• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Remont niespełna 1 km al. Grunwaldzkiej w Oliwie ma potrwać 10 miesięcy

Michał Stąporek
12 czerwca 2024, godz. 15:00 
Opinie (224)
Najnowszy artykuł na ten temat Remont Grunwaldzkiej taniej i znacznie szybciej
10 miesięcy mają potrwać prace drogowe przy wymianie nawierzchni na 900-metrowym odcinku al. Grunwaldzkiej w kierunku Sopotu, od stacji benzynowej Shell do ronda na granicy z Sopotem. 10 miesięcy mają potrwać prace drogowe przy wymianie nawierzchni na 900-metrowym odcinku al. Grunwaldzkiej w kierunku Sopotu, od stacji benzynowej Shell do ronda na granicy z Sopotem.

Od końca wakacji kierowcy będą musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami na oliwskim odcinku al. Grunwaldzkiej. Aż przez 10 miesięcy drogowcy będą remontować 900-metrowy odcinek jezdni w kierunku Sopotu.
10 miesięcy prac na al. Grunwaldzkiej w OliwieCzy remont oliwskiego odcinka Grunwaldzkiej utrudni ci życie?

Jeszcze w tym tygodniu ma zostać ogłoszony przetarg na remont fragmentu tej najważniejszej w Gdańsku trasy, bezpośredniego połączenia z Sopotem i Gdynią. Drogowcy planują wykonanie nowej nawierzchni na 900-metrowym odcinku jezdni, od wysokości ul. Nowej OpackiejMapka (stacja Shell) do ronda znajdującego się na granicy z SopotemMapka, ale bez ronda, bo na nim jest jeszcze gładki asfalt.

Choć remont dotyczy wyłącznie ułożenia nowej nawierzchni, zjazdów, zatok postojowych oraz wpustów kanalizacji deszczowej, natomiast bez przebudowy podziemnych instalacji, jego wykonanie ma potrwać aż 44 tygodnie, czyli 10 miesięcy.

Dlaczego tak długo?

- To kwestia tego, że chodzi o długi, 900-metrowy odcinek ulicy - tłumaczy Aneta NiezgodaDyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, która pełni w tym wypadku rolę inwestora.
Co ciekawe, w czasie długiego weekendu od 29 maja do 3 czerwca, w Warszawie wymieniono nawierzchnię na obu jezdniach 500-metrowego odcinka ul. Czerniakowskiej. Czyli łącznie ułożono 1000 metrów bieżących nowej jezdni w cztery dni.

Kiedy ruszą prace na odcinku al. Grunwaldzkiej w Oliwie?Przetarg na remont tego odcinka zostanie ogłoszony jeszcze w tym tygodniu. Zainteresowani wykonawcy będą mieli niewiele czasu na przygotowanie ofert, ponieważ ich otwarcie ma się odbyć jeszcze w czerwcu.

Przedstawiciele DRMG zakładają, że w razie braku odwołań w postępowaniu umowę z wykonawcą uda się podpisać po około miesiącu, czyli pod koniec lipca.

To oznacza, że wykonawca mógłby przystąpić do remontu jeszcze w sierpniu. W połączeniu z tradycyjnym zamieszaniem na drogach, jakie ma miejsce zawsze na początku roku szkolnego, we wrześniu, może to oznaczać bardzo poważne utrudnienia na drodze w tym okresie.

Samochód utknie w korku? Sprawdź rozkład jazdy SKM w Trójmieście

No chyba, że albo na skutek opóźnienia w procedurach, albo też świadomej decyzji zamawiającego start prac przesunie się na jesień.

Prace maja potrwać 10 miesięcy (w przetargu zapisano na nie 44 tygodnie), więc potrwają do drugiej połowy przyszłego roku.Zastępczej organizacji ruchu jeszcze nie maNa razie nie wiadomo, jak będzie wyglądać zastępcza organizacja ruchu na czas remontu jezdni al. Grunwaldzkiej w kierunku Sopotu. Jej projekt, w uzgodnieniu z inwestorem, przygotuje wykonawca prac.

Remonty nawierzchni na al. Grunwaldzkiej

W ostatnich latach zmodernizowano kilka innych fragmentów al. Grunwaldzkiej. Prace prowadzone były m.in. na odcinku od ul. KołobrzeskiejMapka do ul. DerdowskiegoMapka i na odcinku od nr 305Mapka do 345Mapka (jezdnia w kierunku Sopotu). Ponadto powstała trasa rowerowa na odcinku od ul. Kołobrzeskiej do ul. Braci Lewoniewskich i od ul. Bitwy Oliwskiej do ul. Pomorskiej.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (224)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane