• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Skazana za Amber Gold chciała wyjść z więzienia. Sąd powiedział "nie"

Szymon Zięba
10 lutego 2023, godz. 17:00 
Opinie (163)
Katarzyna P. w Sądzie Okręgowym w Gdańsku podczas procesu dotyczącego Amber Gold. Katarzyna P. w Sądzie Okręgowym w Gdańsku podczas procesu dotyczącego Amber Gold.

Katarzyna P., skazana w aferze Amber Gold, nie opuści wcześniej więzienia. Tak nieprawomocnie orzekł Sad Okręgowy w Toruniu. Nie wiadomo jednak, jak swoje postanowienie wymiar sprawiedliwości uzasadnił, ponieważ posiedzenie odbywało się bez udziału mediów i za zamkniętymi drzwiami.Znasz się na inwestowaniu pieniędzy?

Postanowienie w sprawie Katarzyny P. zapadło w czwartek, 9 lutego 2023 r. w Toruniu. Sędzia Katarzyna Gujaczyńska-Gajdamowicz, rzeczniczka tamtejszego Sądu Okręgowego, przekazała, że wymiar sprawiedliwości odmówił skazanej w aferze Amber Gold warunkowego zwolnienia.

Orzeczenie jest nieprawomocne, więc P. może złożyć na nie zażalenie. Nie wiadomo, czym się kierował sąd, wydając takie, a nie inne postanowienie, ponieważ posiedzenie miało charakter niejawny.

Dlaczego Katarzyną P. nie zajmuje się sąd w Gdańsku?W tym miejscu warto przypomnieć, że choć kobieta została skazana przez gdański wymiar sprawiedliwości, jej dalszymi losami zajmuje się Sąd Okręgowy w Toruniu.

Wszystko przez to, że P. przeniesiono do Zakładu Karnego w Grudziądzu, a w związku z tym zmienił się właściwy do orzekania sąd.

Katarzyna P. wyszła na wolność, a potem wróciła za kratySama Katarzyna P. trafiła ponownie za kratki. To wynik prawomocnego wyroku wydanego w maju przez Sąd Apelacyjny w Gdańsku.

Żona Marcina P. została skazana łącznie na 11,5 roku więzienia.Wcześniej - w ramach aresztu tymczasowego - przebywała już za kratkami od 2013 do 2021 r.

Choć wydany w maju wyrok był dla Katarzyny P. dość pozytywny, bowiem sąd skrócił jej odsiadkę o rok w stosunku do wyroku sądu pierwszej instancji, to jednak wiązał się dla niej z koniecznością powrotu za kratki.

Amber Gold: Katarzyna P. wróciła za kratki Amber Gold: Katarzyna P. wróciła za kratki

Bo choć w 2021 r. Katarzyna P. wyszła na wolność, gdy sąd uchylił jej tymczasowy areszt i podczas apelacji odpowiadała z tzw. wolnej stopy (w rzeczywistości nie stawiając się na kolejnych rozprawach), to jednak zostało jej do odsiadki około 2 lat.

Przedterminowe zwolnienie Katarzyny P.? Mogła się ubiegaćW tym miejscu należy zaznaczyć, że - zgodnie z prawem - czas, jaki Katarzyna P. spędziła w tymczasowym areszcie, zaliczył się jej na poczet odbywanej kary. Oznacza to, że nadszedł moment, w którym kobieta mogła ubiegać się o przedterminowe zwolnienie (w tym przypadku to 3/4 kary).

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (163)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane