• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Remont drogi z Wrzeszcza nad morze idzie jak po grudzie

Maciej Korolczuk
6 czerwca 2024, godz. 07:00 
Opinie (97)
aktualizacja: godz. 14:56 (6 czerwca 2024)
  • Pusty plac budowy - tak zdaniem czytelnika wygląda od dłuższego czasu przebudowa ul. Chrobrego we Wrzeszczu.

Mieszkańcy ul. ChrobregoMapka narzekają na wolne tempo prac przy przebudowie 400-metrowego odcinka ulicy łączącej Wrzeszcz Dolny z Brzeźnem. - Na budowie nic się nie dzieje. To jakaś farsa - irytują się mieszkańcy. Niestety przyjęty harmonogram zakłada, że utrudnienia mają potrwać jeszcze 4 tygodnie.Aktualizacja, godz. 14:50.Już po publikacji artykułu, szybciej niż GZDiZ do naszego artykułu odnieśli się przedstawiciele wykonawcy przebudowy ul. Chrobrego. Jak mówi nam Adam Futrzyński, kierownik budowy, do tej pory wykonano 85 proc. chodników i krawężników oraz całą ul. Grudziądzką.

- Ponadto mamy wykonaną całą sieć oświetleniową i teletechniczną i 90 proc. kanalizacji deszczowej - wyjaśnia. - Wspomniana "dziura" nie wynika z naszej opieszałości lecz ze względów formalnych i uzgodnień z gestorami sieci wodociągowej [GIWK - red.], na które niestety nie mamy wpływu. Stąd brak możliwości na chwilę obecną wykonania ronda u zbiegu ulic Pstrowskiego-Chrobrego-Ciołkowskiego.
Jak zapewnia Futrzyński, na budowie od poniedziałku do piątku pracuje od 12 do 15 osób w godz. 7-16 oraz w razie potrzeby wykonawcy branżowi. I dodaje, że w żaden sposób nie można porównać kilkumiesięcznej przebudowy Chrobrego do błyskawicznej wymiany nawierzchni na Małomiejskiej.

- Na Małomiejskiej nie zostały wymienione nawet uszkodzone krawężniki, zostały wyregulowane studnie i wpusty oraz wymieniona warstwa ścieralna - tłumaczy.

Tempo prac drogowych w Trójmieście jest:

Przebudowa prawie 400-metrowego odcinka ul. Chrobrego między skrzyżowaniami ul. Ciołkowskiego/Pstrowskiego oraz z ul. Leszczyńskich z Grudziądzką trwa od początku lutego.

Inwestycja jest finansowana przez firmę Robyg na podstawie umowy drogowej z art. 16 Ustawy o drogach publicznych i zakłada wymianę nawierzchni jezdni i chodników oraz budowę dwóch rond na wskazanych skrzyżowaniach. Wykonawcą prac jest firma MTM.

Na czas prowadzonych robót na drodze łączącej Wrzeszcz Dolny z al. Hallera prowadzącą na plażę w Brzeźnie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Drogę zwężono, wprowadzono na niej ruch jednokierunkowy, inaczej niż zwykle kursuje w okolicy komunikacja miejska (przystanek autobusowy na ul. Chrobrego przy skrzyżowaniu z ul. Grudziądzką został przeniesiony na ul. Leszczyńskich).

Z utrudnieniami muszą liczyć się także piesi odwiedzający pobliski cmentarz czy pawilony handlowe.

Latem kilka remontów ważnych dróg w Gdańsku Latem kilka remontów ważnych dróg w Gdańsku

Na Małomiejskiej się dało, na Chrobrego nieJak zauważa jeden z naszych czytelników, na miejscu od dawna nic się nie dzieje. I choć zakres prac na ul. Chrobrego nieco różni się od niedawnej, bardzo sprawnej wymiany nawierzchni na Małomiejskiej, to tempo i efekt prac mocno z nią kontrastują.

- Remont na ul. Chrobrego to jakaś farsa. Od tygodni nie ma tu nikogo, a jak już ktoś się pojawi, to dwóch lub trzech pracowników. Wielki dół u zbiegu ul. Pstrowskiego a Chrobrego straszy już ponad dwa miesiące, chociaż widać że przyłącza i zawory są wymienione. Pozostawiona ścieżka dla ludzi to dramat. Nie ma szans, żeby przejechał tędy wózek, pieszy też ma problem. To po prostu kpina, żeby tak krótki odcinek ciągnął się tak długo - napisał w Raporcie nasz czytelnik.

Tragiczny remont na ul. Chrobrego (20 opinii)

Remont na ul. Chrobrego to jakaś farsa. Od tygodni nie ma tu nikogo, a jak już ktoś się pojawi to dwóch lub trzech pracowników. Wielki dół u zbiegu ul. Pstrowskiego a Chrobrego straszy już ponad dwa miesiące, chociaż widać że przyłącza i zawory są wymienione. Pozostawiona ścieżka dla ludzi to dramat. Nie ma szans żeby przejechał tędy wózek, pieszy też ma problem. To po prostu kpina, żeby tak krótki odcinek ciągnął się tak długo.
Remont na ul. Chrobrego to jakaś farsa. Od tygodni nie ma tu nikogo, a jak już ktoś się pojawi to dwóch lub trzech pracowników. Wielki dół u zbiegu ul. Pstrowskiego a Chrobrego straszy już ponad dwa miesiące, chociaż widać że przyłącza i zawory są wymienione. Pozostawiona ścieżka dla ludzi to dramat. Nie ma szans żeby przejechał tędy wózek, pieszy też ma problem. To po prostu kpina, żeby tak krótki odcinek ciągnął się tak długo. Zobacz więcej


Utrudnienia do końca czerwcaUwagi naszego czytelnika przesłaliśmy z prośbą o komentarz do Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Przyjęty harmonogram prac zakłada, że utrudnienia na Chrobrego mają potrwać do końca czerwca.Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (97)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane