• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Remont na Podwalu idzie jak po grudzie. Pięć miesięcy opóźnienia

Maciej Korolczuk
28 marca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Pierwotnie remont 100-metrowego odcinka na Podwalu Przedmiejskim miał się zakończyć w połowie grudnia. Obecnie harmonogram zakłada finisz robót w połowie maja. Pierwotnie remont 100-metrowego odcinka na Podwalu Przedmiejskim miał się zakończyć w połowie grudnia. Obecnie harmonogram zakłada finisz robót w połowie maja.

O pięć miesięcy dłużej niż pierwotnie planowano potrwa remont jezdni na Podwalu PrzedmiejskimMapka w kierunku centrum Gdańska. Skąd aż takie opóźnienie remontu 100-metrowego odcinka jezdni? Drogowcy tłumaczą się gorszym niż przewidywano stanem technicznym płyty nośnej wiaduktu oraz... złą pogodą.W remontach dróg w mieście największe znaczenie ma dla mnie:

Na plac budowy, na którym nic się nie dzieje uwagę zwrócili nasi czytelnicy. Na plac budowy, na którym nic się nie dzieje uwagę zwrócili nasi czytelnicy.
- Czy możecie przyjrzeć się pracom prowadzonym na Podwalu Przedmiejskim w pobliżu Akademii Muzycznej? Od kilku miesięcy nic się tam nie dzieje, plac budowy wygląda na opuszczony. Droga jest wygrodzona, kierowcy każdego popołudnia tkwią tam w korkach, a nikogo z urzędników to nie obchodzi. Ten remont powinien się już dawno zakończyć - napisała do nas pani Weronika.
Prace na Podwalu, a konkretnie na przebiegającym nad Motławą i Wyspą Spichrzów Moście Dolnomiejskim, rozpoczęły się pod koniec sierpnia. Miały polegać na sfrezowaniu nawierzchni, usunięciu izolacji, odtworzeniu kształtu płyty ustroju obiektu poprzez uzupełnienie ubytków, a następnie wykonaniu nowej izolacji i ułożeniu nowej nawierzchni.

Roboty drogowe i związane z nimi utrudnienia powinny zakończyć się w ciągu 3,5 miesięcy. Czyli droga powinna być oddana do połowy grudnia.

Pierwotny harmonogram wyłączeń poszczególnych pasów wyglądał następująco:

  • 26 sierpnia - 30 września - prace na prawym pasie ruchu - buspasie
  • 1 października - 30 października - prace na środkowym pasie ruchu
  • 2 listopada - 15 grudnia - prace na lewym pasie ruchu


Prace na Podwalu Przedmiejskim stanęły już w listopadzieProblemy z dotrzymaniem harmonogramu pojawiły się już w listopadzie. Jak tłumaczą nam urzędnicy, gdy ścisnął mróz prace stanęły i już na kilka tygodni przed końcem roku było wiadomo, że terminu nie uda się dotrzymać.

W grudniu termin zakończenia prac przesunięto na koniec stycznia. Na początku lutego "ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne" termin wydłużono o kolejne dwa miesiące.

Jeszcze przed końcem marca poinformowano, że plany znów trzeba skorygować. W czwartek, 24 marca, otwarto ruch na środkowej jezdni w kierunku centrum, a prace przeniosły się na lewy, skrajny pas.

Podwale Przedmiejskie: Za oknem 10 stopni, a na budowie nikogoW poniedziałek, 28 marca, wybraliśmy się na miejsce przekonać się o postępie robót. Na miejscu nie zastaliśmy ani jednego pracownika. Lewy pas rzeczywiście został wygrodzony, a ruch odbywał się po dwóch pozostałych pasach.

Teraz wskazany w harmonogramie termin zakończenia prac to połowa maja. Skąd aż takie opóźnienie?

- Na przedłużenie terminu prac na moście Dolnomiejskim złożyły się dwie przyczyny. Po pierwsze gorszy niż przewidywano stan techniczny wierzchniej powierzchni płyty nośnej przęsła oraz niezgodna z projektem niweleta, co spowodowało zwiększony zakres rzeczowy robót - tłumaczy Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. - Po drugie, niesprzyjające warunki atmosferyczne w grudniu 2021 r. spowodowały konieczność wstrzymania robót. Prace na środkowym pasie zostały wznowione 1 marca i zakończone 23 marca. Z kolei 24 marca rozpoczęto prace na skrajnym lewym pasie, a ich zakończenie planowane jest na połowę maja.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (148)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane