• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Drogowe zawirowania w Gdyni. Przez Wielkopolską korki w całej okolicy

Patryk Szczerba
28 lipca 2023, godz. 13:30 
Opinie (312)

Sytuacja na Wielkopolskiej w czwartkowe popołudnie

Częściowe zamknięcie ul. Wielkopolskiej od ul. Strzelców do Źródła MariiMapka w Gdyni, spowodowało w środę ogromne zatory na Karwinach, w Wielkim Kacku i na ul. Sopockiej. Dodatkowo ruch wahadłowy wprowadzono na remontowanej Chwarznieńskiej między ulicami DuninaMapkaAmonaMapka. Kto chce ominąć korek, jadąc przez Chwarzno w kierunku Dąbrowy, musi liczyć się z utrudnieniami - także do końca sierpnia.Czy przez korki czujesz się bardziej zmęczony(a)?

Przypomnijmy: Zmiany wprowadzone w środę dotyczą fragmentu od skrzyżowania z ulicami Sopocką i Strzelców, aż do ulicy Małe Karwiny (oraz ul. Źródło Marii).

Wielkopolska w Gdyni: jaka organizacja ruchu po zmianach?Wykonawca prac zamknął odcinek jednej z jezdni (w kierunku obwodnicy) i wprowadził ruch dwukierunkowy po nitce prowadzącej dotychczas w kierunku centrum Gdyni. Trwa układanie nowej nawierzchni na Wielkopolskiej (od wysokości ul. Korzennej do wysokości przystanku Nałkowskiej).

Zamknięty odcinek ul. Wielkopolskiej. Zamknięty odcinek ul. Wielkopolskiej.
Takie zamknięcie od razu spowodowało zatory w całej okolicy. Czytelnicy informowali nas, że korek na Wielkopolskiej jest ogromny, a do tego każdego popołudnia zablokowana jest ul. Sopocka, która kończy się w miejscu, gdzie zaczyna się zamknięty odcinek na Wielkopolskiej.Dodatkowo zamknięty został wjazd z ul. Nałkowskiej, z kolei krzyżówka ulicy Wielkopolskiej i Starodworcowej zamieniła się na czas robót w trójwlotowe skrzyżowanie bez sygnalizacji świetlnej.

- Inżynierowie zdecydowali się na takie rozwiązanie, żeby możliwie upłynnić ruch samochodów we wszystkich kierunkach - tłumaczą gdyńscy urzędnicy odpowiedzialni za organizację ruchu w mieście.

Urzędnicy: wakacje to najlepszy czas na prowadzenie pracDodają, że zdają sobie sprawę, że jest trudno kierowcom, ale nie ma lepszego czasu na prowadzenie prac niż letnie wakacje.- Na szczęście o jedno z ostatnich większych utrudnień na tej budowie. Wykonawca zamknął tę jezdnię teraz, w trakcie wakacji, licząc, że utrudnienia będą mniejsze z uwagi na mniejszy ruch, który mamy w tym okresie roku. Utrudnienia potrwają do końca sierpnia, najpóźniej do 3 września, czyli zakończą się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego - informuje Rafał Studziński, kierownik Referatu Organizacji Ruchu w Wydziale Inwestycji Urzędu Miasta Gdyni.
Korki na Wielkopolskiej będą coraz większe z kulminacją pod koniec sierpnia, gdy mieszkańcy zaczną wracać z urlopów. Korki na Wielkopolskiej będą coraz większe z kulminacją pod koniec sierpnia, gdy mieszkańcy zaczną wracać z urlopów.
Czytelnicy zwrócili przy okazji uwagę, że rozwiązaniem dla wielu mieszkańców Dąbrowy, Karwin i Wielkiego Kacka byłby przejazd ul. Chwarznieńską przez Witomino i Chwarzno. Jednak o ile na Witominie organizacja ruchu w ostatnich dniach zmieniła się niewiele, o tyle na Chwarznie już znacznie bardziej. Od środy pojawiło się tam sporo aut.

Ruch wahadłowy także na Chwarznieńskiej- Niektórzy kierowcy postanowili objechać korek przez Chwarzno - Wiczlino, a tu mamy kolejną niespodziankę od ubiegłego tygodnia, bo do końca wakacji obowiązuje ruch wahadłowy na rozkopanej Chwarznieńskiej - pisze pan Marek.
Chodzi o odcinek skrzyżowania z ul. Dulina i ul. Staniszewskiego do skrzyżowania z ul. Amona. Przystanki autobusowe "Sokoła" zostały przesunięte poza odcinek, na którym będzie obowiązywało "wahadło". Prace są prowadzone w dwóch etapach, każdy z nich potrwa 4 tygodnie.

To oznacza, że kierowcy będą mieli tam problemy - podobnie jak na Wielkopolskiej - do końca wakacji.

Quiz Dzielnice Trójmiasta Średni wynik 65%

Dzielnice Trójmiasta

Rozpocznij quiz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (312)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane