• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Przez tunel do SKM Śródmieście trudno przejść suchą stopą

Szymon Zięba
8 grudnia 2022, godz. 16:00 
Mieszkańcy Gdańska narzekają, że woda w tunelu SKM Śródmieście to nierozwiązany problem, który mocno utrudnia im życie. Mieszkańcy Gdańska narzekają, że woda w tunelu SKM Śródmieście to nierozwiązany problem, który mocno utrudnia im życie.

Problem ze stojącą w tunelu do SKM ŚródmieścieMapka wraca jak bumerang. Miejscy urzędnicy choć problem dostrzegają, to przyznają, że rozwiązanie go jest dużo bardziej skomplikowane, niż zakładano. Usterkę usunąć ma wykonawca na podstawie gwarancji.Zauważyłe(a)ś problem z zalewaniem tunelu przy SKM Śródmieście?

Przypomnijmy: sprawę stojącej wody na wejściu do tunelu SKM Śródmieście w Gdańsku opisywaliśmy już dwa lata temu.

Wówczas problem był na tyle duży, że przejście przez gigantyczną kałużę suchą stopą możliwe było tylko dzięki temu, że "zbudowano" prowizoryczne przejście z palet.

- Po otrzymaniu zgłoszenia o zalaniu części tunelu, które uniemożliwiało swobodne przejście, niezwłocznie przystąpiliśmy do weryfikacji przyczyny tego stanu. Sprawdzaliśmy odpływy znajdujące się w obiekcie i przepompownię, po kolei wykluczając awarię systemów. Problem był niejednoznaczny. Ostatecznie okazało się, że przyczyną była niedrożność odpływu wód rurami odprowadzającymi je do przepompowni. W poniedziałek późnym popołudniem, przy wsparciu spółki Gdańskie Wody, udało się udrożnić problematyczny odpływ. W środę w tunelu odbywają się ostatnie prace porządkowe - mówiła wówczas Magdalena Kiljan, rzeczniczka prasowa GZDiZ.

Woda znów zalewa tunel SKM ŚródmieścieMinęły kolejne lata i temat wrócił.

- Od sierpnia w tunelu [od strony ul. Toruńskiej - red.] znowu stoi woda. Sprawa była zgłaszana do gdańskiego centrum kontaktu, ale jak widać nic nie zostało zrobione. Ludzie codziennie muszą brodzić przez brudną, stojącą wodę - napisała do nas czytelniczka.
W sprawie skontaktowaliśmy się z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni w Gdańsku. Urzędnicy przyznają, że problem jest im znany.

Problem dużo bardziej skomplikowany niż się wydawałoWcześniej problem rozwiązano doraźnie, budując "most" z europalet. Wcześniej problem rozwiązano doraźnie, budując "most" z europalet.
- Niestety interwencyjne działania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. W niedługim czasie po usunięciu zastoiska wody, ta ponownie pojawiła się na nawierzchni dojścia. Sytuacja okazała się bardziej skomplikowana niż zakładano - mówi Magdalena Kiljan. - Elementy wykonanego przejścia objęte są gwarancją należytego wykonania robót, udzieloną przez generalnego wykonawcę prac budowlanych związanych z konstrukcją przejścia podziemnego, bo to tu właśnie spodziewać się można nieprawidłowości. Usterka ta została zgłoszona do gwaranta i zgodnie z obowiązującą procedurą winien on podjąć działania, które wadę wyeliminują.
Rzeczniczka GZDiZ zapewnia przy tym, że niezależnie od docelowego rozwiązania, urzędnicy będą podejmować działania, które ograniczą skutki obecnej sytuacji i umożliwienie przejścia "suchą stopą" użytkownikom przejścia.

- Sprawę traktujemy priorytetowo - kończy Magdalena Kiljan.
08:41 16 GRUDNIA 22

Gdańsk Śródmieście skm (40 opinii)

Wykonali podest na czas zalewania tunelu.
Wykonali podest na czas zalewania tunelu.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (86)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane