• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Remont kolejnych ulic w centrum Gdańska

bra
20 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Ulica Pańska znana jest z tego, że przy niej znajduje się Hala Targowa. W czasie Jarmarku rozstawiają się tam też kramy. Ulica Pańska znana jest z tego, że przy niej znajduje się Hala Targowa. W czasie Jarmarku rozstawiają się tam też kramy.

We wrześniu poznamy firmy, które przeprowadzą remont ulic PańskiejMapkaWęglarskiejMapka w Śródmieściu Gdańska. Prace potrwają siedem miesięcy.Czy znasz nazwy ulic w Śródmieściu Gdańska?

Obie ulice łączą się ze sobą. Pańska biegnie od ul. Podwale Staromiejskie do skrzyżowania z ul. Szeroką, dalej aż do ul. Świętego Ducha jest już ul. Węglarska.

W ramach prac na ul. Pańskiej, poza wymianą nawierzchni, przebudowane zostanie także skrzyżowanie z ul. Świętojańską wraz z przebudową niezbędnego fragmentu ul. Świętojańskiej. Ulica zyska też stylizowane oświetlenie i iluminację oraz nową kanalizację deszczową.

Zobacz też: Po wakacjach nowa nawierzchnia na Długim Targu

W przypadku ul. Węglarskiej zakres prac również obejmuje wymianę nawierzchni oraz przebudowę kanalizacji deszczowej i budowę oświetlenia.

- Przetargi dotyczące obu inwestycji zostaną ogłoszone w najbliższych dniach. Otwarcie ofert planowane jest na przełomie sierpnia i września. Realizacja obu inwestycji ma potrwać ok. siedmiu miesięcy od daty podpisania umowy - zapowiada Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Zadania są częścią programu "Rewaloryzacja ulic Głównego Miasta", który w latach ubiegłych objął m.in. przebudowę ul. Elżbietańskiej, Przędzalniczej czy Świętego Ducha.

Najstarsze nazwy ulic w Gdańsku


Oczywiście pojawienie się nazwy nie jest równoznaczne z pojawieniem się samej ulicy. Jednak nazwanie ulicy własnym mianem nadawało jej znaczenie i opisywało jej charakter.

Czytaj więcej:

Dziewięć najstarszych nazw ulic w Gdańsku


W najbliższym czasie planowane jest też rozpoczęcie prac na ul. Za MuramiMapka. Z czterech złożonych ofert najtańsza była propozycja firmy Hydro-Mag - 1,555 mln zł.

Prace na ul. Za Murami potrwają do końca roku.
bra

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (84)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane