• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Remont na A1. Osiem kilometrów do Trójmiasta jednym pasem

Szymon Zięba
9 maja 2022, godz. 12:30 
Opinie (88)
Najnowszy artykuł na ten temat Dwie nowe bramki na A1 w Rusocinie. Prace w wakacje
Utrudnienia związane z remontem odcinka A1. Utrudnienia związane z remontem odcinka A1.

W poniedziałek, 9.05.2022 r., rozpoczął się remont pomorskiego odcinka autostrady A1. Od wjazdu na trasę w Stanisławie w stronę Gdańska przez osiem kilometrów kierowcy będą jechali jednym pasem. Pierwszy etap remontu zakończy się 24 maja.Korzystasz z nawigacji informującej o remontach dróg w twojej okolicy?

Od otwarcia pierwszych odcinków autostrady AmberOne minęło ponad 15 lat, zatem niektóre elementy infrastruktury uległy naturalnemu zużyciu i konieczne jest przeprowadzanie remontu nawierzchni.

- Pierwszy etap prac potrwa od 9 do 24 maja. Na potrzeby wymiany nawierzchni nastąpi zamknięcie wjazdu Stanisławie w kierunku Gdańska. Na ośmiokilometrowym odcinku (km 17+300 do 9+400) ruch będzie odbywał się jedną jezdnią autostrady: dwa pasy w kierunku Łodzi i jeden pas w kierunku Gdańska - informują drogowcy.

Remont w maju, bo muszą być odpowiednie warunki- Prace związane z wymianą nawierzchni powinny odbywać się w odpowiednich warunkach pogodowych, dlatego ich przeprowadzenie możliwe jest jedynie w okresie od wiosny do wczesnej jesieni - tłumaczy Anna Kordecka, rzeczniczka prasowa pomorskiego odcinka A1.
Ze względu na wygodę i bezpieczeństwo podróżnych prace remontowe zostały zaplanowane tak, aby miały jak najmniejszy wpływ na płynność ruchu oraz zapewniały bezpieczeństwo zarówno użytkowników, jak i pracowników autostrady.

Na autostradzie A1 panuje duży ruch. Korki to dość częsty widok. Remont może zwiększyć zatory. Film archiwalny.Opinie wybrane

Wszystkie opinie (88)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.