• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Przewrócił przyczepę na obwodnicy

Rafał Borowski
5 marca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Moment przewrócenia przyczepy jest widoczny ok. 1:25

W czwartek na obwodnicyMapka doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Przewróciła się przyczepa, na której była przewożona sporych rozmiarów maszyna budowlana. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale kierowca został ukarany za swoją lekkomyślność.

Czy jako kierowca byłe(a)ś świadkiem wypadku lub kolizji?

Do zdarzenia doszło w czwartek, ok. godz. 7, pomiędzy węzłami Karczemki i Szadółki, na jezdni w kierunku autostrady A1. Piszemy o nim dzień później, gdyż dopiero późnym wieczorem pojawił się w sieci film, na którym zarejestrowano tę sytuację. Opublikowano go w serwisie YouTube na kanale Stop Cham.

Jak widać na nagraniu, kierowca samochodu marki Toyota Hilux ciągnął za sobą przyczepę, na której znajdowała się sporych rozmiarów maszyna. To tzw. wiertnica pionowa, wykorzystywana do prac geotechnicznych.

Czytaj również: 42 dni bez korków. Tak koronawirus wpłynął na ruch w Trójmieście

Jazda z nadmierną prędkością miała fatalne skutki. Choć zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, kierowca wyszedł z niego bez szwanku. Za swoją lekkomyślność został jednak ukarany przez stróżów prawa mandatami na łączną kwotę 800 zł oraz 6 punktami karnymi.

- Kierujący 23-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wywrócił się pojazdem wraz z naczepą, blokując w ten sposób dwa pasy ruchu. Policjanci ukarali go dwoma mandatami za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także za ciągnięcie naczepy zbyt ciężkiej dla rodzaju pojazdu ciągnącego - informuje nadkom. Magdalena Ciska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Zobacz skutki zdarzenia

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (176)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najczęściej czytane