• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ruszają prace przy przebudowie ul. Chwarznieńskiej

Michał Sielski
23 marca 2023, godz. 16:30 
Opinie (157)
Najnowszy artykuł na ten temat Remont Chwarznieńskiej: paraliżu nie ma

Wycinka drzew poprzedza przebudowę ul. Chwarznieńskiej. Po zakończeniu prac zasadzonych zostanie prawie 100 nowych drzew i 1000 krzewów.


Remont ul. ChwarznieńskiejMapka na Witominie zaczął się od wycinki drzew. Urzędnicy podkreślają, że to konieczne i dodają, że na koniec wartej 54 mln zł inwestycji posadzonych zostanie niemal 100 drzew liściastych i niemal 1 tys. krzewów. Koniec przebudowy planowany jest na początek 2024 r.

Czy nasadzenia zastępcze rozwiązują problem wycinek?

Przebudowa ul. Chwarznieńskiej. Najpierw wycinka drzewPrace przygotowawcze już się zaczęły i potrwają do czwartku, 6 kwietnia. Odbywają się wzdłuż ul. Chwarznieńskiej, na odcinku od pętli autobusowej "Sosnowa" do ul. Rolniczej. Prace odbywają się poza godzinami szczytu, bo wymagają wprowadzenia ruchu wahadłowego.

- To niestety konieczne. Będzie jednak wiele nasadzeń zastępczych na koniec inwestycji: 98 drzew liściastych, ponad 9 tys. krzewów liściastych, 635 krzewów iglastych, a do tego byliny, czosnki ozdobne i trawy - wylicza Jakub Ubych, radny Gdyni.

Chwarznieńska: 10 miesięcy prac, nowa organizacja ruchuPrace przy przebudowie Chwarznieńskiej mają trwać 10 miesięcy. W tym czasie będą zorganizowane objazdy. O ich szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Trudno jednak spodziewać się innego objazdu niż ul. Hodowlaną. To na razie jedyna alternatywa dla ominięcia ul. Chwarznieńskiej.Przebudowa ul. Chwarznieńskiej: co się zmieni?Po zakończeniu prac ul. Chwarznieńska nadal będzie drogą jednojezdniową o dwóch pasach ruchu, po jednym w każdym kierunku od ul. Małokackiej do ul. Słonecznej. Jednak ruch zostanie uporządkowany przez sygnalizację świetlną, pojawią się też zatoki autobusowe.

Zmiany na skrzyżowaniu przy Centrum WitawaPojawią się nowe oświetlenie, odwodnienie i droga rowerowa oraz chodniki dla pieszych.

Przebudowa ul. Chwarznieńskiej, zakres prac:

 • budowa ulicy Chwarznieńskiej od ulicy MałokackiejMapka do ulicy SłonecznejMapka,
 • przebudowa ulicy SosnowejMapka,
 • budowa skrzyżowania Chwarznieńska/Rolnicza/Małokokacka/WielkokackaMapka,
 • budowa drogi rowerowej w ulicy Chwarznieńskiej oraz odcinka drogi rowerowej w ulicy RolniczejMapka,
 • budowa odcinka ulicy Promiennej do ul. Słonecznej wraz ze skrzyżowaniem,
 • budowa odcinka ulicy HodowlanejMapka (od wyniesionego skrzyżowania z ulicą Słoneczną do ulicy Chwarznieńskiej),
 • budowa i przebudowa infrastruktury technicznej oraz usunięcie kolizji,
 • budowa małej architektury - ławki, kosze, przysiadaki, stojaki na rowery oraz nasadzenie zieleni.


Przebudowa Chwarznieńskiej: historia inwestycji

Remont ul. Chwarznieńskiej - dofinansowanie Polskiego ŁaduRozbudowa ul. Chwarznieńskiej w Gdyni możliwa jest dzięki dotacji z rządowego programu Polski Ład, które wynosi 30 mln zł. Całość prac kosztuje 54 mln zł. Wykonawcą jest firma MTM.

Trwa remont na Chwarznieńskiej (11 opinii)

Wkrótce zostanie zamknięta Chwarznieńska od Rolniczej. Robiony będzie buspas. Dojazd do pólnocnych ulic na Witominie Radiostacji przebiegać będzie jednym pasem Chwarznieńskiej, Widną i wahadlowo jednopasmową łącznicą parkingową od Stokrotki na Widnej 1 do Żabki na Nauczycielskiej 6. Ile potrwa ten pewny już witomiński armagedon i jak bardzo już dokuczające nam korki się wydłużą nawet trudno sobie wyobrazić.
Wkrótce zostanie zamknięta Chwarznieńska od Rolniczej. Robiony będzie buspas. Dojazd do pólnocnych ulic na Witominie Radiostacji przebiegać będzie jednym pasem Chwarznieńskiej, Widną i wahadlowo jednopasmową łącznicą parkingową od Stokrotki na Widnej 1 do Żabki na Nauczycielskiej 6. Ile potrwa ten pewny już witomiński armagedon i jak bardzo już dokuczające nam korki się wydłużą nawet trudno sobie wyobrazić. Zobacz więcej

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (157)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane