Fakty i opinie

stat

Remont Chłopskiej jeszcze przed wakacjami

Remont 650-metrowego odcinka ul. Chłopskiej ma zakończyć się jeszcze przed wakacjami.
Remont 650-metrowego odcinka ul. Chłopskiej ma zakończyć się jeszcze przed wakacjami. fot. DRMG

Ul. Chłopska na odcinku od Piastowskiej do Obrońców Wybrzeża w kierunku Gdańska przejdzie gruntowny remont. Prace potrwają do końca czerwca 2020 roku. Miasto planuje wydać na ten cel ok. 9 mln zł.Jak oceniasz stan dróg na Przymorzu?

bardzo dobrze, wiele ulic jest w świetnym stanie 6%
dobrze, ale część ulic wymaga napraw 24%
średnio, jest wiele dróg do naprawy 41%
źle, większość ulic wymaga remontu 29%
zakończona Łącznie głosów: 1290
W tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na modernizację fragmentu ul. Chłopskiej. Prace prowadzone będą na 650-metrowym odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża, na jezdni w kierunku Gdańska.

Oprócz wymiany nawierzchni, w zakresie zadania uwzględniono przebudowę zatok autobusowych i regulację wysokościową chodników w pobliżu przystanków.

Koniec remontu w czerwcuOtwarcie ofert nastąpi w pierwszej połowie lutego, a prace potrwają do końca czerwca 2020 roku.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach programu "Modernizacja dróg na terenie Gdańska", który w 2019 roku objął cztery ulice i kosztował ok. 9 mln zł.

W ramach programu przebudowane zostały m.in. Trakt Konny na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego, Stary Rynek Oliwski w Gdańsku, fragment ul. Świętokrzyskiej, na odcinku od Wieżyckiej do Wielkopolskiej oraz fragment ul. Niepołomickiej od Przebiśniegowej do Kampinoskiej.

Ostatni remont ul. Chłopskiej zakończył się w lipcu 2018 roku. Wówczas na odcinku 600 metrów od Obrońców Wybrzeża do ul. Jagiellońskiej, za kwotę 3,8 mln zł, została wymieniona nawierzchnia, krawężniki i elementy kanalizacji deszczowej.

Remont al. Hallera również przed wakacjamiW zeszłym tygodniu nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na remont fragmentu al. Hallera. Wpłynęło sześć ofert. Miasto zamierzało przeznaczyć na realizację prac 3,9 mln zł. Najniższa z nich jest o ponad 1 mln zł tańsza od zakładanego budżetu. Prace ruszą wiosną i również mają zakończyć się do końca czerwca 2020 roku.

Opinie (121) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.