Fakty i opinie

stat

Rusza Alfa Centrum w Gdańsku Przymorzu

Kompleks handlowo - usługowo - kinowy na rogu ulic Kołobrzeskiej i Krynickiej na Przymorzu przyjmie w środę (16 października) pierwszych klientów. Moloch o nazwie Alfa Centrum ma łącznie ponad 54 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Już choćby z racji tego nie sposób go nie zauważyć. Sceptyczni mieszkańcy dzielnicy mają tylko nadzieję, że to już ostatni tego typu obiekt na Przymorzu, który zakłóci spokój osiedla.

Nie przebrzmiały jeszcze kontrowersje wokół planów budowy między innymi hipermarketu Real przy ulicy Kołobrzeskiej, a tymczasem rusza w środę Alfa Centrum. Pięciokondygnacyjny obiekt - ma dwa podziemne i trzy naziemne piętra - łączy funkcje: handlową, usługową i kinową. Pomieści między innymi parking na ponad 500 miejsc, delikatesy Boomi, sklep wyposażenia wnętrz, pralnię, aptekę oraz kwiaciarnię. Drugie piętro zajmie kompleks kinowy składający się z ośmiu sal, wyposażonych w najnowocześniejszy system do odbioru dźwięku i obrazu.

- Na razie udostępniamy mieszkańcom punkty handlowe i usługowe - powiedziała Ewa Spychalska, dyrektor Alfa Centrum. - Kino zacznie działać w końcu roku. Cała inwestycja kosztowała około 135 milionów złotych.

Sfinansowała ją firma JWK Invest. W ramach przedsięwzięcia poszerzono też fragment ulicy Kołobrzeskiej i Krynickiej, na długości obiektu. Modernizacja drogi zakończyła się ponad miesiąc temu. Władze miasta są zadowolone z obrotu sprawy, a Ryszard Gruda, wiceprezydent Gdańska, twierdzi, że inwestycja ożywi dzielnicę.

- Na Przymorzu brakowało zawsze punktów handlowych i usługowych - stwierdził Ryszard Gruda. - To była zaniedbana dzielnica. Teraz nie powinno być już takich problemów.

Niektórzy mieszkańcy nie podzielają jednak optymizmu włodarzy Gdańska.

- Dziwię się, że władze miasta pozwalają na budowę takich obiektów w dzielnicy - komentował Witold Koprowicz z Przymorza. - Sieć komunikacyjna nie jest dostosowana do potrzeb marketów i innych handlowych molochów. Obawiam się też, że w związku z otwarciem Alfa Centrum wzrośnie poziom hałasu w naszej dzielnicy. Trudno się z tego cieszyć.

Dodajmy, że obiekt zostanie otwarty w środę o godzinie 16.

Opinie (56)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.