Fakty i opinie

stat

Wzgórze: jest rozjeżdzony plac, będzie ukwiecony trawnik

Rozjeżdżony i zaniedbany zieleniec przy skrzyżowaniu ulic Redłowskiej i al. Zwycięstwa ma zostać w najbliższych tygodniach uporządkowany.
Rozjeżdżony i zaniedbany zieleniec przy skrzyżowaniu ulic Redłowskiej i al. Zwycięstwa ma zostać w najbliższych tygodniach uporządkowany. fot. Trojmiasto.pl

Róże, cisy, ozdobne trawy, a być może i ławki mają upiększyć rozjeżdżony i rozdeptany plac przy skrzyżowaniu ulic Redłowskiej i al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Nasadzenia i porządkowanie terenu zaplanowano na najbliższe tygodnie.Często parkujesz na klepiskach i trawnikach?

często, brakuje miejsc parkingowych i bywa, że nie ma innej możliwości

23%

zdarza się, ale raczej szukam utwardzonych miejsc

17%

rzadko, tylko jeśli nie mam innego wyjścia

60%
Teren, o którym mowa nie zajmuje dużo powierzchni, ale znajduje się w ważnym komunikacyjnie miejscu. Naprzeciw jest Pomorski Park Naukowo - Technologiczny, stacja benzynowa, a za nim osiedle mieszkaniowe. Tuż obok działa pizzeria i gabinet kosmetyczny. Poza tym wielu mieszkańców skraca sobie tędy drogę na ul. Batalionów Chłopskich.

Ul. Redłowska - al. Zwycięstwa w Gdyni: będą porządkiKiedyś stał tam kiosk, ale po tym, gdy miasto zdecydowało o wprowadzeniu konieczności jednolitych obiektów w całym mieście, został rozebrany. Później teren stopniowo niszczał, ale pod wpływem rady dzielnicy ma zostać w ciągu najbliższych tygodni uporządkowany przez pracowników biura ogrodnika miejskiego w Gdyni.

- To chyba jedyne tak zaniedbane miejsce - jeśli weźmiemy pod uwagę przejazd al. Zwycięstwa od Sopotu do centrum. Udało się namówić biuro ogrodnika miasta na to, żeby zagospodarować i uporządkować okolicę - opowiada Jakub Furkal z gdyńskiego ZDiZ, będący jednocześnie radnym sąsiedniej dzielnicy Redłowo.
Na rogu skrzyżowania al. Zwycięstwa i Redłowska pojawią się róże, cisy, ozdobne trawy, a być może też ławki. Mają też zostać utwardzone, wykonane przez pieszych, przedepty. Na razie nie wiadomo, czy pojawią się jakieś miejsca parkingowe dla pizzerii i gabinetu kosmetycznego.

Obietnice zmian przy ul. Biskupa DominikaPrzypomnijmy, że urzędnicy w ostatnich dniach obiecali także zmiany na placu pomiędzy ulicami Biskupa Dominika i al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdyni, gdzie kiedyś był trawnik, ale ostatnimi miesiącami stał się parkingiem.

Komendant straży miejskiej tłumaczył w oficjalnej odpowiedzi do radnej miasta, że kierowcy wjeżdżają tam, bo na chodnik jest obniżony, co jest pozostałością po dojeździe do okolicznego budynku.

Czytaj też: Wzgórze: samochody rozjeżdżają zielony plac

Czytelnicy i mieszkańcy szybko zwrócili uwagę, że chodnik był remontowany niedawno, kiedy brama od lat była nieużywana i żaden samochód nie powinien tam wjeżdżać.

ZDiZ zapowiada, że na placu należącym tylko w części do miasta pojawią się donice, a wjazd ma być zablokowany.

Opinie (83) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.