Fakty i opinie

stat

Przyroda może być twoim sąsiadem

Rodzinna przejażdżka niedaleko domu? Osiedle Zielona Laguna znajduje się tuż obok lasu - na rower można "wyskoczyć" nawet na pół godziny.
Rodzinna przejażdżka niedaleko domu? Osiedle Zielona Laguna znajduje się tuż obok lasu - na rower można "wyskoczyć" nawet na pół godziny. materiały prasowe

Kontakt z przyrodą i przebywanie na świeżym powietrzu zapewnia prawdziwy wypoczynek, przywraca wewnętrzny spokój. W Gdyni zobacz na mapie Gdyni powstaje osiedle Zielona Laguna, gdzie w otoczeniu przyrody można żyć i odpoczywać na co dzień.Nie trzeba brać udziału w maratonach, być zapalonym kolarzem górskim, ani pływać na kitesurfingu, żeby wiedzieć i czuć, że przebywanie na powietrzu, w otoczeniu lasu, łąk, ptaków jest zdrowe, relaksuje i poprawia nastrój. Statystyczny mieszkaniec Trójmiasta, aby doświadczyć kontaktu z naturą musi "wyjechać" z domu - na plażę, do lasu, na Kaszuby, po to by potem wrócić na swoje osiedle. A przecież tak nie musi być! Można zamieszkać w miejscu, gdzie przyroda będzie nas otaczać o każdej porze dnia i o każdej porze roku, a zarazem pozostać w mieście - blisko ulubionych rozrywek i miejskich udogodnień.

Miejsce dla aktywnych

Osiedle Zielona Laguna położone jest tuż obok lasu, drzewa wkomponowane są także w teren osiedla. Mieszkańcy widzą je z okien i czują zapach igliwia, na drodze obok domu spotykają kłusujących konno jeźdźców z sąsiedniej stadniny, budzą się słysząc ptaki zamiast ulicznego szumu. O każdej porze dnia spotkać można tu wychodzące z lasu sarny. Życie w takim otoczeniu zachęca do zdrowego, aktywnego trybu życia - można tu uprawiać jogging, jeździć na rowerze, bezpiecznie spacerować z dziećmi i bawić się w podchody. Właściciele firmy Invest Sarko, która jest deweloperem osiedla, sami prowadzą aktywny tryb życia, dlatego założyli facebookowy profil Gdynia - Rodzina na Zielonym. To miejsce, gdzie wymienić można się informacjami na temat imprez dla aktywnych czy umówić na wspólne bieganie. Na osiedlu powstanie docelowo zaledwie 13 kameralnych budynków, w tym siedem z nich jest już zamieszkałych. Ich mieszkańcy na co dzień korzystają z naturalnego otoczenia - biegają i spacerują po lesie, cieszą się zmieniającymi się porami roku. Dodatkowo w ostatnim etapie osiedla, wyłącznie dla mieszkańców osiedla, powstanie plac rekreacji ruchowej - został tak zaprojektowany, by korzystać mogli z niego zarówno dorośli, jak i dzieci.

Ogród pod lasem

Na Zielonej Lagunie zamieszkać można w obszernym (80 i 115 lub 152 i 167 m kw.) mieszkaniu - jedno-, dwu- lub trzypoziomowym. Do mieszkań przylegają ogrody. To jeszcze jedno miejsce, gdzie można cieszyć się ciszą i spokojem otoczenia - przy porannej kawie na tarasie, w otoczeniu własnoręcznie uprawianych krzewów i kwiatów. Mieszkania zostały tak zaprojektowane, aby część dzienna i ogród dosłownie się ze sobą przenikały.

Ogród, duża część dzienna z kominkiem (mają go niemal wszystkie mieszkające tu rodziny), znajdujące się na osobnym piętrze sypialnie, obszerne hale garażowe z miejscem na rowery tworzą razem wspaniałą przestrzeń, gdzie stworzyć można prawdziwy DOM.

Obok kameralnego projektu czterorodzinnych domów, we współpracy z gdyńską firmą deweloperską Semeko, w drugim etapie inwestycji powstaje pięć budynków wielorodzinnych. Tu dostępne są mieszkania o niewielkich metrażach. Tu powstają też lokale usługowe, dzięki czemu na samym osiedlu otwarte zostaną niebawem niewielkie sklepy.

Więcej informacji na temat mieszkań znajduje się na stronie dewelopera.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (30)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.