Restauracja przy plaży bez najemcy. Zrezygnował i stracił ponad 100 tys. zł
Wybrany w przetargu najemca, który w miejscu Peperino w Brzeźnie miał otworzyć nową restaurację, zrezygnował. Stracił ponad 100 tys. zł wadium, a miasto na dniach będzie ogłaszać nowy przetarg. To oznacza, że raczej nie ma już szans, by to miejsce działało w obecnym sezonie letnim.
- Najemca zrezygnował, stracił ponad 100 tys. zł
- Nowy najemca miał płacić 32,5 tys. zł miesięcznie
- Było dwóch oferentów, będzie nowy przetarg
- Nie ma terminu uruchomienia nowej restauracji
25 maja minął czas na podpisanie umowy z miastem i ostatecznie do tego nie doszło.
Najemca zrezygnował, stracił ponad 100 tys. zł
- Wyłoniony w przetargu dzierżawca odstąpił od podpisania umowy, co spowodowało zatrzymanie wadium w wysokości prawie 110 tys. zł - informuje w rozmowie z Trojmiasto.pl Krzysztof Piekło, rzecznik Gdańskiego Ośrodka Sportu, który z ramienia miasta zarządza nieruchomością w Brzeźnie.
GOS nie podaje powodów wycofania się dzierżawcy. Z nieoficjalnych informacji Trojmiasto.pl wynika jednak, że przedsiębiorca i miasto mieli mocno rozbieżne wizje na zagospodarowanie nieruchomości w Brzeźnie i nie udało się im dojść do porozumienia w tej sprawie.
Nowy najemca miał płacić 32,5 tys. zł miesięcznie
Przypomnijmy: Restauracja Peperino działała przy plaży w Brzeźnie przez ostatnich 10 lat. Została zamknięta na początku tego roku, bo umowa z miastem wygasła, a urzędnicy ogłosili nowy przetarg, by urealnić tam stawkę czynszu.
Restauracja Peperino zamyka się po 10 latach działalności
Właściciele Peperino płacili tam ok. 5 tys. zł miesięcznie czynszu. Ale podkreślali, że poczynili na miejscu inwestycje warte kilka milionów złotych. To oni wybudowali budynek restauracji.
Wybrany w ostatnim przetargu przedsiębiorca miał płacić już 32,5 tys. zł czynszu miesięcznie. Miał też m.in. wykonać remont elewacji budynku oraz stworzyć nowy plac zabaw. Teraz okazuje się, że póki co nic z tego nie będzie.
Było dwóch oferentów, będzie nowy przetarg
W przetargu na dzierżawę lokalu po Peperino startowało dwóch oferentów (nie było wśród nich właścicieli Peperino). Po rezygnacji tego, który wygrał, miasto nie może "od ręki" podpisać umowy z tym drugim. Całe postępowanie trzeba przeprowadzić od nowa.
- Postępowanie nie przewiduje możliwości zawarcia umowy z drugim oferentem po rezygnacji pierwszego. W związku z powyższym na dniach zostanie ogłoszony nowy przetarg - mówi Krzysztof Piekło.
Nie ma terminu uruchomienia nowej restauracji
Czy te zawirowania oznaczają, że w tym sezonie letnim restauracja przy plaży w Brzeźnie się już nie otworzy? Wszystko wskazuje na to, że lokal pozostanie zamknięty jeszcze przez długi czas, ale urzędnicy nie mówią tego wprost.
- Na obecnym etapie nie jest możliwe jednoznaczne określenie terminu uruchomienia restauracji, ponieważ będzie on zależał od wyniku dalszego postępowania oraz gotowości przyszłego dzierżawcy do rozpoczęcia działalności - wskazuje rzecznik GOS.
Miejsca
Opinie wybrane
-
2026-05-28 17:00
miasto nie potrafi "rozmawiać" z najemcami i zawierać ugody (3)
efekt jest taki, że lokal w szczycie sezonu będzie pusty. A można było cała operację zrobić na jesieni - szybko i sprawnie. Stary czynsz był za mały - ale ten nowy jak widać za wysoki. Prawda leży po środku - i tak można było się dogadać.
- 125 5
-
2026-05-29 06:39
Ja tam widzę bank. Taką mam koncepcję.
- 2 0
-
2026-05-28 23:29
To oferent zaproponował taki czynsz. Miasto ma minimalne stawki niższe
- 2 3
-
2026-05-28 21:03
To tylko Gdańsk
Każdy powinien się już przyzwyczaić do takich sytuacji
- 5 1
-
2026-05-28 07:33
Lepiej stracić 100tys, jak sie policzyło źle niż zrobić sobie 500 tys albo i wiecej długu - bo przy takim czynszu to nic tam (30)
Poprzednia stawka może i była zaniżona, można ja było podnieść ale obecna to typowe urzędnicze oderwanie o prawdziwego życia i roszczeniowe podejście.
Ważne ze teraz pustostan będzie "zarabiał"- 662 21
-
2026-05-29 21:24
I deweloper to przejmie
Powolna degradacja..
- 2 0
-
2026-05-28 18:10
(2)
Pisalem, ze tak bedzie ale tutejsi ekonomisci pisali ze nie. Teraz wiadomo, ze ci eksperci ekonomii to byli ci urzednicy. Cala ta banda idoiotow z UM powinna byc zwolniona z zakazem wykonywania pracy innej niz skladanie dlugopisow na akord.
- 28 3
-
2026-05-28 21:04
Byłoby inaczej, gdyby była odpowiedzialność zawodowa bez zawiasów
- 12 1
-
2026-05-28 20:05
Istne Piekło w tym Gdańsku
- 4 1
-
2026-05-28 11:02
Dzbanku zrezygnowali bo sie niedogadali jak ma byc zagospodarowany teren ,bład urzedników ze nie ustalili tego wczesniej (2)
Ale i tak dobrze bo miasto tylko na tym zyskało .I kazdy kolejny najemaca bedzie przynosił zyski dla miasta anie tylko dla siebie.
- 7 49
-
2026-05-28 11:08
lol (1)
Widzę, że nasz ulubiony misiowy rozumek znowu publicznie dał głos:)
- 23 3
-
2026-05-28 14:31
Wujek cie napastował i dostawałes misia w nagrode polubiłes to i tak c zostało :)
- 1 8
-
2026-05-28 09:39
(4)
odczekają chwilę . I bedzie samozapłon deweloperski, A dalej już wiadomo
- 31 9
-
2026-05-28 14:49
(2)
beton sie nie pali
- 3 6
-
2026-05-28 20:07
to ukraiński dron na-to spadnie ...
- 4 1
-
2026-05-28 15:46
Cegła też ale dla chcącego nic trudnego.
- 6 0
-
2026-05-28 09:53
i co to niby miałoby zmienić?
nie, nie wiadomo co dalej. Wytłumacz, trollu
- 5 9
-
2026-05-28 09:17
Ale jak tak można, już władze Gdańska odtrąbiły sukces a tu teraz zonk (1)
- 28 3
-
2026-05-28 09:54
Władze zrobiły co mogły
było 2 oferentów, jeden wygrał i się wycofał. Drugi niestety nie może dokończyć transakcji, bo ograniczają go formalności z którymi miasto nie ma nic wspólnego.
- 10 11
-
2026-05-28 09:16
(5)
to teraz miasto ma 0 PLN z czynszu, brawo....
- 46 8
-
2026-05-28 15:52
Ale ma wadium 110 tysięcy!
- 7 1
-
2026-05-28 11:48
(1)
Z artykułu akurat wynika, że na tym etapie miasto ma opłacony czynsz za trzy miesiące (łącznie 110tyś zł), a więc i trzy miesiące na rozstrzygnięcie kolejnego przetargu.
- 9 1
-
2026-05-28 15:49
Jeszcze 140 takich odwołanych przetargów i zwróci się halbe alle.
- 6 3
-
2026-05-28 09:55
a mogłeś wystartować w przetargu i zapewnić miastu dochód... (1)
- 5 11
-
2026-05-28 10:03
Ale dlaczego, trollu, dajesz mu tak infantylne rady?
- 7 6
-
2026-05-28 09:10
to co, burzymy i wjedzie tam kolejny akademik?
- 32 6
-
2026-05-28 08:50
POdobno to rodzaj ukrytej i legalnej łapówki (4)
Dostanie za to lepszy lokal z niższą stawką dzierżawy, albo znajomy lub POciotek jego wiezmie ten lokal za niższą stawkę, ze w sumie zyska wielokrotnie więcej.
- 19 25
-
2026-05-28 17:32
POdobno leczysz się psychicznie.
- 5 4
-
2026-05-28 11:41
(1)
Tak robili chamscy złodzieje z pisu.
- 7 10
-
2026-05-28 12:54
Ojojoj, ulało się trollikowi.
- 3 4
-
2026-05-28 09:28
łapówka na rzecz budżetu miasta xD
- 17 1
-
2026-05-28 07:53
(3)
Nie ma to jak porcja chlopskiego rozumu. Typ sam dał taką kwotę w przetargu..
- 22 12
-
2026-05-28 08:03
ale potem okazało się że kupował co innego niż chciał (2)
bo urzędnicy dodali nowe ograniczenia i obowiązki
- 58 6
-
2026-05-28 09:09
Bo może lokal jest przeznaczony dla kogoś innego. (1)
A gostek wlazł w parade , to postawili mu zaporowe warunki.
- 36 4
-
2026-05-28 11:47
Standard...
- 7 3
-
2026-05-28 07:07
(30)
Chytry dwa razy traci. Najważniejsze, że wywalono poprzednich inwestorów żeby urealnić stawkę czynszu. Serio nie można było się z nimi dogadać? Gdańsk idzie w ślady Gdyni która ma pełno pustych lokali z "urealnionym" czynszem, ale nikt ich nie chce
wynająć.- 639 33
-
2026-05-28 15:48
(1)
Bo urzędnicy nie są przyzwyczajeni do myślenia że coś musi na siebie zarobić.
- 17 4
-
2026-05-28 18:39
Urzędnicy są oderwani od rzeczywistości bo nigdy nie musieli kalkulować ryzyka i ponosić jego konsekwencji
Gdyby chociaż część z tych etatowców miała wykształcenie ekonomiczne a tak nie wiadomo przez pryzmat czego podejmują decyzje
- 17 1
-
2026-05-28 11:00
Jak widac odpaliły sie trole poprzednich cewaniaczków i dobrze ze zrezygnbował miasto zyskało kolejne 110tys zł!! (2)
I zyska ponownie gdy znajdzie drugiego najemce poprzednia cwanaczki tylko zyskiwały i nikt wiecej!
- 10 20
-
2026-05-28 21:55
poprzednik wybudował ten budynek
miasto miało kawałek działki gdzie były krzaki i śmieci. 5 koła miesięcznie za taki teren to i tak dużo
- 6 4
-
2026-05-28 17:34
Ekonomia wyższego rzędu widać.
- 3 2
-
2026-05-28 10:36
Ale rozumiesz że wtedy jest nacisk od radnych i innych pajacy że to niby jakieś załatwianie spraw po znajomości? Dlaczego tak niska stawka, prezydent do odwołania itd. Albo się trzymamy czegoś albo populizmy gadamy w koło
- 4 6
-
2026-05-28 10:23
Ostatniego właściciela jakiego znałem to czynsz chcieli podnieść 3 krotnie naraz
- 2 1
-
2026-05-28 09:45
Dogadać to się możesz z kumplem przy piwie
Publiczny majątek to publiczny i przejrzysty przetarg.
- 13 12
-
2026-05-28 09:07
(1)
w Gdańsku na Chełmie też stoi pusty "urealniony" lokal po Merkusie
- 27 6
-
2026-05-28 09:43
A kto jest jesgo właścicielem?
Bo raczej nie miasto.
- 7 1
-
2026-05-28 08:26
To teraz miasto powinno poinformować turystów , że czekają ich dłuższe kolejki (1)
do gastronomi w tej okolicy . Albo niech urzędnicy sprzedają parówki z logo miasta przy wejściach na plażę . Bo tak niedługo będzie wyglądać przedsiębiorczość . Wracamy do początku lat 90-tych. Będą budy z zapiekankami z mikrofali. Brawo!!!!!. A tam było naprawdę bardzo dobre jedzenie.
- 27 16
-
2026-05-28 17:06
Nie szalej z tym dobrym jedzeniem.
Co najwyżej średnie.
- 5 3
-
2026-05-28 07:57
Wtedy byś mówił, że miasto oddaje lokale za bezcen swoim kolesiom
- 27 24
-
2026-05-28 07:40
Gdyby czynsz wynosił 5k (tak jak chcieli starzy najemcy) to by inwestorów było na pęczki (8)
- 17 6
-
2026-05-28 08:59
5k to teraz czynsz za 2 średnie mieszkania, a nie za cały 3-piętrowy lokal położony 20m od plaży. Z ogromnym parkingiem obok. (1)
Wiadomo, że najemcy chcą płacić jak najmniej, to żadna niespodzianka, ale patrząc całkiem realnie i obiektywnie, 5k za taki budynek to żart.
- 31 4
-
2026-05-28 09:47
Jeśli się go postawiło za swoje, to czynsz powinien być tylko za parcelę.
- 19 7
-
2026-05-28 08:44
a teraz jest ponad 30 tysi. i bujasz sie z obrotem tylko kilka miesięcy w roku. do tego musisz, jak poprzedni wlasciciel (4)
zainwestowac w coś co należy do miasta. zbuduj miastu plac zabaw, renowacja elewacji. poprzedni wlasciciel placil 5 tysi ale ile wladowal w cos co nie nalezy do niego, to już twoja wyzsza szkola robienia halasu nie potrafi policzyc
- 39 7
-
2026-05-28 09:58
władował raz, 15 lat temu, w innej rzeczywistości cenowej (1)
wtedy, kiedy budowa domu kosztowała ~500-600 tys. a kawalerka kosztowała 200 tys. Potem przez 15 lat nic się tam nie działo.
- 6 5
-
2026-05-28 18:46
Działo się
Krzaczki były przycinane, żeby widok na zatokę był.
- 6 2
-
2026-05-28 09:53
(1)
to nie 'buda z parowkami'.... ni bujasz sie 'kilka miesiecy' a masz murowana restauracje z parkingiem do ktorej ludzie walili 365 dni w roku. poprzedni wlasciciel pewnie podejdzie do 3go przetargu jak miastu mieknie rura i wytarguje ~15-20k
- 5 4
-
2026-05-28 15:50
Nie walili i nie 365dni w roku poza sezonem to jest tam ciężko.
- 5 5
-
2026-05-28 08:41
To niech ogłoszą przetarg ze starym czynszem.
- 2 6
-
2026-05-28 07:44
Mi to lotto (7)
Nigdy tam nie byłem. A teraz kiedy wiem, ze bedzie tam jakiś peowski januszex to tym bardziej nie pójdę.
- 19 21
-
2026-05-28 09:59
Straty oszacowano na 2,54 zł (1)
Artykuł jest o tym, że nie ma nowego najemcy. Nie będzie żadnego januszexu.
- 5 4
-
2026-05-28 14:20
Pożyjemy, zobaczymy.
- 0 1
-
2026-05-28 07:50
Batyr (4)
skamlesz jak pisowski złodziej zbiegły do hameryki pomarańczowego clowna
- 18 28
-
2026-05-28 15:39
A co miał siedzieć u rudego clowna?
