• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Przystanek-blaszak doczekał się normalnej wiaty

MKo
2 grudnia 2022, godz. 21:00 
Opinie (51)
  • Nowy przystanek już służy pasażerom na ul. Benzynowej przy gdańskiej rafinerii.
  • A tak wyglądał blaszak-samoróbka zanim zastąpiła go nowa wiata.

Masz problem - nagłośnij to w mediach. Taką dewizą kierowali się dwaj czytelnicy, którzy zgłosili nam problem z brakiem odpowiedniej infrastruktury na przystankach autobusowych w Gdańsku. Po tym, jak się nimi zajęliśmy, nowa wiata stanęła przy ul. BenzynowejMapka w pobliżu rafinerii, a w sobotę uruchomiony zostanie przystanek przy ul. GeodetówMapka w Kokoszkach.Czy bezinteresownie pomagasz innym osobom, które cię o coś proszą?

Niedawno informowaliśmy o konkursie, jaki Gdański Zarząd Dróg i Zieleni ogłosił na zaprojektowanie trzech rodzajów wiat przystankowych, jakie w przyszłości mają pojawiać się na przystankach na terenie całego miasta.

W przypadku wiaty, jaka stanęła na ul. Benzynowej konkurs potrzebny nie był. Wystarczyła odrobina cierpliwości pasażerów i... nagłośnienie sprawy na Trojmiasto.pl. Po tym, jak opisaliśmy wysłużony, bo 20-letni przystanek-samoróbkę z blachy falistej, wreszcie udało się go wymienić na nową wiatę, o czym poinformował w piątek jeden z czytelników w Raporcie z Trójmiasta.

- Dziękujemy redakcji, jest już wiata na Benzynowej. Moc trójmiasto.pl jest wielka, blaszak po tylu latach zniknął, dziękujemy! - napisała pani Ewa, nasza czytelniczka.
11:27 2 GRUDNIA 22

Nowa wiata zamiast blaszaka na ul. Benzynowej (8 opinii)

Dziękujemy redakcji, jest już wiata na Benzynowej. Moc trójmiasto.pl jest wielka, blaszak po tylu latach zniknął, dziękujemy!
Dziękujemy redakcji, jest już wiata na Benzynowej. Moc trójmiasto.pl jest wielka, blaszak po tylu latach zniknął, dziękujemy!


Blaszak zrobiony przez pracowników rafinerii ponad 20 lat temuBlaszana wiata służyła w tym miejscu co najmniej od 20 lat, po tym jak ustawili ją tam... zniecierpliwieni pracownicy rafinerii, nie mogący się doczekać wiaty, jakie stawiano wówczas w pozostałej części miasta.

Wiata przetrwała wiele i w bliżej nieokreślonej przyszłości była przewidziana do wymiany. Udało się do tego doprowadzić dopiero po tym, gdy pasażerowie o pomoc zwrócili się do nas.

Ulica Benzynowa to jedna z ulic oplatających gdańską rafinerię. Kursuje tam tylko jedna linia autobusowa (186), a jej autobusy zatrzymują się na parze przystanków między bramą nr 6 a terminalem paliw grupy Lotos.


Nowy przystanek także w KokoszkachOd soboty, 3 grudnia, zacznie też funkcjonować nowy przystanek przy ul. Geodetów. O nim również informowaliśmy w ostatnim czasie, próbując pomóc pracownikom okolicznych hal i zakładów produkcyjnych.

Dotychczas stał tam tylko słupek, a przystanek funkcjonował tylko teoretycznie. Jak tłumaczyli nam wówczas urzędnicy, sam słupek to za mało, by można było przy nim umożliwić wsiadanie i wysiadanie pasażerów.

Nowy przystanek, przy którym nie zatrzymują się autobusy. Nowy przystanek, przy którym nie zatrzymują się autobusy. "Sam słupek to za mało"

Potrzebny był m.in. utwardzony peron oraz oznakowanie poziome. Te w ostatnich dniach się pojawiły i już nie stoi na przeszkodzie, by przystanek oficjalnie został oddany do użytku. Ma to nastąpić w sobotę 3 grudnia.

  • Nowy przystanek na ul. Geodetów jest już gotowy.
  • Wcześniej nie zatrzymywały się tam autobusy, bo dla ZTM sam słupek nie był jeszcze przystankiem.
MKo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (51)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane