Fakty i opinie

Rozbito gang okradający seniorów metodą "na policjanta"

Jeden z zatrzymanych mężczyzn.
Jeden z zatrzymanych mężczyzn. fot. policja

Czterech mężczyzn w wieku od 30 do 40 lat kierowało zorganizowaną grupą, która oszukała przynajmniej 11 seniorów, głównie z Pomorza. Mieli oni wyłudzić od swoich ofiar ponad 420 tys. zł.zakończona Łącznie głosów: 1014
Jak mówią nam policjanci, sprawa jest o tyle nietypowa, że tym razem udało się wytypować i zatrzymać nie tyle "żołnierzy" gangu, czyli osoby, które odbierają od seniorów pieniądze, a samych organizatorów oszustw.

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że gang działał od listopada 2019 r. do stycznia 2020 r. Zatrzymanych udało się połączyć materiałem dowodowym z 11 dokonanymi w tym czasie oszustwami. Większość z nich dokonano na Pomorzu, choć były też przypadki dotyczące województwa śląskiego.

- Funkcjonariusze, po przeprowadzeniu wnikliwej analizy materiału dowodowego oraz wykonaniu szeregu czynności procesowych, ustalili sprawców, którzy uprzednio już zostali skazani za tożsame przestępstwa. W toku prowadzonego śledztwa zostali oni zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku - mówi Karina Kamińska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
Jak działała grupa? Dość standardowo. Oszuści dzwonili do pokrzywdzonych i podawali się za oficerów policji. Twierdzili, że senior ma wziąć udział w rzekomo policyjnej akcji przeciwko oszustom, przekazując pieniądze prowadzącym śledztwo, aby ci je "zabezpieczyli".

Opinie wybrane


wszystkie opinie (103)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »