• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rozbudowa Budowlanych. Prace co najmniej do końca roku

Michał Brancewicz
19 września 2023, godz. 16:00 
Opinie (153)
  • Postępy na budowie ul. Budowlanych. Już wiadomo, że zaawansowanie prac nie pozwoli zakończyć inwestycji do końca września.
  • Udostępnienie jezdni ul. Budowlanych dla ruchu w obu kierunkach nastąpi dopiero pod koniec roku.
  • Rozbudowa ul. Budowlanych trwa od października 2022 i miała się zakończyć we wrześniu, ale prace przeciągną się przynajmniej do końca roku.
  • Prace na ul. Budowlanych potrwają do końca roku, a nie jak pierwotnie zakładano do końca września.
  • Wciąż trwa, a powinna się już kończyć, warta blisko 30 mln zł rozbudowa ul. Budowlanych do 3 pasów ruchu.

Najwcześniej pod koniec roku ul. BudowlanychMapka znów będzie przejezdna w obu kierunkach. Przebudowa, która miała potrwać do końca września, przeciągnie się co najmniej o trzy miesiące.Pytanie o termin zakończenia rozbudowy ul. Budowlanych bardzo często pojawia się w Raporcie z Trójmiasta.

12:33 12 WRZEśNIA

Ul. Budowlanych (15 opinii)

Czy jest gdzieś podana informacja, kiedy ul. Budowlanych znowu będzie przejezdna w dwie strony? Na oficjalnej stronie termin realizacji to wrzesień, ale jak patrzy się na plac budowy, to raczej znacznie dłużej będzie trzeba poczekać
Czy jest gdzieś podana informacja, kiedy ul. Budowlanych znowu będzie przejezdna w dwie strony? Na oficjalnej stronie termin realizacji to wrzesień, ale jak patrzy się na plac budowy, to raczej znacznie dłużej będzie trzeba poczekać

06:07 5 WRZEśNIA

Kiedy koniec remontu Budowlanych? (7 opinii)

Czy coś wiadomo, kiedy na Budowlanych przywrócą ruch dwukierunkowy?
Czy coś wiadomo, kiedy na Budowlanych przywrócą ruch dwukierunkowy?


Już w czerwcu bardzo prawdopodobne było, że rozbudowa ul. Budowlanych do trzech pasów, która rozpoczęła się w styczniu, nie zakończy się w planowanym terminie do końca września."Przejezdność w obu kierunkach do końca roku"Remont ul. Budowlanych utrudnia ci codzienne podróże?

Teraz to jest już pewne.

- Prowadzimy działania i dążymy do tego, aby przejezdność tej ulicy w ruchu dwukierunkowym uzyskać do końca roku - mówi Jakub Panasewicz z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Powody opóźnienia były już znane wcześniej. Na wydłużenie prac na ul. Budowlanych wpływ miała konieczność usuwania kolizji z sieciami podziemnymi oraz trudności z przepięciem istniejącej sieci energetycznej.

"Dojazdy to koszmar po wyprowadzce za miasto"

Od 23 stycznia ul. Budowlanych jest jednokierunkowa. Objazd dla kierowców i autobusów komunikacji miejskiej wyznaczony jest obwodnicą.

Przebudowa 1,5 km odcinka za niemal 30 mln złPrzypomnijmy. Warte 29,8 mln zł roboty realizowane przez MTM polegają na rozbudowie do trzech pasów 1,5-kilometrowego odcinka ul. Budowlanych.

Po zakończeniu prac kierowcy jadący w kierunku skrzyżowania z ul. Nowatorów będą poruszać się po dwóch pasach.

Powstanie także nowy chodnik z dopuszczeniem ruchu rowerowego. Dodatkowo ulica zyska nowe oświetlenie, sygnalizację świetlną oraz kanalizację deszczową.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (153)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane