Fakty i opinie

stat

Rozpoczął się montaż koła widokowego na Wyspie Spichrzów

Rozpoczął się montaż diabelskiego młyna na Wyspie SpichrzówZeszłoroczna atrakcja Jarmarku Dominikańskiego powraca. Na Wyspie Spichrzów zobacz na mapie Gdańska właśnie rozpoczął się montaż wysokiej na 55 metrów konstrukcji. Uruchomienie diabelskiego młyna zaplanowano na ostatni tydzień maja.Przejedziesz się wagonikiem koła widokowego na Wyspie Spichrzów?

tak, zrobiła(e)m to rok temu, ale teraz to powtórzę 22%
w zeszłym roku mi się nie udało, ale teraz to zrobię 39%
nie, już raz skorzystałem i starczy 18%
nie, taka atrakcja nie jest dla mnie 21%
zakończona Łącznie głosów: 748
O tym, że górujące nad Motławą w zeszłe wakacje koło widokowe powróci również i w tym roku, informowaliśmy już pod koniec kwietnia. Zapowiedź spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony czytelników. Warto pamiętać, że instalacja majestatycznej konstrukcji to prywatne przedsięwzięcie. Tylko i wyłącznie dzięki ogromnej popularności (czytaj - zyskom) koło widokowe powraca do Gdańska.

W ubiegłym roku ponad 100 tysięcy osób zasiadło w gondolach gdańskiego koła widokowego. Koszty związane z budową i obsługą koła na Wyspie Spichrzów zwróciły się już po przewiezieniu połowy tej liczby. Nic więc dziwnego, że właściciel diabelskiego młyna, Niemiec Oscar Bruch, również i w tym roku postanowił zainwestować nad Motławą.

- To była ogromna atrakcja, która okazała się również sukcesem finansowym. A skoro wszyscy byli szczęśliwi, warto to powtórzyć i w tym roku - mówił Bruch w rozmowie z nami.

Elementy wysokiego na 55 metrów koła widokowego zostały przetransportowane z Niemiec nad Motławę kilkunastoma tirami. Jeśli montaż pójdzie zgodnie z planem, już za nieco ponad tydzień w 43 klimatyzowanych gondolach zasiądą pierwsi pasażerowie.

W ubiegłym roku, koło widokowe zaczęło się obracać dopiero pod koniec lipca, w związku z rozpoczynającym się wtedy Jarmarkiem św. Dominika. Jeśli diabelski młyn będzie się cieszył taką popularnością jak ostatnio, liczba 100 tysięcy pasażerów ulegnie zapewne zwielokrotnieniu.

Cena biletu dla jednej osoby będzie wynosiły tyle samo, ile w ubiegłym roku, czyli 25 złotych.

Diabelski młyn na Wyspie Spichrzów nocą. Film z ubiegłego roku

Opinie (91) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.