• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Remont "starej" Słowackiego potrwa dłużej

Rafał Borowski
28 maja 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Robotnicy zeszli z placu budowy i wrócą na niego za około miesiąc. Robotnicy zeszli z placu budowy i wrócą na niego za około miesiąc.

Remont ul. SłowackiegoMapka we Wrzeszczu został wstrzymany. Powodem jest rozszerzenie inwestycji w zakresie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, co wymaga sporządzenia dokumentacji. Robotnicy powinni powrócić na plac budowy za ok. miesiąc.



Sprawdzasz terminy zakończenia remontów dróg, które są prowadzone w twojej okolicy?

Od kilku dni do naszej redakcji zaczęły spływać pytania ws. remontu "starej" ul. Słowackiego. Chodzi o odcinek pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Chrzanowskiego i Trawki, którego gruntowna modernizacja rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku.

Czytaj więcej: Rozpoczął się remont "starej" Słowackiego

Czytelników nurtowało, dlaczego robotnicy zniknęli z placu budowy, choć do ukończenia inwestycji jeszcze daleka droga. Przypomnijmy, że zgodnie z harmonogramem prace powinny zakończyć się w ciągu 14 miesięcy, czyli w styczniu 2022 r.

Okazało się, że roboty zostały wstrzymane na ok. miesiąc. Powodem jest konieczność wykonania dodatkowych prac, które mają zapewnić większe bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w okolicy, a to z kolei wymaga opracowania stosownej dokumentacji. Co za tym idzie, ostateczny termin ukończenia inwestycji zostanie proporcjonalnie wydłużony.

Remont "starej" Słowackiego zakończy się w I kwartale przyszłego roku. Remont "starej" Słowackiego zakończy się w I kwartale przyszłego roku.
- Niezbędne jest wykonanie dodatkowych prac modernizacyjno-remontowych w zakresie infrastruktury deszczowej. Wstrzymanie prac nastąpi na odcinku od skrzyżowania z ul. Chrzanowskiego do skrzyżowania z ul. Trawki. Roboty zostaną wznowione natychmiast po zakończeniu niezbędnych formalności. Na czas przerwy w realizacji robót wykonawca zabezpieczy teren budowy - informuje Agnieszka Klugmann, rzecznik prasowy spółki Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna.
Przy okazji zapewniła, że remont przebiegał dotychczas zgodnie z harmonogramem: budowa sieci wodociągowej została zrealizowana w 80 proc., kanalizacji sanitarnej w 40 proc., natomiast roboty drogowe w 30 proc.

Jednak zdaniem naszego czytelnika stan zabezpieczenia wstrzymanej budowy - a właściwie drogi tymczasowej - ma pozostawiać wiele do życzenia. To niejedyny głos krytyczny, który dotyczy realizacji tej inwestycji. Przypomnijmy, że w listopadzie opublikowaliśmy list radnego dzielnicy Wrzeszcz Górny.

Czytaj więcej: "Czy ktoś panuje nad remontem Słowackiego?"

- Trudno określić to inaczej niż kpiną z użytkowników. Obecnie tymczasowa droga jest pełna dziur, kostka na dojazdach do budynków została zdemontowana i nieuzupełniona po wykonanych pracach, a deszcz ciągle wymywa pozostawiony pod nią piasek, tworząc nowe dziury. W wielu miejscach tymczasowe wypełnienie specjalnym kruszywem jest wykonane byle jak. Może warto, aby na miejscu pojawił się wreszcie inspektor z ramienia miasta? - napisał pan Marcin.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (113)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane