Fakty i opinie

stat

Rekord Polski w Rębiechowie. 348 tys. pasażerów w czerwcu

W czerwcu na lotnisku w Rębiechowie wylądował m.in. najdłuższy samolot pasażerski świata, czyli latający w barwach Lufthansy Boeing 747-800.
W czerwcu na lotnisku w Rębiechowie wylądował m.in. najdłuższy samolot pasażerski świata, czyli latający w barwach Lufthansy Boeing 747-800. fot. Beata Zarach/galeria trojmiasto.pl

Służby prasowe lotniska w Balicach wysłały w poniedziałek do mediów informację, że krakowski port lotniczy obsłużył w czerwcu 343 tys. pasażerów, czyli najwięcej w historii polskich lotnisk regionalnych. Sęk w tym, że nasze Rębiechowo pobiło ruch w Krakowie o 5 tysięcy pasażerów!Na pokładzie tego jumbo jeta do Gdańska przyleciała reprezentacja Niemiec.

Na pokładzie tego jumbo jeta do Gdańska przyleciała reprezentacja Niemiec.

Według wstępnych danych Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył w czerwcu 2012 roku 348,9 tys. pasażerów, czyli aż o 45,6 proc. więcej niż w czerwcu ubiegłego roku. Jeszcze nigdy, żadne polskie lotnisko regionalne nie obsłużyło w ciągu miesiąca tak dużej liczby pasażerów.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2012 roku w Gdańsku obsłużono już ponad 1,4 mln pasażerów, co stanowi wzrost na poziomie 26,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2011 roku!

- Czerwcowy wynik to rekord w skali kraju i historii polskiego lotnictwa! - cieszy się Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Czy korzystaleś w tym roku z naszego lotniska?

tak 53%
nie, ale skorzystam 21%
nie i prawdopodobnie nie skorzystam 26%
zakończona Łącznie głosów: 1443
Sęk w tym, że zawieszoną na tak wysokim poziomie poprzeczkę, trudno będzie przeskoczyć. Na ruch na lotnisku spory wpływ (choć nie tak duży, jak mogłoby się wydawać) mieli przecież uczestnicy turnieju Euro 2012.

- Nasze lotnisko obsłużyło około 20 tysięcy kibiców, co stanowi 5,7 proc. czerwcowego ruchu. 22 czerwca padł również rekord ilości wykonanych operacji. W ciągu 24 godzin było ich aż 280, co oznacza, że średnio co 5 minut w Gdańsku lądował lub startował samolot - podkreśla Kloskowski.

W pewnym momencie doszło do takiej sytuacji, że na płytach postojowych trójmiejskiego lotniska zaparkowane były 62 samoloty!

Opinie (175) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.