Fakty i opinie

stat

W weekend zostaliśmy w domach

Najnowszy artukuł na ten temat

Jak zachować się na plaży w czasie epidemii?

Opustoszałe parki oraz sopocki Monciak

Słoneczna pogoda w Trójmieście na szczęście nie zachęciła wielu osób do spacerów. Sprawdziliśmy najpopularniejsze miejsca, które teraz świecą pustkami - bulwar nadmorski w Gdyni, Monciak, czy pusta plaża w Brzeźnie i Sopocie. Niewiele osób zdecydowało się też odwiedzić trójmiejskie cmentarze przed świętami.Zamierzasz wyjść dzisiaj na spacer?

tak 29%
już byłe(a)m 16%
nie 55%
zakończona Łącznie głosów: 6775
Aktualizacja - niedziela, 5 kwietnia 2020, godz. 13:20

W niedzielę w najchętniej odwiedzanych miejscach w Trójmieście, podobnie jak w sobotę, było pusto. Od kilku dni mieszkańcom przypominano o obowiązujących nowych obostrzeniach związanych z handlem i izolacją. Widać też zapowiadane wzmożone kontrole m.in. plaż, które w Gdańsku są patrolowane przez służby na quadach.

Czytaj też: Trójmiejskie plaże i parki zamknięte

Pojedyncze osoby zdecydowały się odwiedzić przed świętami wielkanocnymi m.in. gdańskie cmentarze, które są otwarte. Niemożliwy jest jednak wjazd samochodów na cmentarze komunalne: Srebrzysko i Łostowicki.


1 kwietnia zamknięto wejścia na trójmiejskie plaże i do parków. Dwa dni później wprowadzono zakaz wchodzenia do lasów. Wszystko po to, by zminimalizować kontakty między ludźmi w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Zachodziła jednak obawa, że polepszająca się pogoda sprawi, że mieszkańcy zignorują apele o niewychodzenie z domów w innych celach, niż załatwianie najpilniejszych potrzeb.

Black Hawk lata nad Trójmiastem

Czytaj też: Czy bieganie i jazda na rowerze są dozwolone?

Okazuje się jednak że, przynajmniej w sobotę, parki, lasy, plaże i skwery w Trójmieście świeciły pustkami. W najpopularniejszych miejscach do spacerowania można było się natknąć jedynie na pojedyncze osoby lub pary.

Opustoszały bulwar nadmorski w Gdyni

Z kolei plaże i nadmorskie lasy patrolował wojskowy śmigłowiec Black Hawk.

Większe skupiska ludzi można było spotkać jedynie w kolejkach pod marketami spożywczymi lub na targowiskach.

Pustki w gdyńskich lasach

Opinie (697) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.