Fakty i opinie

Przez 10 lat ukrywała się przed policją

63-latka od razu trafiła za kratki - spędzi tam ponad cztery lata.
63-latka od razu trafiła za kratki - spędzi tam ponad cztery lata. fot. policja

Była poszukiwana na podstawie trzech różnych listów gończych, była też skazana za oszustwa na cztery lata więzienia, mimo to przez ponad dekadę udawało jej się unikać zatrzymania. Do czasu - policjanci namierzyli 63-letnią kobietę w jednym z mieszkań na terenie Gdańska.Sądzisz, że łatwo ukrywać się w Polsce przed policją?

bardzo łatwo, wystarczy trochę sprytu i odrobina szczęścia 47%
to zależy, są przestępstwa, do których policja podchodzi poważniej - i wtedy trudno się ukrywać 43%
nie, policja jest bardzo skuteczna w łapaniu osób poszukiwanych 10%
zakończona Łącznie głosów: 2608
Choć policja oficjalnie nie mówi nic na temat przestępstw, za które poszukiwana była 63-latka, to - jak ustaliliśmy nieoficjalnie - chodzi o wyłudzenia znacznych kwot od spółek, z którymi kilkanaście lat temu współpracowała.

- 63-latka wiedząc, że jest poszukiwana w celu odbycia kary pozbawienia wolności, unikała kontaktu ze stróżami prawa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kobieta bardzo często zmieniała miejsce pobytu, nie mieszkała pod adresem zameldowania, od lat nie posiadała ani też nie wyrabiała nowych dokumentów tożsamości - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Ostatecznie kryminalnym z Gdańska udało się zdobyć informacje, z których wynikało, że 63-latka może przebywać w jednym z mieszkań na terenie miasta. Informacje te okazały się prawdziwe.

- Zaskoczona 63-latka nie stawiała oporu przy zatrzymaniu, z mieszkania trafiła prosto do policyjnej celi. Dziś policjanci doprowadzili ją do aresztu. Kobieta za popełnione przestępstwa w więzieniu spędzi ponad cztery lata - mówi Kamińska.

Opinie (112) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.