• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Przyszedł na dzień próbny do pracy. Ukradł paczki i pieniądze

piw
6 listopada 2023, godz. 21:00 
Opinie (101)
32-letni mieszkaniec Gdańska prawdopodobnie od razu planował kradzież, a nie znalezienie pracy. 32-letni mieszkaniec Gdańska prawdopodobnie od razu planował kradzież, a nie znalezienie pracy.

Odpowiedział na ogłoszenie o pracę w firmie kurierskiej, przy rekrutacji podał częściowo fałszywe dane, po czym rozpoczął dzień próbny, czyli kurs, jak rozwozić paczki. Zniknął z firmowymi pieniędzmi oraz dwiema paczkami.Zdarzyło ci się okraść swojego pracodawcę?

Pod koniec października jedna z firm kurierskich poinformowała policję o nietypowej kradzieży dokonanej na jej szkodę.

Przedstawiciele firmy przyznali, że mężczyzna, którego chcieli zatrudnić, przyszedł na dzień próbny do pracy i w ramach szkolenia dosiadł się do innego kuriera, który rozwoził paczki.

Prawdopodobnie wykorzystał chwilę, gdy prawdziwego kuriera nie było w aucie, aby ukraść z firmowej kasy pieniądze - 2650 zł oraz dwie paczki warte 600 zł.

Kolejnego dnia nie stawił się już do pracy, a kurier, z którym jeździł, podczas rozliczania faktur zorientował się, że brakuje pieniędzy i paczek.Mężczyzna podczas rekrutacji podał częściowo fałszywe dane, niemniej policjantom udało się ustalić miejsce jego pobytu.

- Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu na Oruni, którzy w miniony wtorek weszli do jednego z mieszkań na Jasieniu i do tej sprawy zatrzymali 32-latka z Gdańska. Podczas przeszukania policjanci znaleźli zawartość dwóch skradzionych paczek i zabezpieczyli srebrną bransoletkę z zawieszkami oraz czujnik do mierzenia ciśnienia w oponach - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
32-latek z Gdańska usłyszał już zarzut kradzieży.
piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (101)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane