Fakty i opinie

stat

Riksze z małą gastronomią czynne też jesienią i zimą

Gorąca "kawa z roweru" może okazać się bardzo dobrym pomysłem w chłodniejsze, jesienne dni.
Gorąca "kawa z roweru" może okazać się bardzo dobrym pomysłem w chłodniejsze, jesienne dni. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Punkty z małą gastronomią w pasie nadmorskim w Gdańsku od tego roku będą czynne również jesienią i zimą. Rozstrzygnięto właśnie konkurs na dzierżawę stoisk w formie riksz. Umowy ze zwycięzcami zostały podpisane na czas od 1 października do 31 marca 2020 r. Kawiarenki stanąć mają w sześciu lokalizacjach - przy wejściach na plażę w Jelitkowie oraz w okolicy dojścia do molo w Brzeźnie.Często jadasz poza domem?

tak, codziennie 10%
przynajmniej raz w tygodniu 37%
raz w miesiącu 31%
praktycznie nigdy 22%
zakończona Łącznie głosów: 1119
Miejscy urzędnicy tłumaczą, że teren pasa nadmorskiego jest zbyt skromnie wyposażony w infrastrukturę gastronomiczną. Lokale skupione są w dwóch miejscach - na tzw. budach w Brzeźnie (końcówka al. Hallera) oraz w Jelitkowie (przy ujściu Potoku Oliwskiego).

- Brak oferty gastronomicznej od parkingu przy końcówce al. Jana Pawła II w stronę mola jest zauważalny. Odpowiedzią miasta była propozycja lokalizowania foodtrucków w kilku wybranych miejscach - mówi Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Niestety ze względu na brak infrastruktury (brak przyłączy prądu) oraz wątpliwości co do wjazdu pojazdów na obszar parku pomysł nie sprawdził się. Stąd rozwiązanie bardziej mobilne - rowery oraz riksze.

Konkurs na punkty gastronomiczne w formie riksz- W ostatnich dwóch sezonach letnich w konkursach na sezonowe punkty obsługi ruchu turystycznego promowaliśmy te rozwiązania. Jednak pas nadmorski jest miejscem spacerów nie tylko latem, ale cieszy się dużą popularnością także poza sezonem - jesienią i zimą. Wobec zainteresowania przedsiębiorców kontynuowaniem swojej działalności nie tylko latem zorganizowaliśmy konkurs na punkty w formie riksz na okres od 1 października do 31 marca 2020 r. - wskazuje urzędniczka.
Kawiarenki staną w sześciu lokalizacjach: przy wejściu na plaże nr 63 i 72 oraz w czterech miejscach w okolicy dojścia do molo w Brzeźnie.
Kawiarenki staną w sześciu lokalizacjach: przy wejściu na plaże nr 63 i 72 oraz w czterech miejscach w okolicy dojścia do molo w Brzeźnie. graf. trojmiasto.pl
W konkursie wzięło udział dwóch oferentów, którzy łącznie złożyli dziewięć ofert. Ostatecznie szacunkowy dochód GZDiZ z dzierżawy wyniesienie (wraz z opłatami z tytułu zajęcia terenu) około 43 tys. zł za cały okres - od 1 października do 31 marca przyszłego roku.

- Po 1 kwietnia 2020 r. zostanie zorganizowany nowy konkurs na cały okres letni. Jeśli rozwiązanie na okres zimowy sprawdzi się, będziemy ponawiali konkursy w kolejnych latach - podsumowuje Magdalena Kiljan.

Opinie (172) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.