• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rusza remont na stacji SKM Gdynia Główna

Michał Brancewicz
19 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Pierwsza część remontu na stacji Gdynia Główna obejmie wymianę torów wzdłuż peronu. Pierwsza część remontu na stacji Gdynia Główna obejmie wymianę torów wzdłuż peronu.

W najbliższy piątek na peronie SKM Gdynia Główna zamknięty zostanie tor w kierunku Gdańska i rozpocznie się jego przebudowa. W sierpniu to samo stanie się z drugim torem. Z kolei jesienią zamknięty zostanie Dworzec Podmiejski, któremu przywrócony zostanie dawny wygląd. Wszystkie prace potrwają do marca 2023 r.W ramach wartych ponad 62 mln zł robót wykonawca:

  1. przywróci dawny blask zabytkowemu budynkowi Dworca Podmiejskiego
  2. wybuduje w nim centrum monitoringu
  3. zmodernizuje peron Gdynia Główna i wymieni tory
  4. zamontuje nowy System Informacji Pasażerskiej i monitoring na całej linii SKM: Gdańsk Śródmieście - Rumia Janowo

Pociągi pojadą po jednym torzePrace zaczną się od zamknięć torowych.

- 22 lipca zostanie zamknięty tor 502 w stronę Gdańska i rozpocznie się na nim wymiana szyn. Równocześnie będą prowadzone prace przy krawędzi peronu: wymiana płyt krawędziowych, nawierzchni peronowej, wykonanie ścieżek prowadzenia - wylicza Tomasz Złotoś, rzecznik SKM. - Te prace mają potrwać do 7 sierpnia, a od 8 sierpnia podobne prace będą prowadzone po drugiej stronie peronu. Wówczas zamknięty będzie tor 501 w stronę Wejherowa. Otwarcie tego toru zaplanowane jest na 24 sierpnia.
To znaczy, że niemal do końca wakacji pociągi będą jeździły wahadłowo i zatrzymywały się tylko z jednej strony peronu.

Dworzec w remoncie, ale na razie czynnyMimo remontu na razie kasy na Dworcu Podmiejskim będą czynne. Całkowite zamknięcie budynku planowane jest jesienią.  Mimo remontu na razie kasy na Dworcu Podmiejskim będą czynne. Całkowite zamknięcie budynku planowane jest jesienią.
W pierwszej fazie prac w budynku Dworca Podmiejskiego teren budowy zostanie wygrodzony w taki sposób, żeby możliwe było przemieszczanie się pasażerów i był zapewniony dostęp do kas.

Jesienią budynek Dworca Podmiejskiego zostanie całkowicie zamknięty. Obsługa pasażerów zostanie przeniesiona do tymczasowego dworca kontenerowego.

Wszystkie race potrwają do końca marca 2023 r.
09:06 22 LIPCA 22

Zamknięte wejście na peron SKM (6 opinii)

Wejście na peron SKM w Gdyni głównej jest tylko od strony podmiejskiego. Oczywiście nikomu z zamykających nie wpadło do głowy żeby dać jakąś informację bo po co. Dodatkowo pociągi jeżdżą tylko po jednym torze...
Wejście na peron SKM w Gdyni głównej jest tylko od strony podmiejskiego. Oczywiście nikomu z zamykających nie wpadło do głowy żeby dać jakąś informację bo po co. Dodatkowo pociągi jeżdżą tylko po jednym torze...

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (131)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najczęściej czytane