas kontroli drogowej.

Prokurator zarzucił 21-latkowi pobicie chłopca oraz kierowanie gróźb karalnych względem jego kolegi. Dodatkowo uznał, że był to czyn o charakterze chuligańskim, co podnieść może karę, jaką otrzyma podejrzany. Grozi mu do trzech lat więzienia.

21-latek przyznał się do winy. Akt oskarżenia w tej sprawie został właśnie wysłany do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ.

Opinie (136) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.