• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Remont Chwarznieńskiej: ulica zamknięta, kierowcy gubią się na objazdach

Patryk Szczerba
12 kwietnia 2023, godz. 14:30 
Opinie (202)

Pierwsze dni nie są łatwe dla kierowców na Chwarznieńskiej

Remont ul. ChwarznieńskiejMapka na Witominie ruszył we wtorek. Kierowcy powinni jeździć według nowej organizacji ruchu, ale nie wszyscy się do niej stosują. Powody są dwa: niewiedza lub próba skracania drogi.Jak ci się jeździ po zamknięciu Chwarznieńskiej?

 1. Za nami pierwsze godziny nowej organizacji ruchu na Witominie.
 2. Ma ona związek z przebudową Chwarznieńskiej.
 3. Ulica na odcinku witomińskim jest zamknięta od ul. Rolniczej do ul. Hodowlanej.
 4. Kierowcy objeżdżają ten odcinek ul. Hodowlaną.
 5. Ul. Chwarznieńską na tym odcinku mogą jechać tylko autobusy


Obecna organizacja ruchu na Chwarznieńskiej na ujęciu z dronaPolicjanci i ZKM na ChwarznieńskiejMimo że o zmianach organizacji ruchu informowaliśmy jeszcze przed Wielkanocą, we wtorek wielu kierowców wydawało się być zaskoczonych zmianami. Jednak dzień wolny od szkoły spowodował, że korków nie było. Na miejscu byli jednak obecni dyżurni ruchu ZKM oraz policjanci informujący kierowców o zmianach w ruchu.

Sytuacja na rondzie przy Witawie we wtorek po południuPo południu czytelnicy informowali nas w Raporcie z Trójmiasta, że na jednym pasie ulicy, po którym mogą jeździć autobusy, pojazdy zablokowały się. Na wysokości ul. Nauczycielskiej są światła, a ruch odbywa się wahadłowo i prawdopodobnie jeden z kierujących wjechał na czerwonym świetle.

16:21 11 KWIETNIA

Autobusy zablokowały się na Chwarznieńskiej (27 opinii)

Podobno kierowca autobusu myślał że da na czerwonym ale się nie udało, zrobił się zator.
Podobno kierowca autobusu myślał że da na czerwonym ale się nie udało, zrobił się zator.


Organizacja ruchu w trakcie przebudowyProblemy na bocznych ulicachW środę rano, z racji tego, że zaczęły się też dojazdy do szkół, samochodów było więcej, ale kierowcy wydają się powoli przyzwyczajać do nowej organizacji ruchu. Dużych zatorów nie ma.

Mieszkańcy sygnalizują, że problematyczny jest ruch na ul. Uczniowskiej, która stała się ślepą ulicą. Znajdują się tam szkoła oraz żłobek i zwłaszcza rano następuje spiętrzenie samochodów.Kierowcy zapominają jeszcze, że z ul. Widnej i przeciwległej ul. Niskiej można jechać tylko w kierunku centrum Gdyni. Wielu próbuje skręcać pod górę, w kierunku obwodnicy, zamiast jechać przez ul. Hodowlaną. Niewykluczone, że pojawi się tam czytelniejsze oznakowanie.

Co zrozumiałe, spore zamieszanie jest też na skrzyżowaniu ul. Hodowlanej i Wielkokackiej, gdzie w dużej mierze przeniósł się ruch z ul. Chwarznieńskiej i Rolniczej - rano w kierunku centrum Gdyni, a po południu w kierunku obwodowej.

Apel o współpracę kierowcówTu świateł nie ma i na razie nie zanosi się na to, by zostały zamontowane. Z kolei na skrzyżowaniu ul. Chwarznieńskiej i Rolniczej został zmieniony program.

- Jadąc z ul. Hodowlanej z pierwszeństwem, widząc stojących z kierunku MPS - warto ich wpuścić. Skuteczność tego skrzyżowania będzie zależna od współpracy - nas wszystkich, jako użytkowników - sugeruje Jakub Ubych, radny Gdyni.

Najważniejsze zmiany na skrzyżowaniach:Skrzyżowanie ul. Chwarznieńskiej, Wielkokackiej, Rolniczej, Małokackiej i Widnej

 • Pojazdy komunikacji miejskiej będą jeździć obecną trasą, czyli ul. Chwarznieńską.
 • Mieszkańcy rejonu ul. Uczniowskiej, Widnej i Nauczycielskiej będą korzystać z wjazdu / wyjazdu ul. Widną.
 • Ruch pojazdów indywidualnych będzie się odbywać ul. Wielkokacką, a następnie ul. Hodowlaną. Uwaga! Będą zmienione zasady pierwszeństwa przejazdu.

Skrzyżowanie ul. Chwarznieńskiej i Hodowlanej:

 • Pojazdy komunikacji miejskiej będą jeździć obecną trasą, czyli ul. Chwarznieńską - w trybie wahadłowym.
 • Ruch indywidualny będzie kierowany na ul. Hodowlaną.

Skrzyżowanie ul. Hodowlanej, Stawnej i Wielkokackiej

 • Pierwszeństwo przejazdu w relacji ul. Wielkokacka (od centrum) / ul. Hodowlana.
 • Ruch indywidualny będzie się odbywać ul. Hodowlaną.Co da remont?Po zakończeniu prac ul. Chwarznieńska nadal będzie drogą jednojezdniową o dwóch pasach ruchu, po jednym w każdym kierunku od ul. Małokackiej do ul. Słonecznej. Nie będzie buspasa. Jednak władze miasta zapewniają, że ruch zostanie uporządkowany przez sygnalizację świetlną.

Pojawią się też nowe zatoki autobusowe, ponieważ przystanki będą w nowych miejscach. Będzie też nowe oświetlenie, odwodnienie i droga rowerowa oraz chodniki dla pieszych.

Prace prowadzi firma MTM. Mają potrwać 14 miesięcy. Kosztują 54 mln zł.

Przebudowa ul. Chwarznieńskiej, zakres prac:Quiz Dzielnice Trójmiasta Średni wynik 65%

Dzielnice Trójmiasta

Rozpocznij quiz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (202)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane