• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Remont skrzyżowania przy Urzędzie Miejskim. Czy w kolejnych dniach korki będą mniejsze?

Maciej Korolczuk
15 listopada 2022, godz. 07:00 
Opinie (146)
Najnowszy artykuł na ten temat Od wieczora koniec utrudnień przy Urzędzie Miasta

Po poniedziałkowym paraliżu w centrum Gdańska, wykonawca robót przy Urzędzie Miejskim został zobowiązany do ustawienia na drogach dojazdowych dodatkowego oznakowania. Niestety, na szybką poprawę sytuacji nie ma co liczyć. Jak ustaliliśmy, kierowcy "odzyskają" na ul. 3 MajaMapka jeden pas ruchu w kierunku dworca PKS najwcześniej na początku grudnia.Czy paraliż na drogach skłoniłby cię do pozostawienia auta pod domem i podróżowania komunikacją?

Trzeba uzbroić się w cierpliwość - to dewiza, którą kierowcy codziennie dojeżdżający do lub przez centrum Gdańska powinni wziąć sobie do serca.

I to co najmniej przez najbliższe dwa tygodnie.

- Po poniedziałkowych problemach i korkach, jakie generują roboty na zamkniętej dla ruchu ul. 3 Maja, zobowiązaliśmy wykonawcę do ustawienia dodatkowych znaków na wszystkich głównych drogach dojazdowych do centrum Gdańska - mówi Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Znaki mają szybciej i wcześniej poinformować kierowców zmierzających do centrum, by wybrali inną trasę. W przeciwnym razie - tak jak w poniedziałek - mogą stanąć w gigantycznych korkach, głównie na al. Armii Krajowej, ale też na ulicach Havla, Cienistej, Kartuskiej i Okopowej.

Na tych drogach w poniedziałek tworzyły się korki po zamknięciu ul. 3 Maja. Na tych drogach w poniedziałek tworzyły się korki po zamknięciu ul. 3 Maja.

Jeden pas najwcześniej na początku grudniaPo poniedziałkowych problemach, o których informowaliśmy (także w Raporcie), odbyła się narada DRMG z wykonawcą. Urzędnicy dopytywali m.in. o przyspieszenie robót, by w jak największym stopniu zminimalizować utrudnienia.

- Udostępnienie kierowcom przynajmniej jednego pasa w kierunku dworca PKS będzie możliwe najwcześniej na początku grudnia - dodaje Niezgoda. - Konieczność rozkopania, a w konsekwencji zamknięcia jezdni dla ruchu jest spowodowana technologią robót. W tym miejscu trzeba wykonać przebiegające w poprzek jezdni połączenie dwóch studni. Bez wykopu nie da się tego przeprowadzić. Dodatkowo sytuację utrudnia ograniczone z obu stron miejsce prowadzenia prac. Są tam m.in. mury oporowe centrum handlowego i dlatego prace trzeba przeprowadzić z największą starannością.

Szyki może pokrzyżować pogodaPrzyjęty harmonogram może się jeszcze zmienić np. po zmianie warunków atmosferycznych. Niestety w najbliższych dniach spodziewany jest spadek temperatury, co może niekorzystnie wpłynąć na tempo robót ziemnych.

Z drugiej strony, jak pokazuje praktyka, w przypadku robót drogowych generujących duże utrudnienia, korki z każdym dniem powinny maleć. W poniedziałek wielu kierowców wydawała się zaskoczona zamknięciem drogi, co w kolejnych dniach powinno być już mniejszym problemem.

Poza przyzwyczajeniem się do nowej organizacji część kierowców z pewnością poszuka objazdów, wybierze się w drogę o innej porze lub po prostu zostawi auto pod domem i do centrum dotrze komunikacją miejską. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem wydają się tramwaje, które do centrum z pętli na Chełmie jadą ok. 10 minut.

Jak przejechać przez skrzyżowanie?A jeśli już musimy w najbliższych dniach korzystać z auta w centrum Gdańska warto zapamiętać, jak wygląda obecna organizacja ruchu przy Urzędzie Miejskim.

 • ul. 3 Maja przy Urzędzie Miejskim jest zamknięta dla ruchu w obu kierunkach (dopuszczony jest wyłącznie ruch tramwajowy)
 • z ul. Kartuskiej i ul. Nowe Ogrody można jechać wyłącznie na wprost
 • z ul. 3 Maja w kierunku Urzędu Miejskiego można jechać wyłącznie w prawo
 • z Huciska w kierunku Nowych Ogrodów i dworca PKS można jechać na wprost i w prawo


Obecna organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. 3 Maja z Nowymi Ogrodami i Huciskiem. Obecna organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. 3 Maja z Nowymi Ogrodami i Huciskiem.

Kulminacja w piątek i weekend?Kulminacja utrudnień spodziewana jest w piątek i sobotę, gdy w centrum Gdańska ruszy Jarmark Bożonarodzeniowy, który nawet przy optymalnych warunkach generuje w centrum duży ruch na drogach.

Na problemy w centrum Gdańska zareagowały też władze Forum Gdańsk, przypominając klientom o dogodnym dojeździe do galerii pojazdami komunikacji miejskiej.

 • Najdogodniejszy dojazd do znajdującego się w centrum miasta Forum Gdańsk zapewnia komunikacja miejska.
 • Na parking centrum handlowego można się obecnie dostać wyłącznie przez węzeł Śródmieście. Dojazd od strony dworca PKS i Urzędu Miejskiego jest zamknięty.
07:40 15 LISTOPADA 22 (aktualizacjaakt. 07:55)

Mniejsze korki na Armii Krajowej (18 opinii)

Trasa AK stoi tylko obok Forum. Do pohulanki luźno, poźniej ciasnej, ale ruch w miare plynny. Korek nie wiekszy niz w zwykly dzień
Trasa AK stoi tylko obok Forum. Do pohulanki luźno, poźniej ciasnej, ale ruch w miare plynny. Korek nie wiekszy niz w zwykly dzień

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (146)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane