Fakty i opinie

Rowerzysta kopnął samochód. "Straciłam zaufanie do ludzi"

artykuł czytelnika

Rowerzysta atakuje nogą samochód naszej czytelniczki.


Zawsze będą ludzie, którzy nie przestrzegają zasad nie tylko ruchu drogowego, ale również zwykłych, elementarnych zasad międzyludzkich. Brak mi słów na to czego byłam dziś świadkiem - pisze nasza czytelniczka, pani Agnieszka.Jak oceniasz tę sytuację?

zachowanie rowerzysty jest nie do zaakceptowania 63%
na filmie za mało widać, by to ocenić 22%
pasażerka przesadza, nic wielkiego się nie stało 15%
zakończona Łącznie głosów: 4705
Gdy wyjeżdżaliśmy z mężem samochodem z ulicy Chopina na al. Grunwaldzką zobacz na mapie Gdańska we Wrzeszczu, w nasz samochód kopnął przejeżdżający nam przed maską rowerzysta, poważnie uszkadzając lakier auta. Mąż próbował go zatrzymać, ale z góry było to skazane na porażkę. Uciekający rowerzysta skierował w naszą stronę stek wulgaryzmów i kpiąco wysyłał nam całusy.

Najgorsze jednak nie było samo zdarzenie, ale reakcja przechodniów (w znacznej części młodych mężczyzn) a właściwie jej brak, na to, co się działo. Gdyby znajdujący się w pobliżu młodzi ludzie (na przykład jadący za nim inny rowerzysta) podjęli jakieś działania, agresywnego mężczyznę na pewno udałoby się ująć.

Straty mienia spore, ale utrata zaufania do ludzi jeszcze większa.

Chociaż zdarzenie zostało nagrane przez kamerę samochodową, to w Wydziale Ruchu Drogowego Policji poinformowano nas, że "skoro nie mamy danych sprawcy, to nic nie można zrobić i nawet nie mamy po co zgłaszać tego faktu".

Taką postawę policji należy chyba zostawić bez komentarza.

Dlaczego nie reagujemy na zło? Jako nauczycielka uczę swoich wychowanków, że zła nie da się pokonać obojętnością. Niestety w obecnych czasach jeżeli ktoś woła o pomoc, to musi liczyć się z tym, że tej pomocy nie uzyska.

Może Czytelnicy portalu Trojmiasto.pl pomogą nam odzyskać wiarę w ludzi? Może ktoś z Państwa rozpozna charakterystycznie ubranego rowerzystę?

Wiem, że na filmie wygląda to niegroźnie, ale na masce mamy spore przetarcia. Rowerzysta musiał mieć buty z twardą podeszwą.

Od redakcji

Z nagrania przesłanego przez naszą czytelniczkę trudno wywnioskować, czy samochód, w którym się znajdowała, zatarasował drogę rowerową biegnącą równolegle do chodnika i do al. Grunwaldzkiej. Nawet jednak gdyby tak było, w naszej ocenie nie usprawiedliwia to agresywnego zachowania rowerzysty. Jeżeli widoczny na nagraniu rowerzysta chciałby przedstawić swój punkt widzenia na tę sprawę, chętnie opublikujemy jego stanowisko.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (1826) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.