• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rozbudowa portu jachtowego na finiszu

Aleksandra Nietopiel
30 października 2022, godz. 15:00 
Opinie (58)
Tak prezentuje się przystań jachtowa po przebudowie. Prace mają się zakończyć w grudniu. Tak prezentuje się przystań jachtowa po przebudowie. Prace mają się zakończyć w grudniu.

Żelbetowe pomosty, nabrzeża i pływający falochron. Do tego 180 miejsc do cumowania. Tak prezentuje się port jachtowy w Górkach Zachodnich po przebudowie. Prace są już na ostatniej prostej. W grudniu inwestycja przy ul. PrzełomMapka ma być gotowa.Co sądzisz o tego typu inwestycjach?

Inwestycja związana z przebudową portu jachtowego została podzielona na dwie części. Właśnie kończy się realizacja pierwszego etapu, na który umowę podpisano we wrześniu 2021 roku. Inwestycja prowadzona jest przy wsparciu unijnych środków.

Prace bardzo zaawansowaneZadanie realizowane jest na lądzie i wodzie, gdzie m.in. rozebrano stare, drewniane pomosty i wybudowano nowe, żelbetowe razem z pływającym falochronem. Na lądzie wykonano ściany oporowe i  fragment kanalizacji sanitarnej od punktu odbioru ścieków do zbiornika bezodpływowego.
W tej chwili zaawansowanie prac związanych z rozbudową portu jachtowego jest bardzo duże.

- Zakończono roboty dotyczące pogłębienia basenu i wejścia do portu jachtowego. Gotowy jest także falochron i pomosty pływające, przy których będą cumowały łodzie. Ponadto zakończono prace dotyczące rozbudowy sieci podziemnych m.in. kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej. Na terenie budowy prowadzone są obecnie roboty związane z zagospodarowaniem terenu, m.in. ułożeniem nawierzchni z kostki brukowej oraz wykonaniem trawników - informuje Aneta NiezgodaDyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Przewidywany termin zakończenia robót to grudzień 2022 r.

  • Tak prezentuje się przystań jachtowa po przebudowie. Powstały między innymi nowe, żelbetowe pomosty.
  • Tak prezentuje się przystań jachtowa po przebudowie. Powstały między innymi nowe, żelbetowe pomosty.

Ożywienie turystyki wodnejRozbudowa portu jachtowego na Górkach Zachodnich ma się przyczynić do ożywienia i rozwinięcia turystyki wodnej. Dzięki zakończeniu prac w I etapie inwestycji liczba miejsc do cumowania jednostek pływających zwiększyła się do 180. Inwestycja prowadzona jest w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Na drugi etap prac w porcie jachtowym rozpisany będzie osobny przetarg.

  • Tak prezentuje się przystań jachtowa po przebudowie. Powstały między innymi nowe, żelbetowe pomosty.
  • Tak prezentuje się przystań jachtowa po przebudowie.

Obiekt całorocznyPrzystań jachtowa Górki Zachodnie służy jako całoroczne miejsce postoju rekreacyjnych jednostek pływających i umożliwia ich właścicielom i armatorom możliwość korzystania z zaplecza sanitarnego, socjalnego oraz serwisowego. Przystań jachtowa jest też wykorzystywana jako miejsce organizowania regat oraz szkolenia dzieci i młodzieży.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (58)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane