• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Pusty parking, nie wolno parkować, a można dostać mandat

Wojciech
24 lipca 2022, godz. 15:00 
Opinie (569)
  • Na tablicy informacyjnej nie ma wzmianki o tym, że parking w niedziele jest nieczynny.
  • W regulaminie również nie ma informacji, że w niedziele i święta parking jest nieczynny. Jest za to wzmianka, że po zamknięciu sklepu parkingu przeznaczony jest wyłącznie dla pojazdów posiadających specjalne zezwolenie.

Pan Wojciech wybrał się w niedzielę na rodzinny obiad. Jako że pod lokalem nie było miejsc parkingowych, zostawił auto na parkingu nieczynnej w niedziele CastoramyMapka i dostał "mandat".Czytelnik słusznie dostał mandat?

Oto jego opowieść:

W minioną niedzielę w okolicach godz. 14 wybrałem się z rodziną do ManekinaMapka w Oliwie.

Już na wjeździe po prawej stronie skrzyżowania zaskoczyły mnie nowo postawione znaki zakazu wjazdu z tabliczką "Teren prywatny". Zza kółka wygląda to tak, jakby do Manekina w ogóle nie można było skręcić.

Dopiero przed podjazdem do restauracji do znaku dostawiona jest tabliczka "Nie dotyczy klientów restauracji".

Kolejka, jak to w Manekinie, niesamowita, na miejsce parkingowe przy restauracji nawet nie ma co liczyć.

W związku z tym zaparkowałem po lewej stronie od skrzyżowania, na terenie Castoramy.

  • W uliczce przed Manekinem jest wiele znaków zakazujących wjazdu, co może zmylać klientów lokalu.
  • Dopiero przed podjazdem do restauracji do znaku zakazu wjazdu dostawiona jest tabliczka "Nie dotyczy klientów restauracji".
Po powrocie, za szybą zastałem żółty świstek z wezwaniem do zapłaty 95 zł za brak biletu parkingowego.

I wszystko by się zgadzało, gdyby nie fakt, że parkomat znajduję się za drzwiami wejściowymi do Castoramy, która w niedziele jest zamknięta.

Hurtowo wystawiane są wszystkim mandaty, mimo że nie ma możliwości pobrania biletu.

Pan Wojciech chciał pobrać bilet, który zezwala na 120 min darmowego parkowania, ale parkomaty są wyłącznie wewnątrz sklepu, który w niedzielę był nieczynny. Pan Wojciech chciał pobrać bilet, który zezwala na 120 min darmowego parkowania, ale parkomaty są wyłącznie wewnątrz sklepu, który w niedzielę był nieczynny.

Wyjaśnienie firmy EuroPark zarządzającej parkingiemEwa Wronowska:
Przed wjazdem, jak również na terenie parkingu znajdują się liczne tablice informujące o zasadach funkcjonowania parkingu oraz kiedy czynny jest parking.

Zgodnie z regulaminem, parking przeznaczony jest dla klientów sklepu Castorama, którzy nabywają prawo do bezpłatnego parkowania po wpisaniu prawidłowo numeru rejestracyjnego samochodu w terminalu, znajdującym się na terenie sklepu.

Bezpłatne parkowanie ważne jest przez pierwsze 120 minut od momentu zarejestrowania pojazdu w terminalu, nie później jednak niż do chwili zamknięcia sklepu.

Na terenie sklepu umieściliśmy cztery terminale umożliwiające rejestracje numeru pojazdu. Rejestracja pojazdu możliwa jest podczas funkcjonowania sklepu. W niedziele niehandlowe sklep oraz parking są nieczynne.

Przed wprowadzeniem płatnego systemu parkowania, w dni, kiedy czynny był sklep oraz w niedziele parking użytkowany był na np. handel używanymi samochodami, naprawy pojazdów, noclegi kamperów i klientów innych okolicznych obiektów.
Wojciech

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (569)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.