Fakty i opinie

Rozwiążą problem z paczkomatami

Niskie osoby mogą mieć problem z wyjęciem przesyłki z paczkomatu, jeśli została ona umieszczona w najwyższej skrytce. Firma InPost przyznaje, że otrzymywała sygnały w tej sprawie i zamierza rozwiązać ten problem. W niedalekiej przyszłości nadawca będzie miał możliwość wskazania, aby paczka została umieszczona przez kuriera w niżej położonych skrytkach.Czy kiedykolwiek miałeś problem z wyjęciem przesyłki z paczkomatu?

tak, taki sam, jak opisany w artykule 15%
tak, ale problem był innej natury 15%
nie, zawsze wyjmowałem bez problemu 64%
nigdy nie korzystałem z paczkomatów 6%
zakończona Łącznie głosów: 3587
Do paczkomatów nie trzeba stać w doskonale znanych z placówek pocztowych kolejkach, a odbiór przesyłki jest możliwy o dowolnie wybranej porze. W dobie pandemii koronawirusa zanotowały one ogromny wzrost popularności, gdyż odbiór przesyłki odbywa się w bezkontaktowy sposób.

Zwiększona liczba użytkowników uwidoczniła jednak problem, z którym muszą czasem zmierzyć się osoby niskiego wzrostu. Jeśli przesyłka została umieszczona przez kuriera w najwyższej skrytce, wydobycie paczki okazuje się dla nich naprawdę karkołomnym zadaniem.

Jak to wygląda w praktyce, opisała nasza czytelniczka, pani Joanna, która regularnie korzysta z paczkomatu firmy InPost przy ul. RogalińskiejMapka na Ujeścisku.

- Często kurier wrzuca malutkie paczuszki w czeluści wielkiej i najwyżej położonej skrytki. Jak mam wydobyć przesyłkę? Muszę wtedy dzwonić na infolinię i ten problem zgłaszać. Czekać na pomoc albo na przełożenie paczki i odbiór w inny dzień. Kolejny problem polega na tym, że infolinia działa do godziny 22. InPost przecież chwali się, że paczki można odbierać przez całą dobę. Co zrobić, jeśli problem wystąpi po tej godzinie? Nikt nie był mi w stanie na to odpowiedzieć - relacjonuje czytelniczka.
Firma InPost przyznaje, że już wcześniej otrzymywała sygnały o tym problemie. W ciągu najbliższych miesięcy planuje się wprowadzić rozwiązanie, które ukróci sytuacje podobne do tej, którą opisała pani Joanna. Będzie ono polegać na umożliwieniu wydania dyspozycji podczas nadawania paczki, aby nie była ona umieszczana w najwyżej położonych skrytkach.

- Rzeczywiście, mamy zidentyfikowany problem, że osoby niższego wzrostu mogą mieć problem z odebraniem paczki, która jest wysoko umiejscowiona w paczkomacie. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu. Jednak z uwagi na pandemię koronawirusa musieliśmy wprowadzić wiele nowości m. in. nadawanie paczek także w weekend czy usługę Urząd24 dla samorządów. Możliwość wyboru skrytki w paczkomacie dla osób niskich została zaplanowana i planujemy ją wdrożyć w przyszłości - informuje Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy spółki InPost.
Warto wspomnieć, że wprowadzenie udogodnienia nie jest możliwie wcześniej, niż zostało zapowiedziane. Wymaga to bowiem modyfikacji oprogramowania używanego przez spółkę, których nie sposób wprowadzić z dnia na dzień.

Opinie (315) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.