• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Radiowóz wjechał w auto na minuty. Policjant z mandatem

piw
1 października 2022, godz. 09:05 
Podczas kolizji radiowóz został uszkodzony. Mandatem ukarano kierującego nim policjanta. Podczas kolizji radiowóz został uszkodzony. Mandatem ukarano kierującego nim policjanta.

W nocy z piątku na sobotę doszło do kolizji z udziałem radiowozu i auta na minuty. Co ciekawe, kolejni przybyli na miejsce policjanci uznali, że zdarzenie było winą kierowcy radiowozu i to jego ukarali mandatem karnym. Policjanci przyznają też, że ich auto zostało uszkodzone.Informację o zdarzeniu nasz czytelnik dodał do Raportu z Trójmiasta, za co bardzo dziękujemy.

Według świadków to radiowóz wjechał na skrzyżowaniu ulic Chłopskiej i KołobrzeskiejMapka w przejeżdżający je na zielonym świetle samochód na minuty. I taki przebieg wydarzeń potwierdzają nam przedstawiciele gdańskiej komendy.

- W piątek przed północą policjanci jadący oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi, wjeżdżając na skrzyżowanie ulic Chłopskiej i Kołobrzeskiej przy palącym się czerwonym świetle, zderzyli się z jadącym z lewej strony renault clio. Podczas zdarzenia nikomu nic się nie stało. Policjant kierujący radiowozem został ukarany mandatem - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
00:06 1 PAźDZIERNIKA
Skopiowano

Zderzenie radiowozu i osobówki (18 opinii)

Zderzenie Traficara z radiowozem na skrzyżowaniu Kołobrzeskiej z Chłopską w kierunku Przymorza.
Zderzenie Traficara z radiowozem na skrzyżowaniu Kołobrzeskiej z Chłopską w kierunku Przymorza.


Kierowca radiowozu nie zachował szczególnej ostrożnościWarto w tym miejscu zaznaczyć, że pojazdy uprzywilejowane w akcji nie muszą się stosować do zasad ruchu, mogą wjechać w ulicę pod prąd, zatrzymać się na zakazie, a nawet - jak w tym przypadku - wjechać na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Nie oznacza to jednak, że ich kierowcy nie muszą uważać.

Kluczowe jest zachowanie szczególnej ostrożności. W przypadku kolizji spowodowanej wjazdem pojazdu uprzywilejowanego na skrzyżowanie na czerwonym świetle, winę ponosi kierujący takim pojazdem, bo nie zachował on szczególnej ostrożności, która powinna gwarantować możliwie szybką reakcję na ewentualne zagrożenia.
piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (142)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane