• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rowerzystka ma połamane żebra, kierowca stracił prawo jazdy

Szymon Zięba
21 października 2022, godz. 13:00  Raport

Do wypadku doszło w czwartek po południu. Kobieta trafiła do szpitala.

Dużo strachu, połamane żebra i pobyt w szpitalu - tak zakończyła się stłuczka z udziałem auta i rowerzystki, do której doszło na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Wosia Budzysza i SucharskiegoMapka na Przeróbce. Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa skręcając na zielonej strzałce. Prowadzący auto stracił prawo jazdy.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Widzisz zieloną, "warunkową" strzałkę do skrętu. Jak się zachowujesz?

Wydarzenia rozegrały się w czwartek, tuż po godzinie 15, a poinformował nas o nich czytelnik w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za przesłane nagranie.

Na filmie widać, jak rowerzystka przejeżdża przez skrzyżowanie na zielonym świetle. W tym momencie na prawoskręt wjechał kierowca hyundaia i z impetem uderzył w kobietę, zrzucając ją z jednośladu.

Tuż po wypadku skontaktowała się z nami rodzina poszkodowanej.

- Ciocia trafiła do szpitala z połamanymi żebrami. Na szczęście czuje się dobrze - powiedziała nam czytelniczka.
Okoliczności groźnie wyglądającego wypadku relacjonują gdańscy policjanci.

Jak doszło do wypadku?- Wczoraj o godzinie 15:10 na skrzyżowaniu ul. Wosia Budzysza z ul. Sucharskiego doszło do wypadku. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego, którzy pracowali na miejscu tego zdarzenia wynika, że 40-latek z powiatu puckiego, kierujący samochodem osobowym marki hyundai zjeżdżając z ul. Sucharskiego, na skrzyżowaniu z ul. Wosia Budzysza, podczas skrętu w prawo przy nadawanym świetle czerwonym, z warunkową strzałką koloru zielonego, nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z jadącą po przejeździe dla rowerów rowerzystką, która przejeżdżała przez jezdnię na świetle zielonym - relacjonuje st. sierż. Justyna Chabowska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku
08:02 21 PAźDZIERNIKA 22

Potracenie rowerzystki na ul. Sucharskiego (136 opinii)

nagranie z wczorajszego potracenia rowerzysty na skrzyżowaniu ul. Sucharskiego z Wosia Budzysza pod mostem wantowym, kierowca nie zatrzymał się na strzałce z impetem wjezdzajac w rowerzystke.
nagranie z wczorajszego potracenia rowerzysty na skrzyżowaniu ul. Sucharskiego z Wosia Budzysza pod mostem wantowym, kierowca nie zatrzymał się na strzałce z impetem wjezdzajac w rowerzystke.


Policjantka potwierdza, że w wyniku zdarzenia 62-letnia mieszkanka Gdańska trafiła do szpitala.

Stracone prawo jazdy- Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego kierującemu hyundaiem funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy - mówi.
Funkcjonariusze sprawdzili też stan trzeźwości kierujących. Oboje byli trzeźwi.

Zatrzymanie "na strzałce" warunkowej to obowiązekNa koniec warto zaznaczyć, że zgodnie z prawem zielona strzałka warunkowego skrętu upoważnia kierowców do skrętu na skrzyżowaniu, ale dopiero po zatrzymaniu się przed sygnalizatorem.

28,5 mln zł z mandatów od kierowców z Trójmiasta 28,5 mln zł z mandatów od kierowców z Trójmiasta

Do tej zasady stosują się jednak z reguły tylko samochody do nauki jazdy. Nie jest to jednak martwy przepis. Policjanci podkreślają, że kierowca, który wjeżdża za sygnalizator z "zieloną, warunkową" bez wcześniejszego zatrzymania się, popełnia wykroczenie, za które grozi mandat.

Opinie wybrane