• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rondo na południu Gdańska będzie później

MKo
4 października 2023, godz. 16:00 
Opinie (151)
  • Gotowa jest połowa ronda. Druga ma być gotowa do końca grudnia.
  • Tak skrzyżowanie wyglądało przed rozpoczęciem przebudowy.

Od czasu usunięcia słupa ze środka nowej drogi na budowie ronda na skrzyżowaniu Starogardzkiej, Czerskiej i NiepołomickiejMapka nic się nie dzieje - alarmują mieszkańcy. Okazuje się, że prace, które miały zakończyć się w listopadzie, potrwają kilka tygodni dłużej.Opóźnienia przy robotach drogowych w Trójmieście:

Na początku listopada minie rok od rozpoczęcia prac przy budowie jednej z najdłużej zapowiadanych i jednocześnie najdłużej odwlekanych inwestycji drogowych w Gdańsku.

Mowa oczywiście o przebudowie skrzyżowania Starogardzkiej, Czerskiej i Niepołomickiej, które to - według pierwotnych zapowiedzi - miało stać się rondem już w połowie roku.

Inwestycja złapała jednak opóźnienie, głównie przez przeciągające się procedury z likwidacją starego słupa, który po wylaniu nowego asfaltu znalazł się dokładnie na środku jezdni.

Rondo ma upłynnić ruch w okolicy. Jego budowa kosztuje 11 mln zł. Rondo ma upłynnić ruch w okolicy. Jego budowa kosztuje 11 mln zł.
Razem ze słupem na początku września z placu budowy mieli zniknąć też pracownicy, na co zwrócił uwagę jeden z naszych czytelników.

- Proszę o zainteresowanie się tematem budowanego ronda na skrzyżowaniu Starogardzkiej z Niepołomicką. Na wymienionej budowie od czasu usunięcia słynnego słupa brak postępów prac. Budowa stanęła, nikogo tam nie ma, brak pracowników. Na pewno jest jakieś wytłumaczenie wykonawcy i miasta, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a na końcu i tak będzie kilkumiesięczne opóźnienie na tak prostej inwestycji. Jest to ważne skrzyżowanie na południu, żeby wyjechać z ul. Niepołomickiej w praktyce należy wymusić pierwszeństwo. Niestety ul. Przemian nie jest przystosowana do ruchu, a w dodatku miasto nie robi nic, aby usprawnić mieszkańcom życie i kierowcom, brak remontu - napisał do naszej redakcji pan Mateusz.


Jak wynika ze zdjęć opublikowanych kilka dni temu na stronie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, rondo jest gotowe, ale... w połowie. Na początku października DRMG poinformowała, że trwają przygotowania do układania podbudowy nawierzchni brakującej części.

I już wiadomo, że ronda nie uda się oddać do użytku w listopadzie.

Kwestię przedłużających się prac na skrzyżowaniu podniesiono na ostatnim spacerze dzielnicowym z udziałem władz Gdańska.

We wtorek prezydent Aleksandra Dulkiewicz spotkała się z radnymi z południa Gdańska i Oruni Górnej. Jak informuje magistrat, obecnie zakończenie robót planowane jest do końca grudnia tego roku.
MKo

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (151)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane