Fakty i opinie

Redłowo: mieszkańcy wywalczyli nowe dojście do bloków

interwencja trojmiasto.pl
Nowa ścieżka powstała po interwencjach mieszkańców. Jej budowa trwała kilka tygodni.
Nowa ścieżka powstała po interwencjach mieszkańców. Jej budowa trwała kilka tygodni. mat. prasowe

200 tys. zł kosztowała Gdynię budowa nowego dojścia do bloków przy ul. Powstania Śląskiego 46 w Redłowie. Upominali się o nie mieszkańcy, o staraniach których pisaliśmy w październiku ubiegłego roku.Chodzisz po trawie, by skrócić sobie drogę?

tak, często 59%
nie, unikam tego 41%
zakończona Łącznie głosów: 388
Przypomnijmy, że mieszkańcy mieli problem z dojściem od czasu, gdy na wjeździe do sąsiedniego bloku przy ul. Powstania Wielkopolskiego 68, administrowanego przez Robotniczą Spółdzielnię Mieszkaniową, pojawił się szlaban pozwalający na wjazd samochodów jedynie uprawnionym mieszkańcom.

Wraz ze szlabanem zniknęło dojście do dalej położonych bloków poprzez parking, na który prowadziły schody - przejście zostało zagrodzone płotem.

Młodsi radzili sobie idąc przez skarpę, ale starszym chodzenie po wydeptanej ścieżce, która po deszczu zamieniała się w błotnistą drogę, sprawiało trudności.

Koncepcja od 2018 rokuW 2018 roku pojawiła się koncepcja, by utworzyć je w miejscu dawno istniejącej ścieżki znajdującej się na skarpie należącej do miasta. Urzędnicy przystali na nią, ale w tamtym okresie skończyło się na zapowiedziach.

Jeszcze wczesną jesienią mieszkańcy musieli chodzić po wydeptanej ścieżce.
Jeszcze wczesną jesienią mieszkańcy musieli chodzić po wydeptanej ścieżce. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl
Mieszkańcy postanowili jednak dopilnować, by inwestycja powstała, o czym pisaliśmy w październiku. Urzędnicy odpowiadali, że do końca października uprawomocni się pozwolenie na budowę i wtedy będzie można przystąpić do robót. Prace zaczęły się krótko po naszym artykule.

W listopadzie rozpoczęto rozbiórkę starych schodów i odtworzono skarpę. Przede wszystkim wybudowano specjalną pochylnię, umożliwiającą dojście od ulicy Powstania Śląskiego do ulicy Powstania Wielkopolskiego. Przejście oświetlają cztery lampy LED.

Zieleń wiosnąWiosną, teren wokół 50-metrowej ścieżki zyska 39 nowych roślin. Zostaną posadzone forsycje, jaśminowce, dereń biały oraz jarząb szwedzki.

- Teren wokół ścieżki został uporządkowany i przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Zadbaliśmy również o nową zieleń, która z pewnością podniesie walory estetyczne tej międzyblokowej przestrzeni. O taki efekt zabiegali mieszkańcy - twierdzi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
Inwestycja kosztowała blisko 200 tys. zł.

Mieszkania w Redłowie: wynajem sprzedaż

Opinie (56) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.