• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pełno aut na cmentarzu. "Tak to jest w Dzień Matki"

Michał Brancewicz
29 maja 2023, godz. 18:00  Raport
Opinie (96)

Ruch aut na Cmentarzu Łostowickim w niedzielę 28 maja.

W weekend na cmentarzu ŁostowickimMapka pojawiło się wiele osób, które autami dojeżdżały na groby. - Jak na Hucisku, nie da się normalnie przejść, bo taki ruch - napisał czytelnik. - Dzień Matki to jeden z trzech okresów w roku, kiedy notujemy najwięcej osób na cmentarzach - przyznają urzędnicy.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Należy zakazać wjazdu autem na cmentarz Łostowicki?

Czas wolny i ładna pogoda to dla wielu idealne okoliczności, by odwiedzić groby bliskich. Problem w tym, że w ostatni weekend pojawiło się też nadspodziewanie dużo samochodów na terenie cmentarza Łostowickiego w Gdańsku.

W niedzielę w Raporcie z Trójmiasta pojawiło się kilka wpisów na ten temat. Za wszystkie zdjęcia i filmy bardzo dziękujemy.

13:33 28 MAJA (aktualizacjaakt. 14:05)

Dużo aut na cmentarzu Łostowickim (59 opinii)

Dzisiaj na cmentarzu Łostowickim jak na Hucisku. Przecież trzeba pod sam grób podjechać. Nie da się normalnie przejść bo taki ruch.
Dzisiaj na cmentarzu Łostowickim jak na Hucisku. Przecież trzeba pod sam grób podjechać. Nie da się normalnie przejść bo taki ruch.


Dzień Matki prawie jak Wszystkich ŚwiętychI tu pojawia się pytanie: kto ma prawo wjechać na teren cmentarza?

- Zgodę na wjazd mają osoby po 65 roku życia i niepełnosprawne ruchowo. Przy bramie są pracownicy firmy ochroniarskiej, którzy sprawdzają, czy dana osoba może wjechać, czy nie - wyjaśnia Magdalena Kiljan, rzecznik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. -
Bus bez kierowcy jeździ już po cmentarzu Łostowickim Bus bez kierowcy jeździ już po cmentarzu Łostowickim

Czytelnicy porównywali cmentarne ścieżki do najbardziej ruchliwych ulic: Grunwaldzkiej i Huciska.

- Trzy razy w roku notujemy największy ruch na gdańskich nekropoliach: w Święta Wielkanocne, na Dzień Matki i we Wszystkich Świętych. W okolicach tych świąt odwiedzających jest najwięcej - dodaje Kiljan. - Należy też wspomnieć, że cmentarz Łostowicki ma 50 hektarów powierzchni, a liczba grobów ziemnych to ponad 52 tysiące.

Młode osoby podwożą starszychNiezależnie od tych wyjaśnień, zdaniem czytelników, w niedzielę na cmentarz wpuszczani byli także młodsi zmotoryzowani.

- Co weekend tam jesteśmy i zarówno tydzień temu, jak i dzisiaj strach było iść nawet tą główną, szeroką aleją, bo co chwilę mijały nas auta w obu kierunkach - napisał do redakcji pan Tomasz. - W 1 na 10 aut siedziała osoba starsza, która rzeczywiście może mieć problemy z samodzielnym przejściem. Natomiast w co najmniej połowie sami młodzi, ok. 30-40 lat.
Według rzecznik GZDiZ byli to pewnie kierowcy osób starszych.

- Często jest tak, że młode osoby przywożą na cmentarz seniorów czy osoby z niepełnosprawnościami, wówczas piesi mogą odnieść wrażenie, że na cmentarz wpuszczane są zmotoryzowane młode osoby - przekonuje Magdalena Kiljan.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (96)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane