Fakty i opinie

stat

Rondo odkorkuje północ Gdyni?

Najnowszy artukuł na ten temat

Od piątku zamknięte ważne rondo na Pogórzu

Przebudowa skrzyżowania ul. płk. Dąbka i Kwiatkowskiego sprawiła, że kierowcy zaczęli szukać objazdów. Bardziej niż zwykle zakorkowało się więc skrzyżowanie ul. Unruga, Puckiej i Czernickiego zobacz na mapie Gdyni. Właśnie powstaje tam rondo, które ma upłynnić ruch.Czy rondo na tym skrzyżowaniu to dobry pomysł?

tak, usprawni ruch 71%
nie, bo korki rozłożą się na wszystkie trzy ulice 29%
zakończona Łącznie głosów: 1894
Do tej pory kierowcy jadący ul. Unruga musieli ustąpić pierwszeństwa samochodom na ul. Puckiej i Czernickiego. Powodowało to spore zatory na ul. Unruga, zwłaszcza w czasie popołudniowego szczytu. Już za kilka dni ma się to jednak zmienić.

- Wykorzystaliśmy okres ferii, kiedy ruch jest znacznie mniejszy, by przebudować skrzyżowanie. Powstaje tu rondo, które zwiększy przepustowość skrzyżowania nawet o 130 samochodów na godzinę - zapewnia wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk.
Prace mają skończyć się w ciągu tygodnia. Nie są bowiem skomplikowane. Na środku skrzyżowania powstanie niewielka wysepka, przełożone zostaną chodniki i krawężniki, by umożliwić skręt także jeżdżącym tędy autobusom i samochodom ciężarowym.

- Remontujemy skrzyżowanie ul. płk. Dąbka z ul. Kwiatkowskiego zobacz na mapie Gdyni i część kierowców zaczęła jeździć przez ul. Pucką, omijając Estakadę Kwiatkowskiego. To spowodowało zwiększenie liczby samochodów, które przejeżdżają przez to skrzyżowanie. Dzięki temu, że analizujemy na co dzień ruch w mieście, udało się to szybko zauważyć - dodaje wiceprezydent Gdyni.

Opinie (249) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.