Fakty i opinie

stat

Przemyt papierosów na żaglowcu Dar Młodzieży

Najnowszy artukuł na ten temat

Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata

Na papierosy bez akcyzy celnicy natrafili podczas rutynowej kontroli.
Na papierosy bez akcyzy celnicy natrafili podczas rutynowej kontroli. fot. Izba Celna w Gdyni

Pracownicy Izby Celnej w Gdyni natrafili na papierosy bez akcyzy podczas kontroli przeprowadzonej w niedzielę na pokładzie Daru Młodzieży, który wrócił z rejsu po europejskich portach. Do próby przemytu 37 tys. sztuk towaru o wartości 25 tys. zł nie przyznał się nikt z przebywających na pokładzie.Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek coś przemycać?

tak, ale zrobiłem to nieświadomie 6%
tak, były to niewielkie ilości alkoholu i papierosów 27%
tak, w ten sposób zarabiam na życie 12%
nie, za bardzo się bałem 6%
nie, nigdy nie przyszło mi to do głowy 49%
zakończona Łącznie głosów: 1909
Dar Młodzieży przybił do gdyńskiego nabrzeża w niedzielne popołudnie. Ostatnim portem przed Gdynią był Hamburg. Na pokładzie podczas 2,5-miesięcznego rejsu praktyki odbywali m.in. studenci Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej i uczniowie szkół morskich z Gdańska, Szczecina i Świnoujścia.

Po przywitaniu przypływających przez rodziny i znajomych, wieczorem na pokład weszli funkcjonariusze Wydziału Morskiego Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Gdyni. O tym, że na pokładzie mogło dojść do przemytu, czytelnicy informowali nas w poniedziałek rano.

- Wczoraj wieczorem będąc na skwerze zauważyłam pracowników służby celnej wychodzących z żaglowca Dar Młodzieży. Następnie robili zdjęcia dużej ilości papierosów wyniesionych że statku w czarnych workach - informowała jedna z czytelniczek.
Tego samego dnia o próbę przemytu zapytaliśmy celników, ale nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Oficjalne potwierdzenie pojawiło się dopiero we wtorek.

- W magazynach żagli, szwalni i maszynowni jednostki funkcjonariusze wykryli w sumie 37 tys. sztuk papierosów o wartości prawie 25 tys. zł, które nie zostały zgłoszone w trakcie odprawy wejściowej żaglowca. Nielegalny towar ukryty był w pomieszczeniach ogólnodostępnych - informuje mł. asp. Marcin Daczko, rzecznik Izby Celnej w Gdyni.
I dodaje, że żadna z osób obecnych na pokładzie jednostki nie przyznała się do próby przemytu. W sprawie zostało więc wszczęte postępowanie karne skarbowe.

W środę Dar Młodzieży wypłynie w kolejny rejs, tym razem do Świnoujścia.

Zobacz jak wyglądał niedzielny powrót Daru Młodzieży do Gdyni

Opinie (280) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.