Przysiadły się do stolika i okradły nowo poznanego mężczyznę

Gdy coś jest zbyt piękne, rzadko kiedy jest prawdziwe. 20-latek pewnie ucieszył się, gdy do jego stolika w sopockim lokalu przysiadły się dwie młode dziewczyny, ale mina mu zrzedła, gdy odkrył, że ukradły mu portfel i jego własną kartą zapłaciły za złożone w barze zamówienie.Łatwo nawiązujesz kontakty towarzyskie?

Zobacz wyniki (2764)
Przypadkowe spotkanie może być początkiem pięknej przyjaźni, ale może też zwiastować kłopoty. Zapomniał o tym młody mężczyzna, gdy w sopockim barze dosiadły się do niego dwie młode kobiety.

W pewnym momencie zorientował się, że z kieszeni kurtki zniknęły mu słuchawki bezprzewodowe, klucz do mieszkania oraz portfel z dokumentami i kartami płatniczymi.

- Gdy pokrzywdzony zorientował się, że nie ma jego kurtki, zauważył, że ma ją na sobie jedna z nowo poznanych kobiet. Udało mu się odzyskać kurtkę, niestety nie było już w niej rzeczy i dokumentów. Chwilę później 20-latkowi udało się też odzyskać skradzioną kartę, którą jedna z kobiet trzymała w torebce - mówi Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Gdy kobiety uciekły z lokalu, mężczyzna poinformował o kradzieży policję.

W ostatnią środę kryminalni z Sopotu zatrzymali 28-letnią sopociankę i 22-letnią gdańszczankę, które podejrzane są o kradzież rzeczy i dokumentów na szkodę 20-latka oraz dokonanie płatności zbliżeniowej za pomocą skradzionej karty.

- Na podstawie zebranych dowodów 22-letnia mieszkanka Gdańska i 28-letnia mieszkanka Sopotu usłyszały zarzut wspólnej kradzieży rzeczy i dokumentów, a następnie przy pomocy skradzionej karty dokonania płatności zbliżeniowej za towar w kwocie ok. 50 zł. Za swoje postępowanie poniosą one teraz odpowiedzialność karną przed sądem - mówi Lucyna Rekowska.
Warto zaznaczyć, że płacenie zbliżeniowo cudzą kartą płatniczą to de facto przestępstwo kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (258)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane