Fakty i opinie

Rusza proces Magdaleny Adamowicz

Magdalena Adamowicz twierdzi, że jest niewinna, kilka dni temu odniosła się szczegółowo do treści zarzutów.
Magdalena Adamowicz twierdzi, że jest niewinna, kilka dni temu odniosła się szczegółowo do treści zarzutów. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

W poniedziałek przed gdańskim sądem rozpocząć ma się proces Magdaleny Adamowicz. Prokuratura zarzuca jej popełnienie dwóch przestępstw karnoskarbowych oraz brak rozliczania dochodów pochodzących z wynajmu mieszkań. Sama wdowa po byłym prezydencie Gdańska utrzymuje, że jest niewinna, w ostatnich dniach szczegółowo odniosła się też do zarzutów.Sądzisz, że sprawa Magdaleny Adamowicz skończy się prawomocnym wyrokiem lub uniewinnieniem przed przedawnieniem się zarzutów?

Zobacz wyniki (2623)
Akt oskarżenia został wniesiony przez Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Stało się to w sierpniu ubiegłego roku. Początkowo europosłanka PO miała odpowiadać przed sądem wraz z czterema innymi osobami: swoją matką - Janiną A., urzędnikiem samorządowym oraz dwoma biznesmenami z branży deweloperskiej.

Janina A. została oskarżona o składanie fałszywych zeznań w postępowaniu dotyczącym nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym prezydenta Gdańska oraz w postępowaniu karnym. Według śledczych poświadczyła ona nieprawdę na temat darowizn.

Jak twierdzi prokuratura, w latach 2014-2015, podczas przesłuchania w charakterze świadka, złożyła fałszywe zeznania w sprawie majątku dziadka Magdaleny Adamowicz. Miał on - jej zdaniem - posiadać znaczne oszczędności pieniężne, liczone w setkach tysięcy złotych, które następnie przekazał w darowiźnie na rzecz Pawła i Magdaleny Adamowicz. Zdaniem prokuratury dziadek Magdaleny Adamowicz nie dysponował takim majątkiem.

Dwóm biznesmenom zarzucono przestępstwa korupcyjne. Jak ma wynikać z zebranego materiału dowodowego, dążyli oni do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Jelitkowie, który pierwotnie zakładał mniej korzystne dla inwestora rozwiązania urbanistyczne.

Według prokuratury doszło do przestępstwa polegającego na tym, że w trakcie przyspieszonej procedury zmiany planu zagospodarowania przestrzennego prezydent Gdańska i członkowie jego rodziny kupili po zaniżonych cenach trzy mieszkania.

Ostatnią oskarżoną osobą był pracownik samorządowy, któremu śledczy zarzucają przekroczenie uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Miał on podejmować bezprawne działania na rzecz spółki reprezentowanej przez biznesmenów, które polegały na zaniechaniu podjęcia dochodzenia kary umownej na rzecz miasta Gdańska.

Sprawę Magdaleny Adamowicz wyłączono do osobnego postępowaniaOstatecznie sprawę europosłanki PO wyłączono do osobnego postępowania, jak tłumaczył rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku ds. karnych Tomasz Adamski, "sąd uwzględnił wszelkie okoliczności, w tym zasadę sprawności i ekonomiki procesowej. Łączne rozpoznanie spraw wszystkich oskarżonych nie jest bezwzględnie obowiązkowe. Sąd zauważył, że czyny zarzucone oskarżonej ulegają przedawnieniu w dość krótkim czasie, bo już 31 grudnia 2022 r. oraz 31 grudnia 2023 r. Czyny zarzucone innym oskarżonym mają dłuższe okresy przedawnienia".

Dlatego też rozpoczynający się dziś proces dotyczyć będzie tylko wdowy po byłym prezydencie Gdańska.

- Magdalena Adamowicz została oskarżona o popełnienie dwóch przestępstw karnoskarbowych, które polegały na nieujawnieniu w zeznaniach podatkowych za lata 2011-2012 dochodów w kwotach odpowiednio prawie 300 tys. zł i 100 tys. zł. Ponadto Magdalena Adamowicz nie dokonała rozliczenia dochodów uzyskiwanych z wynajmu mieszkań jako prowadzonego w warunkach pozarolniczej działalności gospodarczej. Łączne uszczuplenie w podatku dochodowym od osób fizycznych wynosiło prawie 120 tys. zł - informował już wcześniej Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Magdalena Adamowicz: jestem niewinnaEuroposłanka PO od samego początku twierdziła, że jest niewinna, ale kilka dni przed rozpoczęciem procesu Magdalena Adamowicz odniosła się szczegółowo do ciążących nad nią zarzutów. Poniżej prezentujemy w całości jej oświadczenie w tej sprawie.

Oświadczenie Magdaleny Adamowicz

W poniedziałek rusza wyczekiwany przeze mnie proces. Wyczekiwany, bo tylko on może osuszyć bagno oszczerstw wylewanych na moją rodzinę od lat. Oszczerstw wylewanych w rządowych mediach na podstawie fałszywych przecieków z rządowej prokuratury.

Przypomnę, że podległa rządowi prokuratura zarzuca mi dwa "czyny".

Po pierwsze, prokuratura insynuuje, że prowadzę pozarolniczą działalność gospodarczą w postaci wynajmu mieszkań i dlatego nie mogę jej zdaniem rozliczać wynajmu ryczałtem. Dla jasności, zawsze rozliczałam 100 proc. przychodu z wynajmu, więc spór, jeśli jakikolwiek, dotyczy sposobu opodatkowania. Ale dlaczego akurat mnie władza każe założyć działalność gospodarczą, podczas gdy 700 tys. Polaków rozlicza wynajem ryczałtem? Bo noszę nazwisko Adamowicz. Tak więc, drodzy Polacy, dopóki nie narazicie się władzy, możecie wynajem dalej rozliczać ryczałtem. Do czasu, gdy nie podpadniecie rządzącym.

Po drugie, dla prokuratury było czymś nie do pomyślenia, że moi dziadkowie mogli darować pieniądze na edukację własnych wnuczek. Tym razem prokuratura insynuuje, że moich nieżyjących dziadków nie było na to stać. Uznała tak wbrew licznym dokumentom, które bez cienia wątpliwości dowodzą czegoś odwrotnego. I znowu, majątek moich nieżyjących dziadków nigdy by nie wzbudził żadnych wątpliwości nikogo rozsądnego i przyzwoitego, gdybym nie nosiła nazwiska Adamowicz. Tak więc, drodzy Polacy, dopóki nie narazicie się władzy, możecie dalej przekazywać darowizny najbliższej rodzinie i nie musicie szukać dokumentów sprzed 80 lat o majątku Waszych dziadków. Do czasu, gdy nie podpadniecie rządzącym.

Ten wątek działania rządowej prokuratury ma też inny wymiar - wymiar wyjątkowo obrzydliwy. Moja ukochana babcia przeżyła KL Auschwitz Birkenau, w którym była więziona od września 1942 r. do grudnia 1944 r. Potem została przez Niemców wywieziona w bydlęcych wagonach - ta "podróż" bez jedzenia i świeżej wody trwała 2 tygodnie - do KL Flossenbürg. Tam, przez pół roku harowała pod ziemią, bez wychodzenia na powierzchnię, w fabryce broni, w której produkowano części do rakiet V-1 i V-2. Mój dziadek, przeżył zesłanie na przymusowe roboty do Niemiec. Niewolniczą pracę przypłacił utratą oka. Za używanie potwornej traumy Ich wojennych losów do procederu szczucia na moją rodzinę, winni będą smażyć się w piekle. Szargania świętej dla mnie pamięci moich dziadków nie potrafię wybaczyć.

Jest dla mnie oczywiste, że w obu wątkach chodzi prokuraturze o jedno: w opinii publicznej wzbudzić podejrzenie, że trwająca latami nagonka na Pawła Adamowicza była choćby częściowo uzasadniona. Nie jest to zatem atak na mnie; jest to obrona - próba obrony wizerunku prokuratorów i mediów rządowych po zabójstwie mojego męża. Próba tyleż desperacka, co niemoralna.

Z rządowych prokuratorów i pracowników rządowych mediów nic nie zmyje odpowiedzialności za wyreżyserowanie, a potem rozpowszechnianie, tych wszystkich kłamstw o "walizce złota przywiezionej z Niemiec przez dziadków", "36 kontach", "ukrywanych albo kradzionych mieszkaniach", "płaceniu fortuny za naukę córek w USA" czy "układzie gdańskim pod wodzą mafiosa Adamowicza". Kłamstw w służbie szczucia, które doprowadziło do zabójstwa Pawła Adamowicza.

Zresztą w trakcie procesu obserwatorzy po zapoznaniu się z faktami sami wyrobią sobie zdanie, co było i jest prawdą, a co prawdę miało udawać - co skrojono na potrzeby bezpardonowej walki politycznej z prezydentem Gdańska. Człowiekiem zbyt niezależnym i zbyt krytycznym wobec władzy, żeby zostawić Go w spokoju.

To "coś", co prokurator nazywa "aktem oskarżenia" kierowanym we mnie, jest - jak sam prokurator przyznaje! - jedynie zbiorem przypuszczeń bez żadnych dowodów. To "coś" na pewno nie pomoże w oczyszczeniu wizerunku prokuratury jako narzędzia do zwalczania demokratycznej opozycji w Polsce.

Ja sugeruję prokuratorom: przeproście. Niech będą to zwykłe przeprosiny - nie w rodzaju tych, które są wymuszane wyrokami sądów, jak w przypadku TVP, a szczere, z własnej woli. Będziecie wtedy spać spokojniej.

Opinie (924) ponad 100 zablokowanych

 • Partyjne rozgrywki? (37)

  Czy pokazówka?

  • 139 411

  • Tak (6)

   Mógłby być koniec i wyrok sprawiedliwy, ale jest makrela, która stanie w obronie, a pieski będą ujadać w tefauenie i wyborczej.

   • 100 26

   • dowodów jest tyle że każdy chociaż najwierniejszy wyznawca PO w Gdańsku przyznaje że to lipa i uśmiecha się pod nosem... (5)

    jeżeli nie będzie wyroku skazującego i 90% podatku od majątku z którego się nie wytłumaczyła to cały Gdański sąd trzeba wyrwać z korzeniami i wywalić bez płacenia emerytur! Drugie to dlaczego sąd w Gdańsku zbudowali łamiąc prawo?! Panie Ziobro - nie licytować - wyrywać!

    • 33 6

    • (4)

     Dziwne były minister Szyszko jak zapomniał wpisać ,, malńkiej ,,obórki za ponad bańkę to nic się nie stało ot zapominalski , pinokjo jak na żonkę przepisał ziemie kupioną od czarnego po zaniżonej cenie , to jego to żony i jest cacy . Banda oszustów i zlodziej w tym rządzie

     • 10 19

     • widzę że platfusie też nie masz żadnych wątpliwości co do niewinności adamowiczów... :) - nikt nie ma

      jeżeli ktokolwiek z obecnego rządu wziął w łapę tak jak pawełek to napisz do swoich "wykształciuchów" z PO i niech złożą pozew - przecież to dziecinne proste - czego tu jeszcze nie rozumiesz platfusie?! Ale pani Madzi ciągle mało... chce więcej i więcej... :)))))))))))

      • 23 4

     • widzę że ty też nie masz żadnych wątpliwości co do "niewinności" tej pani...

      ... żałosne brać w łapę bez opamiętania potem korygować 12x swoje deklaracje... i ciągle z błędami... :) wciągać swoją rodzinę... tłumaczyć się i plątać jak obłąkany... to jest niepojęte... prezydent... na sołtysa by się nie nadawał... OMG... smutne i żałosne...

      • 19 1

     • kogo wyście wystawili do Brukseli?

      wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd... nie chciałbym stanąć obok niej nawet gdybym miał dostać jedno z tych "lewych" mieszkań... tfu!

      • 23 3

     • Czyli można kraść, bo inni kradną więcej?

      Ot, logika leminga. Skąd się biorą tacy ludzie?

      • 17 1

  • Sprawiedliwość i prawda zwyciężą (5)

   • 19 24

   • Przed gdańskim sądem? Wątpię. (3)

    • 68 6

    • Ściema (2)

     I co dziadkowie pani Adamowicz przywieźli te walizki pełne złota za niewolniczą pracę w obozach? Kogo ona chce oszukać

     • 89 10

     • ? (1)

      Jak można takie bajki walizkach opowiadać ?, to na poziomie prymitywnej gangsterki , jedyna nadzieja dla niej w tzw. wolnych sądach ,przecież sie na wzajem wspierają .

      • 36 6

      • Trzy i pol roku temu PiS wprowadzil wszystkie ustawy, ktorymi chcial reformowac polskie sadownictwo.

       Moze wiec czas juz zmienic plyte? Bo jesli sady nadal sa wolne, to sa takie zgodnie z wola PiS, a pani Adamowicz z PiS do jednej bramki nie graja.

       • 7 11

   • No prawda ze PO sie przestraszyla

    • 1 0

  • Jakie partyjne? (1)

   To teraz jazdy złodziej powoła się na partyjne rozgrywki?...

   • 51 8

   • No Jarosław tak zrobił

    • 13 31

  • Pokazówka, ale generalnie to

   "Łączne uszczuplenie w podatku dochodowym" -> po co komu dochodowy ? ***** ***

   • 6 37

  • ani rozgrywki ani pokazówka - po prostu prawda ! (1)

   • 45 9

   • Stopniowanie prawdy - prawda , cała prawda , g...o prawda i prawda pisu

    • 17 40

  • Sprawiedliwość!!!

   Oby sprawiedliwie dostała to co jej się należy!!!

   • 36 7

  • Farciara jak nic (5)

   W dwa miesiące została europoslanką...co wie że tak się jej boją?

   • 39 7

   • (3)

    I tacy wlaśnie rządzą w tym kraju,przez znajomości do Europarlamentu bez żadnej wiedzy o polityce, dlatego Polak zawsze będzie niewolnikiem i biedakiem w Europie.

    • 33 3

    • Ukończ (2)

     dobrą uczelnię, mów w kilku językach, publikuj a nie siedzisz jak cymbał z młotkiem po podstawówce i tylko krzyczysz.. złodzieje. A ile sam zrobiłeś złego to już takiego złamasa nie tyczy, prawda?

     • 6 35

     • Niepełnosprytny jesteś w pierwszym pokoleniu, czy to dziedziczne? A tak btw. od kiedy UG jest dobrą uczelnią? To nie PG, czy GUMed, które brylują w pierwszej 10 najlepszych polskich uczelni!

      • 12 3

     • Argument zupełnie nie pasujący do poprzedniego komentarza. Przedpiszca ma rację, obecnie w politycznych "elitach" rządzą układy, znajomości, otrzymywanie stanowisk przez zasiedzenie i przez "bo się należy".
      Nie wiem, czy wystarczy, żeby to pokolenie wymarło, żeby takie akcje się skończyły. Przecież oni przekazują dobry przykład młodszym następcom, dzieciom, itd.

      • 0 1

   • No farciara,udalo się dzięki litości ludzi i ogolnej sympatii jaką wzbudza zawsze wdowa.Prawda jest taka,ze ludzie są niemadrzy,niezdolni do samodzielnego myslenia.Nie chcą wierzyć,ze prezydent z zoną mogli oszukiwać albo niewiele ich to obchodzi.

    • 1 0

  • Zostanie sprawiedliwie osądzona i skazana. Nareszczie. (2)

   • 24 14

   • Albo uniewiniona.. Dobrze że jest ten proces! :) (1)

    • 14 5

    • Skazana, o uniewinnieniu tu nie będzie mowy

     • 8 4

  • jeśli nie kręciła, to nie ma sie czego obawiać.

   Chętnie usłyszę wyjasnienie walizki pieniedzy od dziadka ;)

   • 33 3

  • kilkanascie mieszkan ryczaltem? (2)

   To ewidentnie działalność gospodarcza, o czym ta kobieta pisze? Prawo jest prawem, jedno czy dwa mieszkania może rozliczać ryczałtem ale nie kilkanaście. Śmieszna jest ta prawniczka.....

   • 44 5

   • Bzdura (1)

    to nadal najem prywatny.

    • 2 12

    • mylisz sie anonimie, to juz DG i byly orzecznictwa w tej sprawie

     • 13 1

  • Jej babcia i dziadzio mieli tak ciężko w życiu,,,,,,,,a jej ciągle mało bo pare milionow to na waciki ledwie starczy.A tak do pracy jak 70 procent ludzi za 13 zł za godzinę pójśc to może by sie coś nauczyło jak szanować pieniążki ,

   • 25 3

  • aaaa! jak jest niewinna bo tak powiedziała to sprawę umorzyc

   • 9 0

  • Rusza proces Magdaleny Adamowicz

   To nie jest pokazówka, tylko uczciwość nakazuje nie być złodziejem.

   • 6 1

  • Nikt jak ona nie wyciera sie pawlem

   • 1 0

  • Ani partyjne rozgrywki ani pokazówka tylko zwykłe ukrywanie dochodów i majątku.
   Adamowiczowie mieli z 10 mieszkań,latali z pościelą po starym mieście i chcieli przyoszczędzić.Te jej oświadczenia są po prostu śmieszne, kazdy kto robi biznes na wynajmie wie,ze sposób zarobkowania typu turystyczny/okazjonalny podchodzi pod dzialalnosc gosp.Pani Adamowicz jest prawnikiem z wyksztalcenia więc nieźle pali głupa.Wie,że wiekszość czytających łyknie te jej wyjaśnienia.Wedlug mnie niezła kłamczucha.
   Ryczałt można placić od wynajmu 1 mieszkania ale nie od 10 i to pod turystów :))) będzie sie wycierać innymi,ktorzy zarabiają na wynajmie.
   Plus dziadkowie i przede wszystkim ojciec Adamowiczowej to bida z niską emeryturką.Podobno to Adamowiczowie pomagali rodzinie finansowo a nie odwrotnie.
   Warto poszperać sobie w starych artykułach o skarbowce i Adamowiczach.Zapewniam,że naiwni zmienią na jej temat zdanie :)

   • 1 0

 • Powodzenia Pani Magdaleno, prawda zwycięży! (42)

  • 228 1095

  • Tak prawda zwycięży i Pani Madalena pójdzie siedzieć. (12)

   • 219 38

   • Oby tak się stało. (6)

    • 117 24

    • W Małej Sycylii? (5)

     Niestety chyba wszyscy w Polsce wiedzą jaki będzie wyrok. W końcu po to mają być "wolne" sądy.

     • 92 13

     • W Wielkiej Sycylii (2)

      mafiozo dojnej zmiany komunistów i złodziei śpi spokojnie bo po "reformie" sądy są wolne jak myślenie pana zbyszka

      • 15 40

      • Prawda jest taka

       Że Pani Adamowicz trzyma kciuki za to, żeby jednak prawda nie zwyciężyła bo jeśli ta prawda zwycięży to pani pójdzie za kratki. Sam Nauman powiedział, że Adamowicz pójdzie siedzieć jak prokurator się za nich weźmie

       • 74 11

      • Dojna Zmiana

       Okres fatalnych rządów w Polsce w latach 2007-2015. W Gdańsku Dojni doją od ponad 20 lat. Przypominam

       • 16 7

     • Chyba u was na Podkarpaciu .

      • 10 21

     • Co wlasciwie PiS wprowadzil trzy i pol roku temu swoimi ustawami, skoro rzekomo nic sie w polskim sadzie nei zmienilo?

      • 10 3

   • (2)

    Tak jasne. Pokaż mi jedną osobę z kręgów politycznych i ich rodzin które siedzą. Teatr dla plebsu trwa w najlepsze i zamiast się jednoczyć jako naród to dalej jak dzieci się kłócicie który Pan jest lepszy, pisowski czy powski, który lepiej wam zaciska smycz. Dno.

    • 64 4

    • (1)

     udaje inteligenta, a taki zabawny. wskaż 1 naród, który ma jedno zdanie. korea północna, wenezuela? Wolność=wybór= sprzeczności. W USA jest jeszcze gorzej, UK również.

     • 8 7

     • coś mi się wydaje, że to ty takiego udajesz

      Johny B

      • 3 4

   • (1)

    A jak tam dwie wieże waszego z Nowigridzkiej?

    • 12 24

    • Dwie wieże nie zostały wybudowane

     Dwie wieże nie zostały wybudowane, bo PO-wcy nie daliby zgody na ich wybudowane.

     • 21 4

  • Hehehe Kto jak kto, ale ona powinna iść siedzieć (4)

   I gdyby mąż żył, już wysyłałyby mu paczki.
   A ona myśli, że na współczucie weźmie prokuraturę, jak wzięła tych baranów, co na nią głosowali kiedy uciekała przed odpowiedzialnością i widmem normalnej, uczciwej pracy, do PE. Trzeba być głupim, aby nie widzieć tych wałków jakie robiła z mężem.
   Z pensji (uczciwej), tego nie mają. Tylko wałki i kombinowanie.
   A dziadki rzecz święta .... Oczywiście :-)
   Hehehehe - skoro nie żyją, to teraz można opowiadać bajki, jacy byli bogaci i uczciwi...

   Mam nadzieję, ze prokurator pokaże jej i mamusi, gdzie jest ich miejsce.

   • 126 25

   • a Ty ile wałków w zycie zrobiłeś? (2)

    • 12 64

    • Zazdrosny? Do robienia wałków trzeba mieć głowę, a nie opierać się na partii (1)

     • 10 15

     • Wałki robi się zawsze na innych ludziach.

      • 13 1

   • sama nie wiedziała w oświadczeniach ile ma mieszkań

    15 czy może 18 ...
    kto z pensji może kupić 18 mieszkań ????????????

    To oczywiście pytanie retoryczne

    • 71 10

  • Zgadzam sie

   Niech osadza ja tak jak babcie co batonik zwinela w proporcji

   • 48 2

  • piękna propaganda, szkoda tylko, że na wyrost

   • 3 1

  • (1)

   Życzysz powodzenia czy aby prawda wygrała? W jej przypadku to się nawzajem wyklucza.

   • 24 1

   • jak szumowskiego i cieszyńskiego w końcu osądzą to będzie powodzenie czy prawda?

    • 10 19

  • Pewnie tego Madzia się boi najbardziej

   ..

   • 17 1

  • taka uczcuwa i skromna kobieta nie mogła przecież.... (2)

   • 22 2

   • Hahaha

    Jasne

    • 14 2

   • Gdyby była skromna i nie grzeszyła, to teraz nie ważyłaby 100kg

    • 14 4

  • jeśli prawda zwycięży to pani Magda pójdzie do więzienia

   Internet pamięta : było 36 kont - wyszukajcie wywiad Adamowicza w RFM FM...
   były opowiadane bzdury w walizce z pieniędzmi : poszukajcie zeznania magdy Adamowicz w Urzędzie skarbowym. O ich matactwach pisała nawet Gazeta Wyborcza, która trudno posądzać o sympatie z pisiorami... Sławek Namann "widział" Adamowicza w kajdankach...

   • 50 2

  • Pani Magdaleno niech pani całą winę zrzuci na dziadków po co dawali pieniądze bez pokwitowania oni nie żyją nic im nie zrobią

   Nasze sądy w Gdańsku nic Pni nie zrobią .Podatki niech płacą pisory a PO nie musi.....

   • 26 9

  • W innych krajach tez sa przypadki ze złodzieje i oszusci zostają politykami.Tylko ze w Polsce jest ich wyjatkowo duzo (2)

   A gdyby tak w koncu za kratki trafiali sprzedajni urzędnicy Których mamy najwięcej w UE to poziom zycia poprawił by się zdecydowanie w Polsce.

   • 23 1

   • Poprawia od 2015 roku (1)

    • 4 4

    • W jaki sposób?

     Bo nie bardzo widzę ten progres.

     • 3 1

  • To co piszesz to oksymoron

   jeśli prawda zwycięży to Adamowiczowa pójdzie siedzieć, a przecież jej dobrze życzysz...

   • 14 3

  • Pójdzie siedzieć. Przynajmniej powinna choć jeśli będą to "wolne sądy" to będzie trochę trwało

   • 11 3

  • Powodzenie nie pomoże. Skończyło się bandyckie państwo PO (1)

   • 15 4

   • Lojalki juz dawno podpisane. Nie udawaj, ze sądy jeszcze nie sa pisowskie

    • 2 15

  • i dlatego nie bedac politykiem startuje o immunitet europosla w tym samym czasie? przypadkowo tak?

   "Magdalena Adamowicz twierdzi, że jest niewinna, kilka dni temu odniosła się szczegółowo do treści zarzutów."

   Odniosla sie jak juz zginal maz. ciekawe, ze wzczersniej nie namowila meza by ta sprawe wyjasnic wczesniej i miec spokoj.

   • 13 2

  • prawda

   kiedys wyjdzie prawda najaw ale to bedzie za pozno bo wszystko pier......nie przez ludzi tak zapierd.....jacych o wladze

   • 1 1

  • Z jakiego jesteś innego miasta ? Od szambiarza, palety z W-wy

   • 5 5

  • Magda

   Prawda jest taka, że nie było żadnej walizki z pieniędzmi i że rodzina Adamowiczow wykupywali ziemię i mieszkania za bezcen. Oby sprawiedliwość wygrała!

   • 14 1

  • Wiać źiomek ,też z kresów, najgorszy sort,jaki mógł do Trójmiasta zjechać

   • 1 3

  • Z Pawłem im się nie udało

   To teraz Magdę ciągają. Myśleli, że jak pozbędą się Pawła to łatwiej będzie im manipulować i pokazać jacy oni są super.... A zabójcy do tej pory nie postawiono zarzutów....
   Mentalności kc pzpr nie da się tak łatwo wyplenić z głowy tych oszołomów

   • 4 20

  • Przytulę Panią

   • 0 2

 • (20)

  To będzie prawdziwy test dla wolności, sprawiedliwości i demokracji oraz innych wartości, o które Gdańsk pod przywództwem Ś.P. Pawła Adamowicza zawsze walczył.

  • 158 673

  • Na szczęście. (2)

   Na szczęście dla nas wszystkich, po-pzpr znika raz na zawsze.

   • 48 7

   • Nigdy nie zniknie nasz PiSPZPR (1)

    Towarzysz Piotr Owicz w służbie TW Balbiny

    • 9 26

    • Oj tak. Towarzysze Miller, Cimoszewicz i inni w służbie KO.

     Można się tak licytować, a oni biorą kasę i się z nas śmieją.

     • 24 1

  • Jasne, prawdziwy przywódca i guru! (3)

   Ś.P. Adamowicz zawsze walczył, ale o swoją kasę i dobro rodziny, a nie obywateli. Nie licząc tej kliki, co do dziś trzyma łapę na stołkach i wydmuchanych spółkach miejskich, gdzie się obławiają za moje i twoje podatki. No i zapomniałbym - deweloperów. Bez nich nie byłoby życia w Gdańsku !
   Tyle w temacie Ś.P. Pawła.

   • 77 6

   • Wiecie co to ironia? :D

    • 4 2

   • (1)

    Jesli nie masz zadnych konkretow do powiedzenia. Zamilcz i daj sie wypowiedziec tym ktorzy nie pracuja dla catanet

    • 3 17

    • Konkrety mam nadzieję, będą podczas ogłaszania wyroku. Oby!

     • 16 0

  • piękny bełkot "prasówki" z UM (1)

   • 35 0

   • bełkot TVPiS w akcji

    • 3 28

  • buhahahaha!

   • 19 1

  • Pod czyim przywódstwem ? Tego który ciągał samoloty olt (3)

   Jemu udało się uciec.

   • 15 0

   • przywódstwem powiadasz

    • 3 1

   • ja bym sie z tymi samolotami nie wychylał , przypomnij sobie Antonowa z maseczkami

    • 1 15

   • A Ty po takiej wypowiedzi możesz jeszcze spojrzeć w lustro?

    • 1 5

  • O co walczył bu ha ha ha ha

   • 8 0

  • ona taka mowa milosci a zapytajcie jaka byla w malzenstwie i dlaczego sie psulo?

   jest to perfinda sloiczka ze slupska ktora robila kariere na plecach swego wykladowcy.

   • 13 1

  • Jedynym słusznym wyrokiem może być -WINNA,ale Gdańska prokuratura polityczna uwolni od winy żonę swojego chlebodawcy i opiekuna

   • 17 0

  • " prawdziwy test dla wolności, sprawiedliwości i demokracji " ?

   Nie pierwszy i nie ostatni. Numer 1 był okrągły stół. I co uczciwy ?, sprawiedliwy ?, demokratyczny ?

   • 14 0

  • byłby testem, gdyby proces odbył się przed niezależnym sądem

   • 9 0

  • M

   Co za bzdury piszesz

   • 2 0

 • (20)

  Sprawa się zrobiła polityczna, a mnie jako mieszkańca Gdańska interesuje ile mieszkań nabył i ukrył były prezydent.

  Ukrył przed mieszkańcami, bo po coś są te oświadczenia majątkowe dla samorządowców. To taki problem nie ukrywać?

  • 864 94

  • Mieszanie traumy dziadków (1)

   Do wyjaśnień o korupcję, niestety Ci ludzie po obozie mogli być tylko wyczerpani. Adamowicz sam zmieszał ich opowiadając bzdury o walizkach że złotem. Tak samo prawdziwe jak bezdomny pan Stanisław od Maybacha

   • 89 13

   • zgadzam się z Tobą ale sam mieszasz wątki pana Stanisława i maybacha. tak się tworzą plotki. coś wiesz ale nie do końca i podajesz dalej

    • 15 5

  • A mnie bardziej zastanawia. (5)

   Kto nią steruje, bo wątpię, że ona taka zaradna i szybko po stracie męża taka medialna i elokwentna. Przed śmiercią zawsze na uboczu i praktyczne nigdy nic a tu proszę.

   • 76 11

   • Makrela i puuttinowski.

    • 21 7

   • (1)

    Obawiam się, że smutni panowie ze Starych Kiejkutów. Ciekawy układ. Oni mają agentkę a Ona żyje we względnym luksusie i bezkarności. Republika bananowa...

    • 48 6

    • Republika bananowo developerska

     • 17 2

   • (1)

    Jest zaradna, bo to ona przez lata sterowała mężem. Kto bliżej jej kręgów, ten się orientuje, jak bylo naprawdę.

    • 27 3

    • co ty za bzdury wypisujesz, gdyby nie on to ona by nawet dr nie napisała z prawa na UG

     • 11 2

  • Przecież ty nie mieszkasz

   W Gdańsku.

   • 7 15

  • (3)

   TO akurat wiadomo - zero. Mieszkania wynajmował i płacił od tego podatki więc nic nie ukrył.

   • 6 37

   • Nie płacił (2)

    Sam to przyznał

    • 41 6

    • (1)

     płacił ryczałt, nawet PiSowska prokuratura tego nie kwestionuje, więc przestań kłamać. Zarzut jest tak żenujący, że wręcza akademicki - encyklopedyczny przykład "dętego zarzutu", który można studentom pierwszego roku prawa pokazywać jako nadużycie władzy do walki z opozycją pod byle pretekstem

     • 2 15

     • nie prawda, uszczuplili 120 tysięcy z wynajmu

      • 12 2

  • Chodzi, że nie odprowadzał podatku (2)

   A mówimy o setkach tysięcy złotych.

   Pomyśl, że Ty urzędowi 100 zł nie zapłacisz... natychmiast komornik.

   • 41 2

   • 100zl?

    Ludzi gonią za 1zł, a co dopiero 100zl.
    Znajomy kiedyś dostał list polecony, że musi zapłacić. Dodam, że sam koszt pisma plus poleconego przekraczał sumę dopatrzonej źle rozliczonej zaległości.

    • 24 1

   • ja dostalem upomnienie z Energi na ....1 grosz!

    ZUS swego czasu czepial sie mnie na pare groszy.A ci mieszkan nie moga sie doliczyc!

    • 22 1

  • (1)

   Przede wszystkim i po pierwsze nieetyczne jest juz samo prowadzenie biznesu mieszkaniowego w miescie, ktorym sie zarzadza. Taki jest standard na zachodzie, jakby ktos nie wiedzial: nie nabywasz (i to licznych!) nieruchomosci pod wynajem w sytuacji, kiedy masz wplyw np. na plan zagospodarowania przestrzennego, Poniewaz tworzy to potencjalnie korupcyjny splot interesow.

   • 43 1

   • Dodajmy do tego akcje dewelopera

    Ale Adamowicz mówił, że przecież każdy mógł zainwestować !

    • 30 1

  • Sprawa jest prosta..Adam Owicz byl lapowkarzem

   i co najgorsze ,pieniadze jemu to nie deweloperzy czy Niemcy wlasciwie placili...ale my ,mieszkancy Gdanska.deweloper odbil sobie w wysokich cenach mieszkan i byl mimo lapowki na bardzo duzym plusie.Niemcy zas do dzis ciagna od nas 8 zl za ogrzewanie metra kwadratowego,czyli kroja nas jak nalezy! I ten milion ktory dali budyniowi za zasiadanie w radzie nadzorczej ,to dla nich pikus.

   • 26 1

  • Tak naprawde to nie interesuje cie prawda , bo juz osadziles .

   O oswiadczenie majatkowe spytaj matolusza.

   • 1 14

 • Oj tam oj tam (10)

  Komu się nie zdarzyło pomylić przy liczeniu pieniędzy o pół miliona niech pierwszy rzuci kamień.

  • 691 66

  • nie pół a cały milion

   oficjalnie tylko milion

   • 39 0

  • ja ciągle liczę i ciągle mi właśnie tyle brakuje

   • 34 1

  • I dziwić się, ze tyle dowcipów o blondynkach powstaje ????

   Jak czytam te jej wytłumaczenia, to sam zaraz stworzę kilka nowych.

   • 35 2

  • mi o 70 baniek ale leję na to bo jestem z dojnej zmiany (1)

   Pryszczaty Jacek

   • 4 18

   • mi o 152 mld zł z kont emerytalnych

    ale mój trybunal klepnął, że wyjątkowo można, ale i tak pojechałem do Brukseli na wszelki wypadek

    • 12 0

  • ona od poczatku postepowala nieuczciwie. Jeszcze gdy byla studentka i narzeczona wlasnego wykladowcy.

   tylko winny sie tlumaczy

   • 20 0

  • "Komu się nie zdarzyło "

   Wszystkim tym, którzy nawet 1/10 tego nie mają

   • 5 3

  • (1)

   Kariera na trumnie

   • 24 0

   • zamordowała kogoś ?

    • 0 9

  • hahaha

   • 0 2

 • (14)

  Nareszcie

  • 529 50

  • Wolne sady sobie poradza... (1)

   ...z przedawnieniem.

   • 28 0

   • Tego się boje

    • 11 0

  • Nie lubię tej baby, weszła do parlamentu UE i nic nie robi. (5)

   • 27 2

   • (1)

    To jak wszyscy euro d**ile z pisu

    • 4 12

    • i wszyscy euro d**ile z anty pisu.

     • 5 1

   • Spasła się na unijnym garnuszku. (2)

    • 9 0

    • (1)

     To z rozpaczy

     • 6 0

     • Że tak mało zarabia?

      • 5 0

  • (5)

   Mam nadzieje że wyrok będzie surowy

   • 18 1

   • (4)

    Ale jeszcze nie stwierdzono jej winy ale ty już ją osądziłeś i nawet wyrok wydałeś ?! Daj szansę sądowi.

    • 2 15

    • Hahaha ta pewnie...

     • 4 0

    • (1)

     To takie polskie przecież.. katolicki kraj.

     • 1 10

     • Co wy tu jeszcze robicie, towarzyszu?

      • 4 0

    • to byłoby coś

     Żebyś ty był równie tolerancyjny dla jej politycznych oponentów!

     • 0 1

 • Dobrze, że w końcu ruszy (11)

  Skoro wszyscy na niego czekają, łącznie z p. Adamowicz. Choć jakikowliek wyrok i tak nie przekona przekonanych o swojej prawdzie...

  • 269 16

  • Prawda jest jedna. (6)

   Jak to dobrze, że peło raz na zawsze znika z mapy politycznej.

   • 34 6

   • Aleś ty "mondry" (3)

    Nie bronię PO, ale tylko ktoś mało ogarnięty może wierzyć, że "Prawi I Sprawiedliwi" naprawdę są wyłącznie prawi i wyłącznie sprawiedliwi. Nieuczciwość ludzka nie zna barw partyjnych, kto jest nieucziwy w życiu to po dostaniu się do politycznego żłoba na pewno się nie poprawi.

    • 14 10

    • (2)

     Dopóki ludzie będą mysleć tak jak Ty to nic sie nie zmieni. Czy Twoj przedmówca cos wspomniał o pis? Ogranij sie człowieku

     • 12 6

     • ogarnąłem się i? (1)

      Nie widzisz, że to jeden z wielu podobnych tu wpisów zwolennika obecnej władzy? Jeśłi rozmówca chciałby coś napisać o braku czyjeś uczciwości to powinien to zrobić bez żadnych wrzutek typu "peło". Comprende?

      • 7 9

      • Tak

       Madzia jest z peło, a ty nic dalej nie rozumiesz. Ale najważniejsze, że peło schodzi do lamusa.

