Fakty i opinie

stat

Przesyłki pocztowe z miesięcznym opóźnieniem? Po naszej interwencji zatrudniono więcej listonoszy

interwencja trojmiasto.pl

Mieszkańcy Jasienia i Karczemek otrzymywali przesyłki z miesięcznym opóźnieniem. Pocztowcy twierdzą, że wynikało to z faktu, iż kierownictwo poczty przy ul. Gronostajowej 4 zobacz na mapie Gdańska nie mogło znaleźć chętnych do pracy w charakterze listonosza. Po naszej interwencji w placówce zostali jednak zatrudnieni dodatkowi doręczyciele.Zdarzyło się, że przesyłki pocztowe trafiały do ciebie z dużym opóźnieniem?

tak, wielokrotnie

68%

tak, ale to były naprawdę incydentalne przypadki

21%

nie, zawsze wszystkie listy i paczki dochodziły dość szybko

11%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 1049
O problemie poinformował nasz czytelnik, który jest mieszkańcem Karczemek. Twierdził on, że z rozmów z sąsiadami wynikało, że problem dotyczył również Jasienia, na terenie którego znajduje się wspomniana placówka Poczty Polskiej.

- Wszystkie przesyłki dochodzą ze średnio miesięcznym opóźnieniem. Niestety, to nie tylko listy i paczki, ale również różnego rodzaju rachunki czy faktury, które mają przecież określony termin płatności. Z problemem borykamy się już od początku tego roku - poinformował nas kilka dni temu pan Maciej.
Czytelnik zapewniał, że zanim skontaktował się z naszą redakcją, bezskutecznie interweniował w tej sprawie u kierownictwa placówki. Wprawdzie nie udało mu się nic wskórać, ale dowiedział się, z jakiego powodu przesyłki są dostarczane po upływie tak długiego terminu.

- Kilkukrotnie dzwoniłem w tej sprawie do placówki na Gronostajowej. I podczas kolejnej rozmowy telefonicznej usłyszałem, że problem wynika z faktu, że kierownictwo poczty od dawna ma problem z zatrudnieniem nowego listonosza. Podobno nikt nie jest zainteresowany roznoszeniem przesyłek za taką pensję, jaka jest oferowana w ogłoszeniu o pracę - uzupełnia pan Maciej.
Telefon na poczcie milczy, ale rzecznik zapewnia, że problem już rozwiązano

O wyjaśnienie problemu zwróciliśmy się najpierw do placówki na ul. Gronostajowej. Niestety, żadne z wykonanych przez naszą redakcję połączeń telefonicznych nie zostało odebrane. W związku z tym, skontaktowaliśmy się z biurem prasowym Poczty Polskiej.

Rzecznik prasowy spółki zapewnił, że tuż po otrzymaniu informacji na temat zgłoszonego nam przez mieszkańców problemu, na poczcie na Jasieniu zostali zatrudnieni nowi doręczyciele. Co ciekawe, obszar ich działalności znacznie wykracza poza granice dwóch dzielnic wspomnianych przez czytelnika.

- Placówka Gdańsk 16 świadczy usługi na bieżąco. Wzmocniliśmy jej obsadę. Nasze służby obsługują następujące obszary: Kokoszki, Karczemki, Matarnia, Złota Karczma, Kiełpino, Klukowo, Otomino, Leźno, Czaple, Jasień, część ulicy Kartuskiej. Wszystkie rejony doręczeń są obsługiwane przez stałych pracowników, którzy na czas urlopów bądź zwolnień lekarskich są zastępowani przez dodatkowe osoby - czytamy w komunikacie nadesłanym przez biuro prasowe Poczty Polskiej.
Ile zarabia listonosz?

Przy okazji uzyskaliśmy informacje, jak prezentują się zarobki nowo zatrudnionych listonoszów.

- Listonosze nie otrzymują wynagrodzenia wg stawek godzinowych, tylko wynagrodzenie miesięczne (...). Nowo zatrudnianym proponujemy pensje w wysokości od 2050 zł do 2150 zł [brutto - przyp. red.] w zależności od warunków lokalnego rynku. Wprowadziliśmy także nowy system premiowy, dzięki któremu pracownicy będą dodatkowo mogli otrzymać w kwartale nawet 950 zł. Oferowane umowy o pracę dają możliwość korzystania z płatnych urlopów oraz funduszu socjalnego - czytamy w dalszej części komunikatu.
Rzecznik prasowy zaznacza jednak, że średnia pensja listonoszów zatrudnionych przez Pocztę Polską jest nieco wyższa od wspomnianych wcześniej stawek.

- Średnie miesięczne wynagrodzenie listonoszy z nagrodami jubileuszowymi, odprawami emerytalno-rentowymi oraz premią roczną wynosi obecnie 2818,07 zł. Listonosze miejscy średnio otrzymują miesięcznie 2825,77 zł. brutto, natomiast wiejscy - 2807,97 złotych brutto - brzmi końcowa część komunikatu.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (282)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.