- 1 6
-
2026-05-28 08:28
(2)
Powtarzacie to jak zdartą płytę - dowcip opowiedziany piąty raz już nie śmieszy. Szczególnie kiedy wychodzi na jaw niegospodarność obecnej ekipy - i na szczytach, i na dołach. Ludzie nie przejmują się starą władzą, kiedy aktualna dostaje małpiego rozumu.
- 15 11
-
2026-05-28 10:00
to nie dowcip, to fakt (1)
może i niewygodny, ale fakt
- 2 6
-
2026-05-28 14:20
Rzeczywiście, to nie dowcip. To klasyczny trolling.
- 3 3
-
2026-05-28 07:04
(12)
Byliśmy ostatnio na spacerze w Brzeźnie. Poszliśmy później z dziećmi na plac zabaw tuż obok tego budynku. Powiem tak. Obraz nędzy i rozpaczy. Nie byliśmy w tym rejonie parę lat. Tam wszystko wymaga odświeżenia,odmalowania,posprzątania. Drabinki,plac zabaw. Podesty pod stoliki do wymiany. Popatrzyłem na to wszystko i słowo daję,że słabiutko.
- 251 16
-
2026-05-28 19:19
Miasto za chytre
lokal został wypromowany a chytre i skąpe władze Gdańska zniszczyły ten świetny lokal
- 7 2
-
2026-05-28 11:29
no to stawaj do przetargu, przejmuj lokal i działaj! (1)
słowo daję, niektóre komentarze pod tymi artykułami to taki obraz biedy mentalnej że ręce opadają. Każdy się zna na wszystkim, każdy wie co należy robic i jak i za ile.
- 11 11
-
2026-05-28 14:23
kopciuszku
Rozumienie krótkich form pisemnych stanowi dla ciebie nie lada wyzwanie:)
- 6 2
-
2026-05-28 09:00
Amrtyki nie odkryłeś, wszystko było wielokrotnie opisywane i nawet zawarte w przetargu
cytuję artykuł powyżej: "Wybrany w ostatnim przetargu przedsiębiorca miał płacić już 32,5 tys. zł czynszu miesięcznie. Miał też m.in. wykonać remont elewacji budynku oraz stworzyć nowy plac zabaw. Teraz okazuje się, że póki co nic z tego nie będzie."
- 16 1
-
2026-05-28 08:42
Ale wszyscy tutaj uważają, że "biedny" poprzednik...
...powinien mieć jeszcze bonifikatę. Płacił czynsz znacznie poniżej średniej i jak widać bardzo "dbał" o nieruchomość.
- 14 13
-
2026-05-28 08:41
To zapraszamy do blaszanych slumsów za Domem Zdrojowym. (1)
Tutaj dopiero Dulkiewicz musi być dumna.
- 41 5
-
2026-05-28 09:30
A to teren miasta że tak zapytam?
- 7 1
-
2026-05-28 08:39
Nie dbali
Bo zidiociali że nic nie chcieli mi przedłużyć umowy po normalnej Stawce pomyśl!!
- 10 5
-
2026-05-28 07:54
(3)
Ten plac zabaw zawsze był zaniedbany, wystarczy spojrzeć na peperino i elewacje oraz tereny w okół tego budynku, nikt o to nie dbał. Miliony na budowę tego Hahaha, 15 lat temu..
- 17 7
-
2026-05-28 08:46
Dokładnie, ten plac zabaw byl od zawsze obrazem nędzy i rozpaczy. Wlasciciel placil tak niski czynsz, a nie stac go bylo na to by zadbać o cos co sam postawił dla klientow i ich dzieci. Urządzenia tam byly stare, odrapane, piszczały, skrzypiały, byly zapiaszczone, nie oliwione, ławki pobutwiale,nic nie działało jak powinno. Piach byl brudny, osikany, pełno tam bylo petów, papierków i innego syfu.
- 13 1
-
2026-05-28 08:45
kto ma dbać? to nalezy do miasta (1)
- 14 6
-
2026-05-28 14:28
ciekawą narrację prezentujecie, obywatelu
Jasne. Mnie należą się zyski i prawa, a miastu obowiązki.
- 5 1
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
