Fakty i opinie

stat

Pyły znad Sahary dotrą do Trójmiasta. Nie są groźne

Nie wszystkie czujniki wykrywają pyły.
Nie wszystkie czujniki wykrywają pyły. mat. prasowe

Pył znad Sahary po raz kolejny dociera z wiatrem do Trójmiasta. Specjaliści uspokajają, że nie jest to groźne zjawisko, ale zwracają uwagę, że różne czujniki pokazują zupełnie odmienne odczyty.zakończona Łącznie głosów: 3738
- Aktualnie nad Polską zaczynają przemieszczać się pyły znad Sahary. Tylko dlaczego monitoring stacji niereferencyjnych nie wykazuje przekroczeń standardów jakości powietrza? Aktualnie wszystkie stacje referencyjne w Polsce wykazują znaczne przekroczenia norm. Brak korelacji jest zastanawiający - zauważa Maciej Lorek, dyrektor Wydziału Środowiska w gdańskim Urzędzie Miejskim.

Czytelnicy: pył leci nad TrójmiastoW Trójmieście mamy czujniki miejskie oraz zainstalowane przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Różnice między nimi często się pojawiają, ale po raz pierwszy są tak duże. Można to sprawdzić na stronie www.airly.eu. W niektórych miejscach wskazania różnią się aż 20-krotnie, a to zmienia komunikat ze zdecydowanie optymistycznego na skrajnie pesymistyczny.

Saharyjski pył od wtorku dociera do Polski. Może spadać z deszczem już od środy, a kulminacja ma nastąpić w piątek. W tym czasie niebo może przybrać żółtopomarańczową barwę, zwłaszcza podczas wschodów i zachodów słońca. Można już je obserwować m.in. w Hiszpanii, Francji i we Włoszech.

Pył nie jest groźny- Pył nie jest groźny dla zdrowia, choć oczywiście w tym czasie nie zaleca się wychodzenia na zewnątrz - uspokaja Maciej Lorek.
Od czwartku w Trójmieście ma być bardzo ciepło (jak na kwiecień), a temperatura w cieniu sięgnie 20 stopni Celsjusza. Meteorolodzy ostrzegają, że wysokiej temperaturze mogą towarzyszyć także burze. Po opadach możemy więc spodziewać się żółtego pyłu na karoseriach samochodów, chodnikach i jezdniach.

Opinie (189) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.