       • 10 3

   • I już nie wróci PO KO nani

    • 4 1

   • Znika i powstaje pod innym szyldem

    • 5 0

  • A to ona przypadkiem nie jest w partii Neumanna? (3)

   Nic jej nie zrobią, dopóki będzie w PO.

   • 19 2

   • (2)

    bo?

    • 1 5

    • Bo sądy są po naszej stronie, jak to wynika z wypowiedzi Neumanna. (1)

     • 9 0

     • aaaa to ja słyszałem inną wypowiedź....albo każdy usłyszy to co chce chodź dotyczy to tej samej wypowiedzi

      • 0 4

 • Wolne sady dadza wiare w tłumaczenia (8)

  o walizce pieniedzy z Niemiec od dziadków. Ja raczej stawiam na walizke kosztownosci od Niemców z Lipska.

  • 559 38

  • Doprecyzujmy , chodzi o udzialy i zyski Niemcow z OPEC w Gdansku. (3)

   • 40 1

   • Winę należy udowodnić - kartofla nagrał kuzyn austryjak i Zero sprawę schował do szuflady :) (2)

    • 2 26

    • Przeciez Austryjaka przesluchiwali 7 razy nie slyszales?

     Prezesa wcale...Ty po prostu nigdy nie slyszales o niezaleznej prokuraturze Ziobry.

     • 6 5

    • Dla ciebie dziadu Pan Prezes

     • 8 1

  • Wole sądy są bardzo wolne - jak żółw.

   10 -12 miesiecy czekania na wpis do księgi hipotecznej. Brak uregulowań ile to ma trwać i po jakim czasie można domagać się odszkodowania.

   • 20 0

  • Walizki

   Walizki to według prokuratury są od dziadków.

   • 6 0

  • Walizki

   To według prokuratury Walizki są od dziadków pełne złota. Cytat p. Magdaleny
   Z rządowych prokuratorów i pracowników rządowych mediów nic nie zmyje odpowiedzialności za wyreżyserowanie, a potem rozpowszechnianie, tych wszystkich kłamstw o "walizce złota przywiezionej z Niemiec przez dziadków", "36 kontach", "

   • 7 4

  • Jakie wolne

   sądy, jak ta sędzia prowadząca sprawę brała udział razem z Adamowiczem w spędach KODu

   • 1 0

 • Wolne sady (11)

  I wiadomo, ze bedzie szkodliwosc mala albo jak u marszalka

  • 387 24

  • Sąd, sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie! (1)

   Swoja drogą zastanawiam się nad jednym fenomenem.
   Kto ją wybrał w wyborach do Parlamentu Europejskiego jak nie gdańszczanie???
   Ci sami, którzy teraz tak bardzo po niej jadą (swoją drogą słusznie, bo uczciwością tego nie zdobyli z Pawłem, ani babcia czy dziadek nie pomogli, wręcz przeciwnie)?

   Jak to jest? Na naszą prezydentkę (przemilczę jej żałosną prezydenturę, bo inaczej bym popłynął...) głosowaliście tak chętnie, to samo na panią budyniową, a teraz co? Hejcik? Nie widziały gały, co brały? A raczej, co wybierały?

   Mam nadzieję, że w kolejnych wyborach gdańszczanie przejrzą na oczy i nie pójdą na fali złości i żałoby (tylko dzięki temu, te kobiety są na tych stołkach).

   I co najważniejsze - mam nadzieję, że poza PO i PiS znajdzie się ktoś normalny, z poza układu, ktoś nie związany z tą szajka polityków i cwaniaków, kto będzie mógł wystartować w wyborach dla idei i chęci zrobienia czegoś dla miasta, a nie tylko dla siebie, swojej rodziny i znajomych królika.

   Mam nadzieję...

   • 23 1

   • Nie ma ludzi uczciwych. Już nawet dzieci zaczynają kombinować.

    Chciwość i chęć życia w dostatku i bogactwie pozostało w Polakach od okresu powojennego. Obecnie to tylko spotęgowało się.

    • 4 4

  • Coś tam jej Sąd zrobi - w przypadku 2 wież W Warszawie Zero nawet odmówił wszczęcia postępowania :) (5)

   Tutaj będzie proces poszlakowy - w Warszawie były niezbite dowody w postaci nagrania rozmów kartofla :)

   • 2 16

   • Po co ty tu się wypacasz ? Nikogo nie interesuje twoje zdanie. (2)

    • 9 4

    • Mnie interesuje zdanie kartofla z Nowogrodzkiej.

     • 1 10

    • wypacasz pacanie ?

     • 2 6

   • I słusznie że odmówił

    • 2 1

   • Czy ja ci już POpaprańcu nie pisałem że dla ciebie Pan Prezes

    • 2 4

  • Piotrowicz nie był marszałkiem

   • 6 2

  • Jak będzie sądzona w małej sycylii zbudowanej przez mężusia to ma szansę

   • 10 0

  • co i u jakiego marszałka ?

   • 0 2

 • Pomijając sprawy" majątkowe" (25)

  Dziwi mnie bierność kiedy oczerniani, atakowani są przeciwnicy polityczni p. Adamowicz. Obrzucani fake newsami. Bierność i aktywność jednocześnie będąca zaprzeczeniem Stophejtu

  • 279 43

  • Ci co mówią o mowie miłości i tolerancji jednocześnie najbardziej atakują.

   • 59 2

  • A jak Kurski wymyślił dziadka z wermachtu? (15)

   Dostał za to prezesurę w TVP