• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rośnie marynarskie osiedle

JAGA
28 listopada 2001 (artykuł sprzed 21 lat) 
Osiedle mieszkaniowe dla kadry Marynarki Wojennej powstanie na wzgórzach w gdyńskiej dzielnicy Oksywie. Wczoraj wmurowano kamień węgielny pod budowę 280 mieszkań.

Osiedle "rodziło się" od 1996 r. Wtedy to zakupiono 30 tys. m kwadratowych gruntu w pobliżu ulic Bosmańskiej i Żółtej. Miało tu powstać budownictwo wielorodzinne, jednak z uwagi na brak zgody urbanistów stanęło na zabudowie kameralnej. W każdej klatce małych bloków będą 3 - 4 mieszkania. Wszystkie podpiwniczone, z garażami. Zbudowane będą pod klucz i wyposażone w instalacje telefoniczną, telewizji kablowej i domofony.

- Jutro mamy urodziny. Dziękujemy za prezent - mówił wczoraj admirał Ryszard Łukasik, dowódca Marynarki Wojennej. - Mamy ogromne kłopoty i trudności jeśli chodzi o mieszkania dla naszej kadry. Ta enklawa, ta dzielnica marynarska, która tu powstanie, miejmy nadzieję, że będzie jednym z wielkich początków do realizacji wszystkich tych naszych zobowiązań, które zgodnie z ustawami i konstytucją jesteśmy winni kadrze.

Akt erekcyjny wmurowali pospołu dowódca Marynarki Wojennej, prezydent Gdyni, prezes Wojskowej Agencji Mieszkaniowej i prezes firmy MEGA.

- Mamy przygotowane następne lokalizacje - zapewnia płk. Marian Sztokwisz, dyrektor Rejonu Wojskowej Agencji Mieszkaniowej w Gdyni. - Wszystko zależy jednak od środków finansowych. Mam nadzieję, że przy przychylności i wsparciu prezesa WAM oraz dowódcy Marynarki Wojennej i przy planowanych zmianach ustawowych, uda nam się zabezpieczyć lokale mieszkalne dla rodzin żołnierzy zawodowych o standardzie nie odbiegającym od rozwiązań państw członków NATO.

Inwestor - oddział rejonowy WAM w ostatnich latach oddał już 539 mieszkań w Helu i Gdyni. 50 procent finansów to środki budżetowe. Pozostałe 50 pochodzi ze środków własnych pochodzących z prywatyzacji mienia. Przetarg na budowę nowego osiedla nazwanego roboczo "Bosmańskie" wygrało konsorcjum firm MEGA S.A. i WAZA. W Garnizonie Gdynia kolejka oczekujących jest bardzo długa. Jest to drugi po Warszawie najtrudniejszy pod tym względem garnizon w Wojsku Polskim.
Głos WybrzeżaJAGA

Opinie (1)

  • Budować, raz!

    Bardzo dobrze! Budujcie!!!!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane