Fakty i opinie

stat

Rozdawali bukiety kwiatów w centrum Gdańska

Zobacz Dzień Samotnego Bukietu 2019 w Gdańsku

Kwiaty doniczkowe i cięte, z których skomponowano różnokolorowe wiązanki - takie upominki, zupełnie za darmo, można było otrzymać w piątkowe przedpołudnie pod Dworcem Głównym PKP zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Zaskoczeni przechodnie otrzymali je z okazji Dnia Samotnego Bukietu a organizatorem akcji było gdańskie stowarzyszenie Jaś i Małgosia.Czy lubisz otrzymywać kwiaty?

tak, bardzo 72%
tylko w niektórych sytuacjach 8%
nie, nie przepadam za tego typu prezentami 20%
zakończona Łącznie głosów: 1521
Zapewne niewiele osób wie, że w kalendarzu przypada dziś niezwykłe święto - Dzień Samotnego Bukietu. Narodziło się ono w Anglii, a jego pomysłodawcami była grupa miłośników kwiatów, którzy zupełnie bezinteresownie postanowili rozstawić w różnych miejscach różnokolorowe wiązanki. Do każdej z nich była dołączona niewielka karteczka z napisem "Weź mnie".

Cel pomysłodawców był o tyle prosty, co szlachetny - po prostu sprawienie radości przypadkowym osobom.

Dzięki gdańskiemu stowarzyszeniu Jaś i Małgosia ta niezwykła inicjatywa została zaszczepiona również nad Motławą. Pierwsza edycja akcji została zorganizowana w ubiegłym roku w centrum miasta - na przystankach autobusowych i tramwajowych naprzeciw Dworca Głównego PKP. W związku z tym, że rozdawanie kwiatów spotkało się z bardzo życzliwymi reakcjami ze strony obdarowanych, w tym roku odbyła się kolejna odsłona Dnia Samotnego Bukietu.

- Kwiaty zostały przygotowane w czwartek przez podopieczne naszego stowarzyszenia oraz panie, które działają w istniejącym przy naszym stowarzyszeniu Kole Gospodyń Miejskich. One również brały udział w akcji rozdawania bukietów. W tym roku przygotowałyśmy ponad 300 wiązanek i ponad 100 kwiatów doniczkowych. Otrzymaliśmy je dzięki uprzejmości Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk z Osowej. Nasza akcja ma na celu wywołanie uśmiechu, rozdanie dobra i pozytywnej energii, choćby na chwilkę - wyjaśnia Katarzyna Rogalska, prezes stowarzyszenia Jaś i Małgosia.
Podobnie jak w ubiegłym roku, również i tym razem rozdawanie pięknie przyozdobionych kompozycji z goździków, róż czy gerber spełniło swój cel. Na twarzach obdarowanych przypadkowo osób malowały się szerokie uśmiechy, co można zresztą sprawdzić na załączonym do artykułu filmie. Co ciekawe, wśród osób, które otrzymały bukiet, znalazł się mężczyzna, który jechał odwiedzić w szpitalu żonę i nowo narodzonego syna.

Jaś i Małgosia to stowarzyszenie artystyczne, którego siedziba znajduje się przy ul. Gdyńskich Kosynierów 11 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Prowadzone są tutaj odpłatnie różnego rodzaju zajęcia i warsztaty, w których mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, bez względu na metrykę - od najmłodszych na seniorach kończąc. W ofercie stowarzyszenia znajdują się różnego rodzaju zajęcia: muzyczne, plastyczne, florystyczne, a nawet pisania ikon. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.jasimalgosia.org.pl.