• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Remont ulicy utrudnia wywóz śmieci? Urzędnicy: Nie, to parkujący

Aleksandra Nietopiel
14 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (97)
aktualizacja: godz. 13:04 (14 kwietnia 2023)
  • Tak wygląda punkt gromadzenia odpadów na tyłach ulicy Ogarnej i Powroźniczej.
  • Dzień później worków z odpadami przybyło.

Przepełnione kontenery na odpady i brak dojazdu do nich. Tak jest od jakiegoś czasu w sąsiedztwie ul. OgarnejMapka w Gdańsku. Kolejny etap jej remontu uniemożliwia służbom odbiór nieczystości. Efekt? Piętrzące się na podwórku worki ze śmieciami w centrum miasta. Na problem zwrócił uwagę czytelnik. Zdaniem urzędników winę ponoszą kierowcy, którzy parkują auta mimo wprowadzonych ograniczeń.Aktualizacja: godz. 13:04

Jak poinformowali nasi czytelnicy wysypujące się worki z odpadami na tyłach ulicy Ogarnej zostały usunięte, a punkt składowania śmieci posprzątany. To efekt naszej interwencji w tej sprawie - po wcześniejszym zgłoszeniu od czytelnika. Za sygnał dziękujemy.

11:59 14 KWIETNIA 23

I po kłopotach z odbiorem odpadków (7 opinii)

Kilka dni temu były problemy z odbiorem odpadków, zdaje się że już mieszkańcy ogarnęli kwestię nieparkowania i śmieciarka nie ma problemu z wjazdem.
Brawo służby miejskie!
Kilka dni temu były problemy z odbiorem odpadków, zdaje się że już mieszkańcy ogarnęli kwestię nieparkowania i śmieciarka nie ma problemu z wjazdem.
Brawo służby miejskie!

W takiej sytuacji:

Zalegające worki z odpadami przy śmietnikach w Śródmieściu Gdańska to problem, który pojawia się zwykle w sezonie turystycznym, o czym nie raz informowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

Tymczasem choć sezonu jeszcze nie ma, to z nadwyżką worków z odpadami boryka się ostatnio ul. Ogarna. Trwa tam kolejny etap remontu i jak pisze nasz czytelnik:

- Miasto zapominało, że przez bramę od ul. PowroźniczejMapka śmieciarka nie dojedzie.
Na dowód tego dołącza zdjęcia, na których widać wysypujące się worki z kontenerów.

08:03 12 KWIETNIA 23

Remont ul. Ogarnej utrudnia wywóz śmieci (36 opinii)

Tak wygląda podwórko od momentu jak rozpoczął się drugi etap remontu ulicy Ogarnej. Miasto oczywiście zapominało że przez bramę od ulicy Powroźniczej śmieciarka nie dojedzie.
Tak wygląda podwórko od momentu jak rozpoczął się drugi etap remontu ulicy Ogarnej. Miasto oczywiście zapominało że przez bramę od ulicy Powroźniczej śmieciarka nie dojedzie.

Miasto: problemem są stojące tam autaMiasto odpiera zarzuty i wyjaśnia, że problem wynika z zachowań kierowców, którzy zostawiają samochody w miejscach, gdzie obowiązują ograniczenia.

Żółte i czerwone kartki za segregację śmieci


- Problem z nieregularnym odbiorem odpadów nie wynika z braku miejsca ani z niedostosowanego harmonogramu. Spowodowany jest stojącymi tam samochodami, które uniemożliwiają pojazdom służb komunalnych manewrowanie i dojazd do miejsca gromadzenia odpadów - informuje Jędrzej SieliwończykUrzędu Miejskiego w Gdańsku.
  • Ul. Powroźnicza a po prawej stronie wydzielone miejsca na parkowanie. Urzędnicy twierdzą, że słupki ograniczające postój są notorycznie przez kierowców przestawiane. Kawałek dalej po lewej stronie jest wjazd na podwórko gdzie znajdują się kontenery z odpadami.
  • Ul. Powroźnicza, a po prawej stronie wydzielone miejsca na parkowanie. Urzędnicy twierdzą, że słupki ograniczające postój są notorycznie przez kierowców przestawiane. Kawałek dalej, po lewej stronie, jest wjazd na podwórko, gdzie znajdują się kontenery z odpadami.

Wcześniej odbiór odpadów komunalnych z tego miejsca był realizowany przez ulicę MieszczańskąMapka. Od momentu zamknięcia tej ulicy, ruch przekierowany został na ulicę Powroźniczą.

- W celu poprawy warunków ruchu pojazdów odbierających odpady ustawiono znaki "zakaz zatrzymywania się", tymczasowo zlikwidowano część miejsc postojowych oraz przesunięto znak, który kolidował przy manewrach wjazdu. Wprowadzono też mobilne wygrodzenia możliwe do przesunięcia przez pracowników Prezero w momencie wjazdu - wylicza Sieliwończyk.

"Wspólnoty i przedsiębiorcy zostali poinformowani"O zmianach, jak zaznaczają urzędnicy, zostali wcześniej poinformowani zarządcy wspólnot mieszkaniowych, działający w tym miejscu przedsiębiorcy i mieszkańcy ul. Powroźniczej.

Informacja o utrudnieniach pojawiła się na drzwiach wejściowych do budynków m.in. na ul. Ogarnej.  Informacja o utrudnieniach pojawiła się na drzwiach wejściowych do budynków m.in. na ul. Ogarnej.
- Niestety osoby parkujące swoje samochody przy tej ulicy nie respektują wprowadzonych zmian. Wzdłuż ulicy cały czas stoją zaparkowane samochody, co uniemożliwia dojazd nawet najmniejszym z dostępnych pojazdów do odbioru odpadów. Słupki, które miały wskazywać miejsca, gdzie nie można parkować, są notorycznie przesuwane - wskazuje Sieliwończyk.

O problemie została poinformowana Straż Miejska, która ma w zdecydowany egzekwować obowiązujące tam przepisy dotyczące parkowania.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (97)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane