- 1 Erotyczne zabawki na wysokości dziecka (287 opinii)
- 2 Pijany pobił dwóch taksówkarzy na lotnisku (120 opinii)
- 3 Staw ponownie wypełni się wodą (98 opinii)
- 4 Ile wydał Sopot na nagrody dla urzędników? (77 opinii)
- 5 Nordycko-chińskie Łazienki Południowe (73 opinie)
- 6 Danuta Wałęsa honorową gdańszczanką (326 opinii)
Rozbudowa portu jachtowego na finiszu
Żelbetowe pomosty, nabrzeża i pływający falochron. Do tego 180 miejsc do cumowania. Tak prezentuje się port jachtowy w Górkach Zachodnich po przebudowie. Prace są już na ostatniej prostej. W grudniu inwestycja przy ul. Przełom ma być gotowa.
Prace bardzo zaawansowane
Zadanie realizowane jest na lądzie i wodzie, gdzie m.in. rozebrano stare, drewniane pomosty i wybudowano nowe, żelbetowe razem z pływającym falochronem. Na lądzie wykonano ściany oporowe i fragment kanalizacji sanitarnej od punktu odbioru ścieków do zbiornika bezodpływowego.
W tej chwili zaawansowanie prac związanych z rozbudową portu jachtowego jest bardzo duże.
- Zakończono roboty dotyczące pogłębienia basenu i wejścia do portu jachtowego. Gotowy jest także falochron i pomosty pływające, przy których będą cumowały łodzie. Ponadto zakończono prace dotyczące rozbudowy sieci podziemnych m.in. kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej. Na terenie budowy prowadzone są obecnie roboty związane z zagospodarowaniem terenu, m.in. ułożeniem nawierzchni z kostki brukowej oraz wykonaniem trawników - informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Przewidywany termin zakończenia robót to grudzień 2022 r.
Ożywienie turystyki wodnej
Rozbudowa portu jachtowego na Górkach Zachodnich ma się przyczynić do ożywienia i rozwinięcia turystyki wodnej. Dzięki zakończeniu prac w I etapie inwestycji liczba miejsc do cumowania jednostek pływających zwiększyła się do 180. Inwestycja prowadzona jest w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Na drugi etap prac w porcie jachtowym rozpisany będzie osobny przetarg.
Obiekt całoroczny
Przystań jachtowa Górki Zachodnie służy jako całoroczne miejsce postoju rekreacyjnych jednostek pływających i umożliwia ich właścicielom i armatorom możliwość korzystania z zaplecza sanitarnego, socjalnego oraz serwisowego. Przystań jachtowa jest też wykorzystywana jako miejsce organizowania regat oraz szkolenia dzieci i młodzieży.
Miejsca
Opinie wybrane
-
2022-11-01 03:03
Ilość miejsc
Nic dziwnego że cena są drogie skoro po rozbudowie będzie 180 miejsc ....
Jak by było 1800 i ceny były by inne ...
Aż żal że takie duże miasto takie mizeroty ....no chyba że to ma być tylko dla wybranych ....- 6 3
-
2022-10-31 18:46
Wydatki na przystań jachtową
Takie wydatki powinni w całości pokrywać właściciele jachtów bo to tylko oni z tego korzystają.Pieniądze wywalone na garstkę snobów.Może lepiej się zająć dziurawymi ulicami,czy też chodnikami z których korzystają wszyscy mieszkańcy.
- 13 16
-
2022-10-31 05:33
Bardzo ładny projekt (1)
Super pomysł. Piękna. Zjeść Gdanska
- 10 3
-
2022-10-31 19:03
Rewelacji na zdjęciach nie widać (np. bardzo delikatne ygreki), ale w Gdańsku tak bardzo brakuje marin, że trzeba się cieszyć z każdej takiej inwestycji.
- 1 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.