Fakty i opinie

Przyroda może być twoim sąsiadem

Rodzinna przejażdżka niedaleko domu? Osiedle Zielona Laguna znajduje się tuż obok lasu - na rower można "wyskoczyć" nawet na pół godziny.
Rodzinna przejażdżka niedaleko domu? Osiedle Zielona Laguna znajduje się tuż obok lasu - na rower można "wyskoczyć" nawet na pół godziny. materiały prasowe

Kontakt z przyrodą i przebywanie na świeżym powietrzu zapewnia prawdziwy wypoczynek, przywraca wewnętrzny spokój. W Gdyni zobacz na mapie Gdyni powstaje osiedle Zielona Laguna, gdzie w otoczeniu przyrody można żyć i odpoczywać na co dzień.Nie trzeba brać udziału w maratonach, być zapalonym kolarzem górskim, ani pływać na kitesurfingu, żeby wiedzieć i czuć, że przebywanie na powietrzu, w otoczeniu lasu, łąk, ptaków jest zdrowe, relaksuje i poprawia nastrój. Statystyczny mieszkaniec Trójmiasta, aby doświadczyć kontaktu z naturą musi "wyjechać" z domu - na plażę, do lasu, na Kaszuby, po to by potem wrócić na swoje osiedle. A przecież tak nie musi być! Można zamieszkać w miejscu, gdzie przyroda będzie nas otaczać o każdej porze dnia i o każdej porze roku, a zarazem pozostać w mieście - blisko ulubionych rozrywek i miejskich udogodnień.

Miejsce dla aktywnych

Osiedle Zielona Laguna położone jest tuż obok lasu, drzewa wkomponowane są także w teren osiedla. Mieszkańcy widzą je z okien i czują zapach igliwia, na drodze obok domu spotykają kłusujących konno jeźdźców z sąsiedniej stadniny, budzą się słysząc ptaki zamiast ulicznego szumu. O każdej porze dnia spotkać można tu wychodzące z lasu sarny. Życie w takim otoczeniu zachęca do zdrowego, aktywnego trybu życia - można tu uprawiać jogging, jeździć na rowerze, bezpiecznie spacerować z dziećmi i bawić się w podchody. Właściciele firmy Invest Sarko, która jest deweloperem osiedla, sami prowadzą aktywny tryb życia, dlatego założyli facebookowy profil Gdynia - Rodzina na Zielonym. To miejsce, gdzie wymienić można się informacjami na temat imprez dla aktywnych czy umówić na wspólne bieganie. Na osiedlu powstanie docelowo zaledwie 13 kameralnych budynków, w tym siedem z nich jest już zamieszkałych. Ich mieszkańcy na co dzień korzystają z naturalnego otoczenia - biegają i spacerują po lesie, cieszą się zmieniającymi się porami roku. Dodatkowo w ostatnim etapie osiedla, wyłącznie dla mieszkańców osiedla, powstanie plac rekreacji ruchowej - został tak zaprojektowany, by korzystać mogli z niego zarówno dorośli, jak i dzieci.

Ogród pod lasem

Na Zielonej Lagunie zamieszkać można w obszernym (80 i 115 lub 152 i 167 m kw.) mieszkaniu - jedno-, dwu- lub trzypoziomowym. Do mieszkań przylegają ogrody. To jeszcze jedno miejsce, gdzie można cieszyć się ciszą i spokojem otoczenia - przy porannej kawie na tarasie, w otoczeniu własnoręcznie uprawianych krzewów i kwiatów. Mieszkania zostały tak zaprojektowane, aby część dzienna i ogród dosłownie się ze sobą przenikały.

Ogród, duża część dzienna z kominkiem (mają go niemal wszystkie mieszkające tu rodziny), znajdujące się na osobnym piętrze sypialnie, obszerne hale garażowe z miejscem na rowery tworzą razem wspaniałą przestrzeń, gdzie stworzyć można prawdziwy DOM.

Obok kameralnego projektu czterorodzinnych domów, we współpracy z gdyńską firmą deweloperską Semeko, w drugim etapie inwestycji powstaje pięć budynków wielorodzinnych. Tu dostępne są mieszkania o niewielkich metrażach. Tu powstają też lokale usługowe, dzięki czemu na samym osiedlu otwarte zostaną niebawem niewielkie sklepy.

Więcej informacji na temat mieszkań znajduje się na stronie dewelopera.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (30)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.