Fakty i opinie

RAPortuj, co się dzieje. Siedem lat Raportu z Trójmiasta

Tylko od początku roku przesłano do naszej redakcji ponad 16 tys. raportów. Te zaowocowały dyskusją w przeszło 236 tys. komentarzy. Raport jest obecnie najszybszym źródłem informacji dla mieszkańców aglomeracji i okolic. Zależy nam, by w serwisie pojawiało się jak najwięcej Waszych informacji dotyczących życia Trójmiasta - nie tylko tych "drogowych".Pierwszy Raport z Trójmiasta światło dzienne ujrzał niemal dokładnie siedem lat temu. Za naszym pośrednictwem Czytelnicy informowali wówczas kierowców o sytuacji na drogach.

Jak często przeglądasz Raport z Trójmiasta?

staram się codziennie 72%
wchodzę tylko wtedy, gdy dzieje się coś ważnego 16%
klikam tylko wówczas, gdy jest promowany na głównej stronie 4%
rzadko, bo ciężko mi się poruszać w gąszczu informacji 3%
prawie wcale, czytam tylko artykuły 5%
zakończona Łącznie głosów: 451

Życie nocne Trójmiasta, sport, kultura i ciekawostki w RaporcieOd tego czasu Raport przeszedł sporo zmian. Przestał być wyłącznie miejscem, w którym można znaleźć tylko wiadomości dotyczące korków i utrudnień na drogach.

Dziś to pierwsze źródło informacji o wszystkim, co aktualnie dzieje się w naszej aglomeracji.

Sygnały i informacje wstawiane do Raportu przez Czytelników Trojmiasto.pl nierzadko były impulsem i podstawą do przygotowania artykułów redakcyjnych, zgłębiających i opisujących zgłoszony temat.

Równie cenne są jednak wpisy na luzie, na przykład:
  • dotyczące nocnego życia Trójmiasta,
  • zjawisk atmosferycznych,
  • wydarzeń kulturalnych czy sportowych.

Pomagacie nam się rozwijać, za co dziękujemyZdajemy sobie jednak sprawę z tego, że Raport może być lepszy. Otrzymujemy od Was - naszych Czytelników - sygnały dotyczące m.in. problemów z wolniejszym załączaniem zdjęć i filmów dodawanych przez Wasze komputery.

Dlatego zachęcamy do korzystania z aplikacji:

Dlaczego niektóre wpisy w Raporcie się nie pojawiają?Za pomocą aplikacji szybko i łatwo można przesłać raport ze zdjęciem lub filmem. Trojmiasto.pl
To pytanie, które często zadajecie nam w e-mailach. Raport musi być moderowany, ponieważ chcemy, by było to miejsce, w którym internauci będą mogli znaleźć ciekawe informacje i wziąć udział w dyskusji, nie obawiając się agresywnych komentarzy.

Zauważyliście na pewno, że blokujemy niektóre wpisy: zwłaszcza te, które są nieprawdziwe, wulgarne, nie dotyczą Trójmiasta czy próbują zamienić Raport w forum dyskusyjne.

Tylko w tym roku, uśredniając, dziennie wysyłaliście nam 73 zgłoszenia na dobę. To jednocześnie sukces serwisu i wyzwanie dla osób odpowiedzialnych za jego obsługę.

Jakie raporty wywołały szczególne zainteresowanie?Jeden z najpopularniejszych raportów - nie tylko z tego roku, ale w ciągu ostatnich siedmiu lat - dotyczył wydarzenia sprzed kilku tygodni: wypadku z udziałem statku Czarna Perła. "Kliknęło" w niego 125 tys. internautów.


Dzięki Waszym sygnałom zajęliśmy się sprawą, co zaowocowało powstaniem serii artykułów na ten temat.

Szczególne zainteresowanie (138 tys. wyświetleń) wzbudził także raport dotyczący wypadku z udziałem autobusu na ul. Spacerowej.

Spacerowa zamknięta po wypadku

Auto osobowe po prawej stronie jezdni, autobus miejski w rowie z drugiej strony. Droga nieprzejezdna.

W maju tego roku z uwagą śledziliście (89 tys. wyświetleń) także skutki pożaru przy ul. Niepołomickiej. Nasi Czytelnicy jako pierwsi dostarczyli zdjęcia i filmy ze zdarzenia.

Pożar budynku na ul. Niepołomickiej

Jak poinformowali strażacy, pali się poddasze budynku na ul. Niepołomickiej. Budynek jest w stanie budowy - na jego terenie nie powinny znajdować się żadne osoby. Jak do tej pory strażacy nie mają informacji o tym, by ktoś ucierpiał wskutek ognia. Wiadomo, że pożar objął 50 m kw. poddasza czterokondygnacyjnego budynku. Na miejscu są służby ratunkowe.

Dyskusje w Raporcie z TrójmiastaRaport to także miejsce, w którym bierzecie udział w dyskusjach - na najróżniejsze tematy. Jedną z najgorętszych debat prowadziliście w 2017 roku podczas ogólnopolskich protestów związanych z reformą sądownictwa.

Trwa protest w obronie Sądu Najwyższego

23:16 20 lip 2017
Koniec protestów przed sądami. Demonstranci rozchodzą się spokojnie do domów. W najbliższych dniach planowane są kolejne manifestacje.

Dyskusja rozciągnęła się na ponad 320 komentarzy.

"Na luzie" w RaporcieInformacje, które od Was otrzymujemy, dotyczą jednak nie tylko poważnych spraw. Równie istotną częścią Raportu są Wasze wpisy "na luzie".

Jedne dotyczą pogody:


Jeszcze inne - niecodziennych wydarzeń w Trójmieście:


Dziękujemy za wszystkie Wasze wpisy, zdjęcia, filmy i komentarze. Zachęcamy do dzielenia się Waszymi zdjęciami i filmami z Trójmiasta.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (73)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »