Fakty i opinie

Remontowy pył utrudnia życie mieszkańcom Letnicy

Mieszkańcy Letnicy skarżą się na pył, który po nocnych robotach w rejonie zjazdu do tunelu pod Martwą WisłąMapka osadza się na oknach budynków i samochodach. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni przeprasza i zaznacza, że potrzeba jeszcze dwóch nocy, aby dokończyć prace związane z obróbką ścian pod rondem.Czy w twojej okolicy trwa obecnie remont, który utrudnia ci normalne funkcjonowanie?

tak, ale nie narzekam za bardzo 39%
tak i walczę o poprawę warunków 17%
nie, jest cisza i spokój 44%
zakończona Łącznie głosów: 856
Na początku tygodnia zakończył się pierwszy etap prac gwarancyjnych w obrębie ronda w ciągu ul. Marynarki PolskiejMapka. Dzięki temu otwarte zostały obie nitki tunelu.

Nikt nas o tym nie uprzedziłObecnie realizowany jest drugi etap. Ten mniej daje się we znaki kierowcom, a bardziej okolicznym mieszkańcom. Powodem jest pył, jaki unosi się w powietrzu.

- Remontują tunel pod Martwą Wisłą, w tej chwili piaskują. "A jak pan sobie wyobraża piaskowanie?" - takie pytanie usłyszałem od pracownika firmy, która robi remont. Do jasnej cholery, tu mieszkają ludzie. Nikt nie poinformował, nikt nie uprzedził, że właśnie tak ma to wyglądać. Gdybym wiedział, to chociaż dziecko do dziadków bym zawiózł na te kilka dni, żeby tego syfu nie wdychało - napisał na Facebooku pan Krzysztof, który mieszka ok. 500 m od miejsca robót.

"Winny" jest kierunek wiatruGdański Zarząd Dróg i Zieleni tłumaczy, co jest powodem zaistniałej sytuacji.

- Przede wszystkim przepraszamy za niedogodności. Dołożymy starań, aby dokładniej zabezpieczyć teren wykonywania robót, by pył nie wydostawał się poza teren budowy. Trwa drugi etap prac. W pierwszym etapie nie było tego problemu, mimo że wykonywaliśmy analogiczne prace. Kierunek wiatru sprawił, że pył przemieszcza się na tereny zamieszkałe - mówi Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy GZDiZ. - Potrzeba jeszcze dwóch nocy na zakończenie prac związanych z wykonywaniem obróbki. Prace gwarancyjne mają na celu usunięcie rys powstałych na powierzchniach betonowych obiektów inżynierskich. Jedną z czynności jest oczyszczenie powierzchni.
Zakończenie wszystkich prac związanych z naprawami gwarancyjnymi planowane jest na 24 maja.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (132)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »